Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Toyota RAV 4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Повдигане на Toyota RAV 4

    Айде пак фенщината дойде и осра темата.

    Коментар


    • #17
      От: Повдигане на Toyota RAV 4

      Виноват, няма да се повтори!
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Повдигане на Toyota RAV 4

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Виноват, няма да се повтори!
        Наистина, да спрем до тук, зер и момента "скачайки от конвейера" изисква много, ама много творческо тълкуване. Подиумите (след 80та) започват след официалното ангажиране в ралито на френския вносител Пок, с едни съвсем други двигатели и подготовки.

        Да приемем че "скочили от конвейера" версии са успявали да завършат ралито (което само по себе си е голямо постижение) и да си стиснем ръцете.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: Повдигане на Toyota RAV 4

          Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
          5-6 см не е никак малко за такъв вид автомобил, тъй като доста се променя ъгъла на работа на каретата и шарнирите, вследствие на което са по-натоварени и по-бързо се износват !
          +1

          Коментар


          • #20
            От: Повдигане на Toyota RAV 4

            Първоначално публикуван от Stoianov 00 Преглед на мнение
            Доста готини снимки, но инфо за повдигане не май няма, оригинален кит за повдигане от къде мога да си купя. Тия дни забелязах един проблем, нещо от към спирачките и куца не спира това чудо, не съм карал досега друго РАВЧЕ и не знам как спират или пък може би има някакъв проблем със спирачките.
            Мисля, че темата е необходима.
            Относно покупката на кит, това, което ти е постнал колегата bilbo27 не знам кой го вкарва в РБ, освен Vromos, където струва около 2500лв. по спомени, да ме прощават ако се разминавам със стотина лева. Това, което колегата tihony ти е постнал за пружините от с.Крън мисля, че е само за отзад, то в този случай може да ти се наложи да сменяш или да удължаваш амортисьорите.
            Колегата Травелинг (Краси) е човека, от когото можеш да си купиш подложки. Ще опитам да ти кача една две снимки с неговите подложки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150926_184628.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5686345

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150927_135325.jpg
Прегледи:1
Размер:194.1 КБ
ID:5686346

            За сега впечатленията са ми добри, но съм карал много малко с тях - около 500 км.
            Другия колега от форума, който заедно с мен си поръча и си сложи подложки от колегата Травелинг е nikolai_nikolov_871030. Ще ти кача и неговите снимки
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0294.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5686347
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0474.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5686348
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0475.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5686349
            Добре е да съчетаеш едни по-големи гуми, заедно с повдигане и фланци за изнасяне или джанти с отрицателен офсет. Джанти, можеш да носиш за разширяване мисля че в София ги прави някакъв дядо за около 60 лв. за 16 цоловите, ама там си трябва много добър специалест заварчик. Не знам от кой град си, ама джанти с отрицателен офсет можеш да си купиш от колегата Данчо от Стара Загора 0878706714. Той в момента има на 8, аз го чакам да вкара на 7 цола че да видим какво ще стане. Може да питаш и въвт Vromos, ама те за сега нямат джанти за Рав 4, иначе им са по-изнесени наличните джанти за момента и никак не са скъпи - 80 лв., ама не са за нас.
            По-нататък, ако искаш може да си сложиш

            Коментар


            • #21
              От: Повдигане на Toyota RAV 4

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Равката не е лоша машинка и никак не е за подценяване. Има приличен клирънс с гуми около 31'' които влизат лесно. Носи на повдигане и имам приятел с повдигната който и прави доста експерименти с пружини и подложки и ще го поразпитам. Лошото е, че няма бавни, има много малки хорове и много хилаво задно окачване. Все пак е паркетник, но за мен е може би най-проходимия паркетник, това за първите равки.
              Моя човек отпред е с фланци(подложки). Отзад експериментира с каквото изпадне в сервиза. Най-добре си разбери размера на пружината и амортисьора и търси комплект от друг автомобил с близки размери. Другия вариант е ясен - готов кит ама цената е съвсем друга. Той кара с гуми около 31'', за офсета на джантите не мога да кажа какъв е.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #22
                От: Повдигане на Toyota RAV 4

