Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    .. 140/99 пулс 64, Омрон 145/99 пулс 63....
    Високи са стойностите на диастоличното налягане /долната граница/, обърни внимание Жоро !
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Високи са стойностите на диастоличното налягане /долната граница/, обърни внимание Жоро !
      Уж обръщам внимание, ама нещо засега няма сериозен успех Смъкнах го с някакви хапове, диети и т.н. що годе до тези стойности (щото скачаше до 170/120, без някаква видима причина, а и теглото не е чак толкова наднормено - 174см/77кг).....
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Уж обръщам внимание, ама нещо засега няма сериозен успех Смъкнах го с някакви хапове, диети и т.н. що годе до тези стойности (щото скачаше до 170/120, без някаква видима причина, а и теглото не е чак толкова наднормено - 174см/77кг).....
        E то и моето тегло не е чак толкова наднормено -189/107, само дето имам шкембе, но като си пуснах изследвания за холестерол, се оказа че е 6-7 пъти над нормата. Няма пряка зависимост между нива на холестерол и килограми, въпрос на метаболизъм. За хипертонията решаващи са наследственият фактор и най-важното...пустите нерви- лош спътник в съвременния живот. Едно е сигурно обаче- алкохола не вреди, поради щото прогонва лошите мисли и терзания
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          E то и моето тегло не е чак толкова наднормено -189/107
          По някакви си критерии моето се брои на границата - 185/82. ИТМ 24 при горна граница 25, за "нормално". По същия калкулатор ти си с ИТМ 30, което се брояло много над.

          Холестерол над нормата и аз имам, при положение че мазни храни не ям. Щом на организма му трябва, той си синтезира холестерола, заради което и разните диети с нехолестеролни храни имат променлив и в повечето случаи слаб ефект. Кръвното за щастие е (120/80 - 130/90), ама при мен е по-скоро ген някакъв. Баща ми винаги е имал същото кръвно, което не му попречи да направи инфаркт преди години, а други хора и с наднормено тегло, и с високо кръвно от десетилетия си живеят без инфаркт.

          ...та стигам до извода че е най-важно как се чувстваш в кожата си, а не какво разправят и пишат насам-натам. Стреса е нещото, дето ни скапва най-много.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Стреса е нещото, дето ни скапва най-много.
            Иаз това казвам, а лечението е високо в Родопите, 5 овци, 20 кокошки и декар картофи..,ама още е рано. Така се ликвидират два фактора наведнъж- хиподинамията /обездвижаването/ и стреса. Знам и други хора избавили се от стреса- чрез емиграция..гледам швейцарците изключително спокойни, един не съм видял изнервен, ама те не са емигранти де.. Ето и историята на Миша- 63-ти набор, дълги години работа в IT сектора по 10-12 часа 7 дни в седмицата..накрая- в болница с тежки диагнози, следва пенсия по болест. Човека обаче заявява, че пенсията е доста добра, за да може да си позволи това, което решава- пътешествия. Взима 60-ка, прави я на кемпер и тръгва..сам, последно тази година- 25 000 километра до Монголия и обратно, сега я продава, че му е малка и е купил камион. Да е жив и здрав човека и дай Боже всеки от нас да може да го стори някога:

            http://nachosten.de/ueber-mich
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

