Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

    Да уточня - вече пробвах при производителя - цената е повече, отколкото на работеща гилотина от този модел втора ръка. Сега обикалям по шлайфове с надеждата да оправя старите ножове, но не знам дали са поправими, а единия е счупен на две, така че поне един нов трябва.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

  • #2
    От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

    Пробвай се да си направиш. Все още има работещи хобели, шлайфове и термични.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

      Правих веднъж през далечната 1998. Търсих стомана, фрезовах, пробивах, носих на закаляване, после на дефектоскопия, после давах на шлайф. Още работят на тази гилотина колеги, един даже е от форума. Сега ми се иска да намеря готово решение, макар и малко по-скъпо, но не прекалено все пак.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #4
        От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

        На времето един колега купи от едни вторични един комплект чисто нови ножове . Ползваше ги за какво ли не . Ще видя дали е останал някой . На моята НГ 4 също са за точене ама време не остава да ги сваля .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

          Моите след точене отидоха на кино. Шлайфиста решил, че разликата от 4 десети от единия край на ножа до другия е ненужна и ги изравнил. Не забелязал и наклона от 3 градуса по режещия ръб и изравнил и него. Говора за горния нож. И ето - белята готова. Сега имам гилотина, която не реже и един счупен нож.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • #6
            От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            Моите след точене отидоха на кино. Шлайфиста решил, че разликата от 4 десети от единия край на ножа до другия е ненужна и ги изравнил. Не забелязал и наклона от 3 градуса по режещия ръб и изравнил и него. Говора за горния нож. И ето - белята готова. Сега имам гилотина, която не реже и един счупен нож.
            По принцип тия ножове се точат по малко по специален начин най добре в завода в Белене . Познаваме се с главния им инженер инж. Събчев . Не знам защо нашите гилотини са с така конструирани ножове . Служебната ми е полска там пък друг проблем ножовете са цели 2 метра .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
              ....Да уточня - вече пробвах при производителя - цената е повече, отколкото на работеща гилотина от този модел втора ръка......
              Е то е като с джипките . Често се случва хора тук да се възмущават от това примерно как така търговецът си позволява да обяви цена на 1 нов диференциал 5 бона , след като нашият юнак е купил цяла джипка за 4 ?!
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

                Няма да се учудя, ако въпросния диференциал тежи колкото ножовете, че на цена е сравним с тях /цена от производителя/. Но нещата са несравними - в дифа има лагери, зъбни предавки и куп още детайли, на които нито имената, нито предназначението им знам. Има и за търговеца в цената му. А ножовете са просто парчета фрезована, термообработена и шлайфана легирана стомана с относително правилна геометрия. Няма как да струват по 50 - 60 лв за килограм /още не съм ги претеглил, това последното е малко наизуст /, все едно са щанца или матрица.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #9
                  От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

                  Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                  .... Няма как да струват по 50 - 60 лв за килограм /още не съм ги претеглил, това последното е малко наизуст /, все едно са щанца или матрица.
                  Линеен метър тежи грубо 9-10 кг. Ако са ти обявили цена за бройка , такава че излиза 50-60 лв/кг. , наистина е прекалено . Оляли са се . Поне наполовина да беше , ядва се

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  .... Не знам защо нашите гилотини са с така конструирани ножове ..
                  Как така ?
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 09-10-15, 09:50.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

                    Обявиха ми цена за комплект ножове - 4 горни и 3 долни общо 4500 лв с ддс. Даже няма да си дам зор да ги претегля, гилотините втора ръка вървят по 3000 лв. Засега ще ги спасявам с шлайфане и един нов долен нож, но въпроса кой ще изработи нови ножове си остава. Или ще викам пак неволята.
                    По въпроса за особената конструкция: поради особеното спускане на горния нож към долния чрез завъртащо рамо, режещия ръб на горния нож, след монтажа на четирите части, придобива дъгообразна изпъкнала в средата форма с разлика от около 4 десети между края и средата на ножа. Долния нож от три части си е нормален и праволинеен.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

                      Преди няколко години когато купувахме гилотината си от Враца в склада казаха ако съм разбрал правилно,че имат разни ножове за гилотини ама не знам точно за какви.Ето един номер/не знам дали още е актуален/ за връзка с продавача 0887256812 казва се Павлин Пелов.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гилотина за ламарина НГ-4-2000 откъде да купя ножове

                        Благодаря колега, дано да не забравя да му звънна утре на човека в работно време. Освен това утре рано пътувам за Северозападна България и ако може, дай координати на мястото на въпросния склад. Телефона ми е 0899941797
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X