                Без да искам натиснах "бутона", та по-нататък можеш да си сложиш заден диференциал от селика 4Х4
                https://www.drive2.ru/l/288230376152502109/#post,
                както е видно и в пост №7 на колегата rusev,
                или от Рав с десен волан LSD.
                Тук https://www.drive2.ru/l/1983777/ също има доста инфо по замяната на задния диференциал.
                Това писане ми отне малко от времето, но както и да е, не успях да ти намеря препратка за замяна на преден диференциал, т.е., на цялата скоростна кутия с такава от Celica 4Х4, но да знаеш, че и това е дадено и се прави в руските форуми.
                На края, ако ти се чете, мога да ти прикача и разни свободни извадки от руски форуми, по които можеш да се залисваш, ако имаш време
                keksm
                5.3.2008, 18:10
                Сообщение #4



                Спринтер

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Пользователи
                Сообщений: 3301
                Регистрация: 20.2.2008
                Город: Казань
                Авто: RAV4 (1) левый руль
                Пол: Мужской
                Поблагодарили: 1336 раз(а)


                Повысить клиренс меня сподвигло сравнение моего
                RAV4 (SXA10, 3-door, 1999 гв., Левый руль)
                с аналогичной машиной друга
                RAV4 (SXA10, 3-door, 1995г.в., Правый руль).

                Так у машины друга высота посадки кузова примерно на 3-4 см. выше.
                В связи с чем такая разница?

                Однажды изучая Каталог амортизаторов kayaba выяснил следующую особенность, что на RAV4 первого поколения ставились два различных по высоте комплекта амортизаторов.
                Так в каталоге kayaba модель предних амортизаторов (стоек) 334241/334242 на 55 мм длинее стоек 334251/334252.
                Для задних амортизаторов аналогичная ситуация 343313 на 55 мм длинее модели 343314.

                Вероятнее разгадка более низкого клиренса в этом. Хотя у меня колеса 215/65R16 при которых клиренс на 1 см ниже чем у 215/70R16?

                Кто-нибудь может дать разьяснения по амортизаторам и передним стойкам?



                Toyota RAV4, 99г., 3S-FE, МКПП (ручка), 3дв, 4всегда ("Европеец" из Германии)





















                ОДЕССИТ
                6.3.2008, 10:34
                Сообщение #6



                Старожил

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Пользователи
                Сообщений: 4245
                Регистрация: 4.3.2008
                Город: Одесса
                Авто: другое авто
                Пол: Мужской
                Поблагодарили: 69 раз(а)


                я себе резину поставил 235/70/16 А/Т и очень даволен, он чуть повыше стал и проходимость хороша, я любитель охоты. думаю грязевую прикупить у нас снега нет , а только болото.



                С уважением, Андрей.


                Achilles
                15.3.2008, 8:54
                Сообщение #7



                Модер

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Модераторы
                Сообщений: 2907
                Регистрация: 15.3.2008
                Поблагодарили: 68 раз(а)


                Согласен с ОДЕСИТОМ... Поставил Гудрич ол террейн выше стала на 2 см. Залез на "Огурце" на вершину сугроба влет (парковаться не где было , даже не буксовал.... Может его обую еще в 235/70/16 А/Т вместо 215 на следущий год.

                А где кстати модно посмотреть каталог запчастей на 1996-2000 годы?



                ЭТОТ НИК БОЛЬШЕ НЕ ИСПОЛЬЗУЕТСЯ

                ОДЕССИТ
                18.3.2008, 14:34
                Сообщение #11



                Старожил

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Пользователи
                Сообщений: 4245
                Регистрация: 4.3.2008
                Город: Одесса
                Авто: другое авто
                Пол: Мужской
                Поблагодарили: 69 раз(а)


                проблема в передке, про зад можешь забыть туда 265/60 аж бегом залетают.
                про передок:
                подкрыльник возле порога имеет выпуклую форму, если его снять то будет видно, что это порог выступает. если его срезать, то проблемка сама собой исчезает. при моей резине 235/70 при торможении + поворот происходит самое незначительное трение краем резины. посмотри на фото где-то приблизительно в таком положении колеса происходит трение.

