Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Toyota RAV 4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Повдигане на Toyota RAV 4

    Разбира се.

    Коментар


    • #47
      От: Повдигане на Toyota RAV 4

      Първоначално публикуван от Stoianov 00 Преглед на мнение
      Тия дни докато си карам Равчето забелязах едно тупкане като подам рязко газ някой можели да каже от какво е това.
      Тампон на диференциала е.Много характерна повреда при Рафовете.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #48
        От: Повдигане на Toyota RAV 4

        Първоначално публикуван от Stoianov 00 Преглед на мнение
        Тия дни докато си карам Равчето забелязах едно тупкане като подам рязко газ някой можели да каже от какво е това.
        Това удряне (или зацепване на съединителя с удар) може да е от различни причини. Имат го почти всички равки, имам го и аз. Лично аз си мисля, че се е получило защото е включван блокажа в движение, а не в спряло положение, може и да не съм прав. Та, за причините, може да е в каретата на полуоските, може да е в каретата на кардана, може да е в тампони на диференциала, може и да е в раздатката. При мен остана за проверка само в раздатката, преди това смених двата тампона на диференциал, почти всички на двигателя, на скоростна кутия, но ударното зацепване си остана. Като че ли ми остана са мо да видя в раздатката. При теб, обаче, може да не е от раздатка, дано го намериш лесто, но трябва да ти я види майстор, конкретно, мисля, че няма универсално "лекарство" за тази болест. В руския форум има повече от една тема по въпроса и там също дават различни мнения.Например, при мен, като я гледаше майстор каза, че няма чувствително износване на един агрегат, така, че като го подмениш или възстановиш, ударното зацепване на изчезне, вместо това каза, че има обичайно износване по малко във всички възли, карета на колела, на кардан, тампоните на дифа, например, са ми здрави, но цялостното износване си остава, а заедно с него - и ударното зацепване.

        Коментар


        • #49
          От: Повдигане на Toyota RAV 4

          Аз, например, преди да се захвана с някакви радикални действия послушах съвета на един майстор и се качих на една друга Равка за сравнение. За късмет ми се падна една на едни приятели по-нова и по-добра от моята. Колата набираше забележимо по-леко и по - тихо от моята, а волана се въртеше много по - леко и в съответствие с това управлението доставяше несравнимо по-голямо удоволствие, въпреки по - големите и по - тежки (тогава) гуми от моите. И въпреки това и при тази Равка го имаше ударното зацепване - при отпускане (или отцепване - ако щеш - при натискане ) на съединителя.
          Ако искаш да четеш нещо от руските форуми, кажи да ти кача, ама ще отнеме малко време да го изровя.
          Успех в търсенето .

          Коментар


          • #50
            От: Повдигане на Toyota RAV 4

            Вчера карах две Равки и двете го имат това тупкане на моята се оказа задния тампон на диференциала, явно това им е слабо място. Все още не съм го сменил и се чудя за някакво друго решение на проблема, (мой приятел на Ланд Ровар сложи полиуретанови тампони) ако някой знае нещо по въпроса моля да го сподели.

            Коментар


            • #51
              От: Повдигане на Toyota RAV 4

              И аз така си мислех като теб, че съм открил проблема със смяната на един тампон или тем подобно.
              Е, след като сменях даден тампон удара намаляваше за известно време, само за да се усили после пак.
              И така до смяната на следващия тампон. Можеш да прочетеш какво съм сменил (останаха ми два тампона на двигател и каренца на колелата, които както написах в пост 48, не са за смяна), а ударното зацепване и отцепване си остана.
              Успех в търсенето.

              Коментар


              • #52
                От: Повдигане на Toyota RAV 4

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Не е лоша Равката!!! Лека мощна и според мен с добър потенциал за офроуд. Замислям се за такъв проект от много време.
                Става и на 32' и дори на 33'.

                http://www.drive2.ru/r/toyota/4062246863888427337/

                http://www.drive2.ru/r/toyota/288230376151930186/

                Да се сравнява Рав4 с Нива не бива от уважение към техниката!
                Ами като стана думаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:35ba67u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:250.4 КБ
ID:5690898 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:55ba67u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:247.8 КБ
ID:5690899 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5dba67u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:187.7 КБ
ID:5690900 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:75ba67u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:301.6 КБ
ID:5690901 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9dba67u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:265.5 КБ
ID:5690902 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:adba67u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:255.8 КБ
ID:5690903 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5103e7u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:213.3 КБ
ID:5690904 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9103e7u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:208.1 КБ
ID:5690905 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b103e7u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:222.0 КБ
ID:5690906Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d103e7u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:223.0 КБ
ID:5690907 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f103e7u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:193.3 КБ
ID:5690908

                Коментар


                • #53
                  От: Повдигане на Toyota RAV 4

                  Едно леко съживяване на темата
                  https://www.youtube.com/watch?v=Tkz6bDKuAS0

                  Коментар


                  • #54
                    От: Повдигане на Toyota RAV 4

                    'Ми като си няма друга работа ...
                    https://www.youtube.com/watch?v=fNsHMwnM7VY

                    Коментар


                    • #55
                      От: Повдигане на Toyota RAV 4

                      Тия дни ми се въртят едни дискови спирачки за от зад, някой знаели нещо по въпроса.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Повдигане на Toyota RAV 4

                        https://www.drive2.ru/l/288230376152671281/ - отзад

                        https://www.drive2.ru/l/288230376152447704/ - отпред

                        Коментар


                        • #57
                          От: Повдигане на Toyota RAV 4

                          Нещо не мога да им схвана на тия руснаци, от къде какво вземат, но мисля си от следващата Тойота която е с дискове дали няма да стане нещо да се вземе от нея.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Повдигане на Toyota RAV 4

                            Първоначално публикуван от Stoianov 00 Преглед на мнение
                            Нещо не мога да им схвана на тия руснаци, от къде какво вземат, но мисля си от следващата Тойота която е с дискове дали няма да стане нещо да се вземе от нея.
                            Апарати от Селика с дискове от Порше.
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • #59
                              От: Повдигане на Toyota RAV 4

                              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                              Апарати от Селика с дискове от Порше.
                              Това далеч не е единствения възможен вариант, просто трябваше да потърся още малко, ама стана много късно, както се вижда от часа на публикацията, а пък и нещо се закучи това търсене , ако намеря другите варианти ще ги пусна и тях.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Повдигане на Toyota RAV 4

                                Малко да повдигна темата !!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15823496.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5739655

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X