              Това за спокойствието е напълно вярно... Гледам си показателите - пикочна киселина 2х нормата (да, сега почнах периодично да лапам хапче ако ще се яде/пие повечко)... Холестерол - над границата с малко (ама не съм го мерил хубав ли е или лош), захар - маалко над границата...
              Но на налягането не мога да му хвана цаката... Плава с доста... Сутринта го мерих - 110/70 (само Валсакор 80мг/ден). Случвало се е след активно каране на колело - 120/80... И по някое време - 170+/118... Или както снощи - 140+/100+
              Аз също съм се замислял дали всичко не е на нервна почва, пък макар и да съм спокоен...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                Сутрин и кръвното, и температурата са най-ниски. Мери го сутрин и вечер и води статистика 2-3 седмици, която да покажеш на лекаря, след предписана терапия- пак така, за да се види ефективността. Недопустими са стойности 170/120, логично е да се предпише допълнителен медикамент, който е за вечерен прием, когато кръвното е високо, и при мен е така и пия два пъти на ден различни медикаменти.
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                  Посочения по-горе апарат води такава статистика (има USB връзка с компютър)... Разпечатвал съм графики на доФтора, ама и аз трудно мога да налучкам някаква регулярност/причина (освен, че май събота и неделя кръвното спада )...
                  Например такива графики:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:blood.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5685831
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                    Има си зависимост, и то добре видна..както като извод от графиките, така и от уйкендното спокойствие . Липсват пикове в сутрешните измервания, а са налични /дори групирани, т.е съсредоточени около някакво събитие- да речем от 26-ти до 31-ви/ , което говори за типична зависимост между психическо натоварване и повишаване на кръвното налягане. Започни със 150 мл. качествено уиски веднага след прибиране от работа и чак след това мери Междувременно направете преврат и сменете началника..,ако има такъв де
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                      През 2000г. купих на баща ми Омтрон работи перфектно и до сега, само батерии се купуват, мери се кръвно всеки ден. С Маншет за ръката е и 4 батерии АА. Според мен това е марката.
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                        Аз също стигнах преди няколко години до OMRON (моят е модел M3) след, като минах през няколко други. По добре е обаче, да се мери и регулира навреме кръвното налягане, а не след, като си се докарал вече до инфаркт.
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          .....Започни със 150 мл. качествено уиски веднага след прибиране от работа и чак след това мери
                          Е то нали от лечението с уискито (и други алкохолни напитки) го докарахме до подаграта А за началника - ако не се смята жената - няма как да стане

                          Иначе специално заради по-редовния/коректен контрол взех този на предмишницата - помислих, че Омрона на китката е почнал да лъже (щото като ходих на периодичните прегледи, лекарката ми го мери и там заковавах 120/80 - гоУем страх от доктори -)... Ама за съжаление показва вярно...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                            Днес имах късмет, подариха ми немски апарат за кръвно налягане за над лакътя, той е комбиниран с глюкомер, ActiVita Combi - B Braun - Made in Germany, изглежда много добре, има голям екран, и мерел много точно, засега съм доволен, благодаря за съветите и най-вече да е за над лакътя а не за китка

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                              Сега виждам темата /благодарение на колегата П. Василев/ и понеже се занимавам 15-тина години с материята, в това число тест за точност, сервиз, гаранционно и след гаранционно поддържане, продажба и т.н ще напиша няколко реда, да се запиша един вид в темата, а и дано бъда полезен.....

                              Относно това, кой апарат е по-точен- този за бицепс или този за китка, мнението ми е, че и двата са еднакво точни с оглед на вложените елементи и принцип на работа. Разликата идва от това, че единия снема информацията от артерия, другия от вена. При втория нивото на шума спрямо полезната информация е много по-голямо и съответно се снемат по-трудно коректни показания. При еднакъв клас апарати и след период на свикване/да речем поне 20-тина измервания/, трябва да се получат еднакви показания и с двата вида апарати. Да се има предвид, че с напредване на възрастта 'инфото' от вената се снема по-трудно, поради втвърдяване стените на кръвоносните съдове.

                              Относно методите за измерване. Моите предпочитания са за тези, които мерят докато помпят. Печелят по няколко причини. Първата е, че не мачкат кръвоносния съд предварително и допълнително/засяга точността/. Втората е чисто психологическа- не създават напрежението, породено от очакване, кога ще изпусне апарата, 'еля пък ако напомпи повторно/ при по-височко кръвно/
                              Относно показанията: Пролет и есен кръвното играе най-много, всъщност резките промени на околната температура се явяват стрес за организма. Много вируси също влияят негативно и карат кръвното да играе. Важно е и часовото време на измерване(както са писали колегите сутрин и/или вечер). Важни са и някои субективни фактора, кафето, алкохола, някои лекарства, психично състояние и др.

                              За да получите правилни показания, отпочинете поне 10, 15 минути, като ангажирате съзнанието си с нещо позитивно, като офроуд , риболов, лов, телевизия; апарата да е на нивото на сърцето; не говорете и не се напрягайте; не гледайте показанията на дисплея, докато трае измерването; повторно измерване не правете по-рано от 3-5 минути. Ако моментно получите не характерни показания направете измерване след половин, един час и тогава предприемете нещо/ хапчета, доктор.../
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                                ... единия снема информацията от артерия, другия от вена.
                                Това ми звучи абсурдно. Дай повече сведения?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X