                Артур888
                24.3.2008, 18:35
                Сообщение #15



                Новичок

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Пользователи
                Сообщений: 95
                Регистрация: 22.3.2008
                Город: Сыктывкар
                Авто: RAV4 (3) левый руль
                Пол: Мужской
                Поблагодарили: 1 раз(а)


                По личному опыту 235 резина плохо себя ведет даже в небольшой колее всегда норовит на встречку выйти да ивообще очень чуствительна к неровностям дороги но если ровное полотно тогда конечон другое дело.


                Lost Viking
                22.6.2008, 23:37
                Сообщение #16



                Экс-Модератор

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Ожидающие
                Сообщений: 2689
                Регистрация: 21.6.2008
                Город: из Москвы по Киевскому шоссе...
                Авто: другое авто
                Пол: Мужской
                Поблагодарили: 442 раз(а)


                Цитата (ОДЕССИТ @ 6.03.2008 - 09:34)
                я себе резину поставил 235/70/16 А/Т и очень даволен, он чуть повыше стал и проходимость хороша, я любитель охоты. думаю грязевую прикупить у нас снега нет , а только болото.



                Вообще, имхо, лучше ставить 205/70 или на 80 - тогда трёхдверка вообще не козлит в колеях! Это я случайно выяснил ;-))))



                "Каждый мнит себя стратегом, видя бой со стороны"(с)

                Поблагодарили:
                crubonly,


                Drago
                27.6.2008, 9:10
                Сообщение #17



                Новичок

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Пользователи
                Сообщений: 19
                Регистрация: 25.6.2008
                Поблагодарили: 0 раз(а)


                если не ошибаюсь первый РАВ шел с клиренсом 215, а чуть позже был занижен до 195 или 185 мм.
                Сам смысла завышать не вижу, да и занижать тоже, из ближайших планов у меня идет замена тормозов, амортизаторов, установка стабилизатора поперечной устойчивости и распорок (по крайней мере переднюю и нижнюю). Кстати, кто какие амортизаторы ставит? Пока на примете Bilstein В6 и Koni Heavy Track.







                keksm
                15.9.2008, 14:56
                Сообщение #18



                Спринтер

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Пользователи
                Сообщений: 3301
                Регистрация: 20.2.2008
                Город: Казань
                Авто: RAV4 (1) левый руль
                Пол: Мужской
                Поблагодарили: 1336 раз(а)


                Я думаю, если оставить стандартные колеса и повысить клиренс не сильно (25-35 мм), то приводам с ШРУСами (гранатам) ничего не будет...

                Если же клиренс будет выше и колеса больше (соответственно тяжелее), то увеличится нагрузка на приводы (за счет массы колеса и постоянной работы под высокими углами)...

                Повышение клиренса сопровождается повышением центра тяжести и снижением предельной скорости в поворотах, т.к. появляется опасность опрокидывания.

                На сколько мне известно, на до рейсталинговых машинах RAV4 (1) стояли более длинные амортизаторы и пружины. После рейсталинга стандартный клиренс RAV4 (1) был снижен с 210 мм до 185 мм. (т.е. на 25 мм.)

                Особенно видно различие в амортизаторах в Каталогах Kayaba...
                У Kayaba для RAV4 (1) в кузовах SXA10, 11, 15, 16 максимальная длина амортизатора в двух версиях отличается на 50 мм (т.е. середина хода будет отличатся на 25 мм.)
                Почему то остальные производители не предлагаеют двух версий амортизаторов (я смотрел каталоги амортизаторов и пружин Sach, Monro).

                У меня машина после рейсталинговая. У меня заниженный клиренс. Поэтому хочу повысить клиренс на 25-35 мм., что равно или не существенно выше (10 мм) от стандартных заводских праметров RAV4 (1) до рейсталинга. Поэтому я думаю на живучести гранат это не должно сказаться...


















