Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ducati Multistrada 1000 и 1100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ducati Multistrada 1000 и 1100

    Днес много случайно попаднах на въпросното моторче с муцуна дето и майка му не го харесва и след първоначалната ми рекация - УотДаФак лека полека започнах да си се представям на него .
    Прерових търсачките, но явно не е много разпространен модел в нашата татковина. Във форума има само две теми за него като едната е за по-новия модел ( 2010+ ), а другата е с доста оскъдно инфо и от преди 3-4 години.
    Има ли някой реални впечетления от него ( я лични, я съседски... )?
    Това, че яде завоите като хиена пресен труп го прочетох и в чуждестранните ревюта. Хората казват, че и за лек офроуд става ( предполагам асфалтовите гуми са виновни за "лек"-ото ).
    Това, което най ме притеснява е италянския му произход. Впечетленията ми от масовите талянски хафтомобили са за посредственост, но те се базират на лафове, форуми и това дето виждам по улиците. Страда ли Мултистрадата от тези италянски клишета?
    Другото е височината на седалката - 84-85 сантиметра. Тези дни пробвах Варадеро ( 83см ) и бях като балеринка с моите 175сантима. Чета, че окачването може да се регулира ( стандартния модел - отзад, "s" модела - и отпред и отзад ). С тези настройки колко сантима надолу може да се очаква?
    За двигателя - откъм динамика "L" спрямо "V" как се представя? Чисто въздушното охлаждане повод ли е за притеснение?
    Сухият съединител откъм поддръжка как е на фона на "стандартния" мокър? И като цяло поддръжката на машината по-скъпа ли е от подобна японска?


    малко линкове
    https://en.wikipedia.org/wiki/Ducati_Multistrada
    Multistrada 1100 - http://www.motorcyclespecs.co.za/mod..._1100%2007.htm
    Multistrada 1000 - http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...0s_ds%2005.htm

  • #2
    От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

    Здравей,
    от нас какво искаш, да те УБЕДИМ или РАЗУБЕДИМ
    Същата история като за всеки модел: леглата на клапаните се износвали по бързо, обтегачи, тракал съединителя, рамката се чупела... Стандартни клюки, да може и да стане - да се ремонтира също може, но може и да не се случи. (това са разкази на приятели)
    Със сигурност може да спечелиш 2-3см от настройка на окачване и седалка. Ако стъпваш на пръсти с празен мотор не виждам какво те притеснява, не е целта да го буташ с крачета. Като сложиш втори и/или багаж той сам ще легне.

    Гледаш внимателно и печелиш обезателно.
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #3
      От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

      Във форума го има колега от Бургас . Предполагам ще ти отговори като види темата . Аз мога да Те посъветвам само за височината , че не е проблем . Моя е друг модел , който е с височина 830 - 870 мм . на седалката . Понижаващ кит от 30 мм . и го карам без да изпитвам дискомфорт . Аз също не съм от високите - 172 см.

      Коментар


      • #4
        От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

        Не очаквам да ме убеждавате или разубеждавате... просто събирам информация за евентуални детски болести и дефекти. Колкото и да е гъдел, ако има голяма вероятност за някакъв сериозен проблем.. еми мерси ама аз търся мотор за каране, а не човъркане.
        А в момента съм свикнал като спра на светофара, да си стъпя с цяло стъпало, че даже и със свити колене. Това подпиране на пръсти някак си не ми се нрави, но явно ще трябва да се свиква.

        Коментар


        • #5
          От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          А в момента съм свикнал като спра на светофара, да си стъпя с цяло стъпало, че даже и със свити колене. Това подпиране на пръсти някак си не ми се нрави, но явно ще трябва да се свиква.
          На ендуро е така

          Коментар


          • #6
            От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            Не очаквам да ме убеждавате или разубеждавате... просто събирам информация за евентуални детски болести и дефекти. Колкото и да е гъдел, ако има голяма вероятност за някакъв сериозен проблем.. еми мерси ама аз търся мотор за каране, а не човъркане.
            А в момента съм свикнал като спра на светофара, да си стъпя с цяло стъпало, че даже и със свити колене. Това подпиране на пръсти някак си не ми се нрави, но явно ще трябва да се свиква.

            В Монтана се продава Мултистрада на 84 000км, които са навъртяни от собственика, човека е рабран, не мисля, че ще ти откаже в информация от първа ръка. Звънни му, най лесно е.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

              Ако не се лъжа това е Гоши ( писал е в другата тема ). Ще му пиша тия дни да го питам. Но наистина ли този мотор е толкова уникален за нашите ширини, че собствениците му се броят на пръстите на едната ръка и се знаят поименно ... получава се малко като в оня виц - абе гледам не ги карате много...

              Коментар


              • #8
                От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

                Аз от 4 мотора дето съм имал 3 са били италиански (за съжаление Дукати все още не съм притежавал) и не съм имал никакви необичайни проблеми. Точно модела 1100 много му се точих и аз преди 2-3 години...
                Относно клапаните, до колкото знам са "desmodromic valve actuation". Мотора е с въздушно охлаждане и сух съединител и едва ли е по-скъп за поддръжка от подобен японски.

                П.п. мотора е с 20 кг по-лек от V-strom и сигурно с 40 от Varadero а варианта 1100S е с окачване Ohlins!
                Последно редактирано от bushiDO; 10-10-15, 14:25.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

                  От това което прочетох знам че мпдификацията "s" е с олинс колове и се познават по златистия цвят. Също така последните хилядарки и всички 1100 са с 'маслен' съединител.Днес погледнах една мултистрада и мога фа кажа, че на живо въобще не изглежда толкова грозна .На височина ми се стори по-ниска от варадерото ( макар на книга да е обратното ), но предполагам това е заради по-тясната седалка и по-малкия разкрач. За разликата в килограмите, въобще няма нужда да споменавам... като перце е! Много неприятно впечетление обаче ми направи качеството на... всичко... пластмасите изглеждаха евтини, слюдата тоже.. сглобките, заварките, седалките, ключалките, финиша... не знам, явно съм се разглези с тези чопъри, дето всичко е пипнато да най-малкото болтче и заварка. В интерес на истината и варадерото ( макар и 2007 ) също ми се стори мега евтинджос.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

                    Бреее... гледам не ги карате много ... а и обяви нещо няма... голям застой с тези телянци...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

                      А, аз си карам още последният "талянец", ама трябва да си фен
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

                        Здравейте, много се заглеждам по Мултистрада 1000 около 2005г., допада ми дизайна за мен това е доста важно. Моля за повече информация за подръжката, скъпи детски болести...всичко е от полза. Нясно съм, че за 10 годишна машина състоянието на конкретния е наи-важно, какво да гледам различно от общите неща за всеки мотор?
                        Благодаря!
                        PS: Сега съм с SUZUKI SV 650 2005 и е доста безпроблемен, но стойката на моториста и предназначението му не са точно за мен.
                        VARADERO SD2

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ducati Multistrada 1000 и 1100

                          скъпи болести - дефектни водачи на клапаните, чупеща се рама на опашката... абе прегледай темите има го обобщено.
                          Моторът е с ангренажни ремъци, които се сменят на пробег, една смяна излиза около 400 лева за консумативи.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X