Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Toyota RAV 4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на Toyota RAV 4

    От скоро съм собствени на Toyota RAV 4, за в момента ми харесва и мисля да си я покарам, но ме интересува някой повдигал ли е такова нещо и ако може да сподели как го е направил. Изчетох доста теми, но не намерих тема за повдигане на това джипче, извинявам се ако има и аз съм я пропуснал.

  • #2
    От: Повдигане на Toyota RAV 4

    Ако Равката е такава и търсите какъв ефект, то отговора е с нови афтърмаркет пружини. В село Крън могат да Ви направят по поръчка. Друг вариант е с фланци над макферсона отпред и над пружината отзад.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rav4_4.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5685939
    HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
    Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане на Toyota RAV 4

      Равчето е 97-ма година производство от първите, къса база е и искам нещо минимално от порядъка на 5-6 см.

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане на Toyota RAV 4

        5-6 см не е никак малко за такъв вид автомобил, тъй като доста се променя ъгъла на работа на каретата и шарнирите, вследствие на което са по-натоварени и по-бързо се износват !
        HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
        Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане на Toyota RAV 4

          6 сантиметра са над 2" лифт! Ще стане като Нива.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане на Toyota RAV 4

            Проходима даже и като Нива няма да стане никога. А повдигане и друг офроуд туниХ е безсмислен по точно същата причина по която и на Нива - колата е по конструкция паркетна и неудобна за каране много лесно ще стане, но проходима - не.

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане на Toyota RAV 4

              Не е лоша Равката!!! Лека мощна и според мен с добър потенциал за офроуд. Замислям се за такъв проект от много време.
              Става и на 32' и дори на 33'.

              http://www.drive2.ru/r/toyota/4062246863888427337/

              http://www.drive2.ru/r/toyota/288230376151930186/

              Да се сравнява Рав4 с Нива не бива от уважение към техниката!
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане на Toyota RAV 4

                Ето и една Равка в състезателен клас
                Прикачени файлове
                BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигане на Toyota RAV 4

                  Доста готини снимки, но инфо за повдигане не май няма, оригинален кит за повдигане от къде мога да си купя. Тия дни забелязах един проблем, нещо от към спирачките и куца не спира това чудо, не съм карал досега друго РАВЧЕ и не знам как спират или пък може би има някакъв проблем със спирачките.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повдигане на Toyota RAV 4

                    Rusev, там където си намерил мат'ряла за Равката има много такъв и за Нивката . Когато ми посочите годината, в която Рав-4 е станал победител в Париж-Дакар, ще ви черпя и двамата с gogo_gda с по 1 каса бира по избор. Прав си, че техниката трябва да се уважава!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повдигане на Toyota RAV 4

                      Първоначално публикуван от Stoianov 00 Преглед на мнение
                      Доста готини снимки, но инфо за повдигане не май няма, оригинален кит за повдигане от къде мога да си купя. Тия дни забелязах един проблем, нещо от към спирачките и куца не спира това чудо, не съм карал досега друго РАВЧЕ и не знам как спират или пък може би има някакъв проблем със спирачките.
                      http://www.rocky-road.com/rav4.html
                      Сигурно има и още ама това излезе първо.
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повдигане на Toyota RAV 4

                        Равката не е лоша машинка и никак не е за подценяване. Има приличен клирънс с гуми около 31'' които влизат лесно. Носи на повдигане и имам приятел с повдигната който и прави доста експерименти с пружини и подложки и ще го поразпитам. Лошото е, че няма бавни, има много малки хорове и много хилаво задно окачване. Все пак е паркетник, но за мен е може би най-проходимия паркетник, това за първите равки.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повдигане на Toyota RAV 4

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          ...Когато ми посочите годината, в която Рав-4 е станал победител в Париж-Дакар...
                          Става, когато ни посочиш годината в която Нивата е спечелила Париж-Дакар
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повдигане на Toyota RAV 4

                            Липсата на бавни теоретично не я ли прави неподходяща за офроуд? При автоматика как е положението?
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повдигане на Toyota RAV 4

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Става, когато ни посочиш годината в която Нивата е спечелила Париж-Дакар
                              Гоблин, нали няма да ми кажеш, че Паджеро скачайки от конвейера на стартовата линия има толкова победи в ралито!?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9_20100505_110113.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5686293

                              Посипвам си главата с пепел. Верно две втори места. Въртеше ми се в главата, че 83-та успяха да спечелят и победата
                              Последно редактирано от коко келеша; 12-10-15, 07:09. Причина: главата, пепел
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X