                Achilles
                20.3.2009, 19:12
                Сообщение #21



                Модер

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Модераторы
                Сообщений: 2907
                Регистрация: 15.3.2008
                Поблагодарили: 68 раз(а)


                Бодрого дня!

                Бодилифт проставками:

                http://www.4rav.ru/forums/index.php?showtopic=2637

                Бодилифт амортизаторами и пружинами:
                http://www.4rav.ru/forums/index.php?showtopic=2638

                Бодилифт и безопасность:

                http://www.4rav.ru/forums/index.php?showtopic=2636



                keksm
                10.3.2011, 7:52
                Сообщение #16



                Спринтер

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Пользователи
                Сообщений: 3301
                Регистрация: 20.2.2008
                Город: Казань
                Авто: RAV4 (1) левый руль
                Пол: Мужской
                Поблагодарили: 1336 раз(а)



                Цитата:


                (left001 @ 13.2.2011, 19:20)








                Уменьшено до 94%

                3264 x 2448 (1,18 мегабайт)

                вот купил на кунцевском рынке комплет за 900 рублей, высота 2 см..... там много на что есть....






                А есть ещё выше комплекты на рынке были (например 3 см)? материал какой (алюминий, сталь)?
                Можешь сделать замеры проставок (с указанием размеров на фотке) для рисования чертежа?
                У себя в городе не смог найти, хочу сделать на заказ.

                Тут ниже я делал замеры верхней опоры передней стойки. совпадают ли они с размерами проставки?

                Также свои успехи в лифтовании можешь описать здесь
                "Как повысить клиренс без радикальных мер, RAV4-1"
                http://4rav.ru/forums/index.php?showtopic=163
                Эскизы прикрепленных изображений
                Уменьшено до 94%

                3264 x 2448 (1,83 мегабайт)
                Уменьшено до 94%

                2252 x 2987 (575,03 килобайт)




                Toyota RAV4, 99г., 3S-FE, МКПП (ручка), 3дв, 4всегда ("Европеец" из Германии)

                Поблагодарили:
                AcetonKZ, Roman34rus,





                left001
                10.3.2011, 16:08
                Сообщение #17



                Активный пользователь

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Пользователи
                Сообщений: 132
                Регистрация: 5.11.2010
                Город: Клин
                Авто: RAV4 (1) левый руль
                Пол: Мужской
                Поблагодарили: 18 раз(а)


                размеры совпадают, как они не могут совпадать???? проставки магазинные только 2 см бывают.... говорят вредно больше поднимать....

                Mechanic
                9.3.2008, 1:04
                Сообщение #4



                Новичок

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Пользователи
                Сообщений: 2
                Регистрация: 25.2.2008
                Поблагодарили: 0 раз(а)


                Любая лифтовка подвески бьет по устойчивости и управляемости . Для РАВ4 всех поколений , включая последнее , есть наборы для увеличения и для уменьшения клиренса . В эти наборы входит комплект пружин и комплект амортизаторов . особенно рекомендую продукцию фирмы JAOS . есть еще расширители , которые раздвигают колеса на 30 - 60 мм . Эта примочка рекомендуется для заниженой базы . На таких вариантах ставим низкопрофильную резину пошире и колеса побольше (1 . Как побочный эффект - спидометр врет . Еще существуют регулируемые верхние опорные подшипники для стоек амортизаторов . Можно заваливать стойки по-спортивному . Но ! Есть одно - НО ! При всех этих извращениях нагрузка на узлы и детали подвески увеличиваются . А соответсвенно , и срок службы укорачивается . как говорится , за кайф надо платить .

                http://www.zf.com/brands/content/en/...bers_BOGE.html

                http://www.jaos.com/

                http://toyota.off-road.com/toyota/Fe...tegoryId=35708

                http://www.rocky-road.com/ome-rav4-lift-kit.html

                keksm
                26.3.2008, 18:12
                Сообщение #8



                Спринтер

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Пользователи
                Сообщений: 3301
                Регистрация: 20.2.2008
                Город: Казань
                Авто: RAV4 (1) левый руль
                Пол: Мужской
                Поблагодарили: 1336 раз(а)


                В интернете выискал инфу. Есть в Австралии компания специализирующаяся на выпуске авмортизаторов, пружин и иного оборудования и зап.частей для внедорожников... Название компании Old Man Emu.

