Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

    Здравейте компанията,
    Да се представя като нов член-
    вече съм собственик на GRAND CHEROKEE 2.5TD '96год
    Прочел съм почти всички ЗА и ПРОТИВ, този двигател и взех своето решение да си го купя.
    Въпреки това искам все пак да попитам нещо.
    Един мой майстор, който е ремонтирал и други такива машини ми каза, че двигателя работи по шумно
    отколкото би трябвало.
    Двигателя е около 5к след основен ремонт с оригинални части(не го подлагайте на съмнение не е от джамбазин)
    Мен лично не ме притеснява това, но бих искал да чуя мнение и на други относно нормалния шум на работа.

  • #2
    От: 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

    Моето мнение е да го закараш да го чуе и друг майстор и чак тогава да търсиш евентуални причини за "по-шумната работа на двигателя".
    Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

    Коментар


    • #3
      От: 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

      Мненията за 2.5/3.1 дизелите на VM вграждани в Гранд Чероки напоследък взеха да приемат все по-трезво, хармонично и демократинчо обяснение относно спохождащите ги несполуки. Обяснението е в поддръжка и неграмотните ремонти. Аз бих добавил и това, че са бая разпространени. А знаете ли, че по 6.1 SRT никой(или почти никой) не плюе
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #4
        От: 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        А знаете ли, че по 6.1 SRT никой(или почти никой) не плюе
        Е, не ги карат много-много, но има немалко такива - само във форума са се заявили 11 притежателя + при Еди ходят поне трима собственика, дето не участват тук.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

          Не ме притеснява това което каза майстора, щото той ми е много добър приятел и не ми спестява мненията си за всички недостатъци, не само сега.
          Просто искам да разбера за усещането на други собственици на този модел двигател относно шума на работа.

          Коментар


          • #6
            От: 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

            Първоначално публикуван от kipu Преглед на мнение
            Не ме притеснява това което каза майстора, щото той ми е много добър приятел и не ми спестява мненията си за всички недостатъци, не само сега.
            Просто искам да разбера за усещането на други собственици на този модел двигател относно шума на работа.
            Слушай в тубата...
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Е, не ги карат много-много, [emoji38] но има немалко такива - само във форума са се заявили 11 притежателя + при Еди ходят поне трима собственика, дето не участват тук.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #7
              От: 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic;2838991...- [URL="http://www.offroad-bulgaria.com/poll.php?pollid=351&do=showresults"
              само във форума са се заявили 11 притежателя[/URL] ...
              Как да гласувам в тази анкета?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Как да гласувам в тази анкета?
                Като си купиш джип с VM двигател. Иначе не се отваря.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

                  вече не малко карам ВМ2.5ТД. двигателя е малко шумничък, нормално. в последните 3 години слагам в маслото при смяна добавката на лики моли за хидравлични повдигачи. осезаемо подобрява работата на двигателя откъм шум. последно я намерих в мосю бриколаж. не навсякъде я има....
                  не бързам за никъде...
                  XJ 2.5TD '98

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

                    По принцип всеобщото мнение за Вероната,четириглавия змей и т.н. е лошо клонящо към много лошо.Има поверия по нашия край ,че купиш ли си такова нЯщо се жениш за мъж...........
                    Въпреки това обаче е много разпространен мотор,само не мога да си обясня ,че въпреки простата си конструкция ,долен вал,здрав агренаж и т.н се чупи постоянно .
                    Имал съм досег с тая измишльотина много пъти и все са някъкви дефекти които са меко казано тъпи.Паднали повдигачи,разхлабени кубилички,скъсана верига на по новия мотор ,драли валове и какво ли не.
                    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                    0895шест29410 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2.5 TD VM ДВИГАТЕЛ

                      Работи шумно като мотокар.Но собствениците си го харесват и си го карат(включително и аз).Само трябва задкормилното устройство да си гледа от време на време и уредите на таблото,а не само мадамите по светофарите.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X