                Так вот в линейке ассортимента продукции этой компании есть амортизаторы и пружины позволяющие поднять кузов RAV4 на 1,25 дюйма (т.е. 31 мм)...

                Как раз то что нужно мне для повышения клиренса (и размерчик в самый раз 31 мм)...

                Вот ссылочка о том как эти амортизаторы и пружны устанавливаются и какой они дают эффект (в Америке)...
                http://toyota.off-road.com/toyota/Fe......5708&ref=25

                А вот ссылочка по стоимости комплектов пружин и амортизаторов для RAV4 всех поколений...
                http://www.rocky-road.com/rav4sus.html

                Подскажите кто знает где в России (конкретнее в Казани) можно приобрести эти запчасти (Old Man Emu)....
                Заранее благодарен за помощь...

                alekc
                23.3.2009, 5:02
                Сообщение #23



                Суровый Rav'овод

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Модераторы
                Сообщений: 8895
                Регистрация: 23.2.2008
                Город: Красноярск
                Авто: RAV4 (4) 2,2 л. дизель
                Пол: Мужской
                Материально помог форуму. итак поковырявшись в сети нашел инфу, что на рав есть аж целых три версии амортов каяба, Excel-G (перед и зад/334242L-334241R,343272) длиной 600мм перед и 620 мм зад., Gas-a-Just (только зад/553195) также длиной 620мм., Ultra-SR (перед и зад/324022L-324021R,243033) так же передние 600, заднии 620мм длиной.



                Нет машины лучше в мире, чем Toyota RAV4!!!

                Toyota RAV4 для души


                ВАЗ 2121 чтобы было куда руки приложить


                alekc
                23.3.2009, 5:04
                Сообщение #24



                Суровый Rav'овод

                Вставить ник
                Цитата
                Группа: Модераторы
                Сообщений: 8895
                Регистрация: 23.2.2008
                Город: Красноярск
                Авто: RAV4 (4) 2,2 л. дизель
                Пол: Мужской
                Материально помог форуму.
                Поблагодарили: 1500 раз(а)


                Excel-G (SUPER) - двухтрубные газовые амортизаторы. Использование в них запатентованного компанией KAYABA клапанного механизма и азота под давлением обеспечивают повышенный комфорт в управлении автомобилем, а также контроль над дорогой в любых условиях.

                Gas-A-Just - однотрубные газовые амортизаторы. В этом саморегулируемом газовом амортизаторе применяется всепогодная рабочая жидкость и азот под давлением. Это обеспечивает мгновенную реакцию на дорогу и комфорт.

                Ultra SR - спортивные газовые амортизаторы цвета "золотистый металлик". Спортивная серия KAYABA представлена следующими видами продукции: двухтрубный газовый амортизатор, однотрубный газовый амортизатор, газовая стойка и газовый патрон. Данный вид амортизаторов обеспечивает безопасность транспортного средства и надежность в экстремальных условиях.

                соответственно вопрос? какую серию выбрать? кто опытный в данном вопросе?

                225/70 R16
                и още
                http://4rav.ru/forums/index.php?showtopic=163&st=20 това е темата за повишаване на клиренса без радикални мерки

                http://www.4rav.ru/forums/index.php?showtopic=2637 това е страницата за лифт за подложки

                http://www.4rav.ru/forums/index.php?showtopic=2638 това е темата за лифтиране с пружини и амортисьори

                http://www.4rav.ru/forums/index.php?...15&#entry24819

                http://www.4rav.ru/forums/index.php?act=ST&f=33&t=4674 тема за презаваряване чашките на пружините на по-високо място

                http://www.4rav.ru/forums/index.php?...pic=2638&st=60
                пак тема за лифт с подложки.

                http://4rav.ru/forums/index.php?showtopic=19966&st=40
                пак тема за лифт с подложки.

                По отношение на изразените пренебрежителни мнения - на всички е ясно, че Рав-а не може да стане Ландкруизер или Патрол или каквото и да е от сорта с рама, бавни и чупещи мостове, но какво да се прави - и такива коли се карат, да не говорим, че не всички имат възможност да си купят и да си подготвят истински джип, ако и да си мечтаят. Рав-а си остава асфалтова евридейка с разширени възможности и точно в това е чара му. Колегата Stoianov 00 е прав, че няма, не само тема за повдигане на Рав, но и по-подробна информация за тези коли, ето за това съм пуснал и малко информация за замяната на диференциалите.


                Приятна вечер

                Коментар


                • #23
                  От: Повдигане на Toyota RAV 4

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  Равката не е лоша машинка и никак не е за подценяване. Има приличен клирънс с гуми около 31'' които влизат лесно. Носи на повдигане и имам приятел с повдигната който и прави доста експерименти с пружини и подложки и ще го поразпитам. Лошото е, че няма бавни, има много малки хорове и много хилаво задно окачване. Все пак е паркетник, но за мен е може би най-проходимия паркетник, това за първите равки.
                  Колега, ако можеш да дадеш малко инфо как е вкарал 31-те ще бъда благодарен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Повдигане на Toyota RAV 4

                    Да не пропусна, подложки можеш да си купиш и от колегата от Ямбол, който прави подложки, мисля че ника му беше Скорпион, ако не греша

                    Коментар


                    • #25
                      От: Повдигане на Toyota RAV 4

                      Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
                      ..та по-нататък можеш да си сложиш заден диференциал от селика 4Х4..
                      Не знам в Русия как е, но тук Селиките 4x4 (GT4) са доста кът. А пък тези, които ги има струват едни пари. Тази модификация определено мисля, че не е оправдана и по-добре просто да се купи друга машина

                      Коментар


                      • #26
                        От: Повдигане на Toyota RAV 4

                        Доста интересни неща пуснахте, за което благодаря и мисля първо да започна с едни фланци да я раздуя малко а после ще помисля за повдигането, че май е малко проблем при тия джипчета.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Повдигане на Toyota RAV 4

                          Първоначално публикуван от Ich0 Преглед на мнение
                          Не знам в Русия как е, но тук Селиките 4x4 (GT4) са доста кът. А пък тези, които ги има струват едни пари. Тази модификация определено мисля, че не е оправдана и по-добре просто да се купи друга машина
                          В Тойота форума има едно момче от Пловдив, забравх му ника Рендер ли беше или друго, та той внася от Англия на части Селики да не каже в промишлени количества, ама...
                          И в момента това момче има в cars обявени две Селики 4Х4 , ето линка
                          http://www.cars.bg/?nccharset=F740C0...&conditionId=3
                          ама са май по-нови и няма да станат, но все пак ги има.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Повдигане на Toyota RAV 4

                            Тия са толкова 4х4 колкото са такси 6+1 места (щото и това пише).
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #29
                              От: Повдигане на Toyota RAV 4

                              Първоначално публикуван от Ich0 Преглед на мнение
                              Не знам в Русия как е, но тук Селиките 4x4 (GT4) са доста кът. А пък тези, които ги има струват едни пари. Тази модификация определено мисля, че не е оправдана и по-добре просто да се купи друга машина
                              Иначе си прав, в Русия ги доставят от Владик, т.е. от Владивосток, където ги внасят от Япония с десни волани в промишлени количества. Но това е в Русия. Тук, това момче внася Селики на части но от общото количество, да речем 10% са 4Х4, а от тези 10% - 10% са в подходящата възраст - някъде 92-94г., така че ако тепърва ще си купува, наистина е по-добре направо да си вземе друга, вместо да вземе Равка и после да я прави, ако обаче, вече си е взел Равка и е налял порядъчно количество денги в нея, все ще се намери някой и друг стокак за един такъв диференциал

                              Коментар


                              • #30
                                От: Повдигане на Toyota RAV 4

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Тия са толкова 4х4 колкото са такси 6+1 места (щото и това пише).
                                Извинявай колега, ама не можах да схвана мисълта ти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X