Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

    Здравейте,

    имали ли сте среща с въже, което да отговаря на следните условия:
    1. До 12 мм, най-много 15 мм.
    2. Устойчиво на ножица, която може да се носи скрито за 5 мин.
    3. Устойчиво на ръчна ножовка за 10-15 минути.
    4. до около 15 лв/м.
    5. Силно препоръчително е там, където го продават да предлагат кербоване.

    Верига със сходни показатели би свършила работа, но се съмнявам, че ще е по-лесно.

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

    Верига покрита с термо шлаух да не дрънка. Въжето ще се предаде бързо с ножовката.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

      Веригата не преде пред арматурните ножици. За няколко секунди е срязана.
      А с ножовка не мисля, че може лесно да се среже стоманено въже.

      Колега, какво ще предпазваш с това въже?
      Условие на заданието е нужно, за да може да се намери сносно решение.
      Или да ти се обясни, че няма такова
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

        Аз ще взема стар товарен синджир от талия, а ти ела с арматурни ножици, които можеш да скриеш под якето си. Ще стане весело, ще се посмеем, ще се почерпим и те така. Ще си пази колелото явно.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

          Аз си взех това за колелото, но освен високата цена тежи колкото половин колело. Но пък си трябва флекс за да се резне.

          Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

          - Ясен

          Коментар


          • #6
            От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

            Да, става въпрос за "зимно" опазване на колела. Това последното е интересно, но цената си има значение, защото да пазиш велосипед за 300-400 лева с верига за 200 не ми се струва разумно.

            товарен синджир от талия
            Ето това нямам представа какво е?


            Кольо,

            знам, че задачата няма окончателно решение, защото има играчки от този род, но се търси някакво компромисно решение срещу аматьори/наркомани. На останалите се надявам да не съм им цел.
            Последно редактирано от bokomo; 07-10-15, 22:18.

            Коментар


            • #7
              От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

              Ако се предпазиш от ножовки, много лесно ще се предадеш пред спрей с течен азот, примерно. Има едни безкраааайни трудове по "Съпротивление на материалите и защита от корозии". Универсално решение нямаш, не си харчи парите.
              П.П. Най- коравото джилязо, допреди 20 години беше сплавта "видия" (беше няква манджа от волфрам, титан и намквоси), в която би се изтъпила почти всяка ножовка. Коефициентът на температурно разширение, обаче, ще я направи на сол за секунда контакт с течен кислород, еле па азот.
              Пиша по спомени, може да ме поправяте.
              Последно редактирано от Тропчо; 07-10-15, 22:33. Причина: П.П.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

                Спрей с течен азот? Разните охлаждащи спрейове до към -60 градуса не са точно това и не работят като по телевизията.
                Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                - Ясен

                Коментар


                • #9
                  От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

                  Знам. И срещу флекс нямам шансове. И срещу средна ръка ключарче нямам шансове с евтина ключалка/катинар.

                  Целта е противопоставяне на аматьор с щанга, евтина ножица и ножовка за няколко минути. Нищо повече.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

                    Моята комбинация покрива нуждите ти, към 90 лева струва в големите вериги магазини за инструменти.
                    Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                    - Ясен

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

                      90 лв. с катинара ли? Колко е дълга веригата?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

                        Да, по 40 и няколко лева бяха 2-те неща. Мисля, че е около метър веригата. Спокойно заключвам 28" колело през рамката, каплата и тръба за парно във входа на панелен блок.

                        А колелото струваше 120 лева - надявам се комбинацията от тъп велосипед и свирепа на вид верига да го предпазят от кражби.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8394746J.jpg
Прегледи:1
Размер:188.4 КБ
ID:5685620
                        Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                        - Ясен

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

                          Първоначално публикуван от evelinster Преглед на мнение
                          Спрей с течен азот? Разните охлаждащи спрейове до към -60 градуса не са точно това и не работят като по телевизията.
                          Зависи от бутилката/налягането. Естествено, че не става с алуминиев флакон, но ако бизнесът ми е "крадене на колелета, коли с пръти на волана и т.н.", вервай ми няма да тръгна с дезодорант.
                          P.P. А, знаеш ли защо се слага тоя пластмасов шлаух (е, понякога е и от плат, при по- добрите изпълнения платът е армиран) върху веригите и въжетата? Има го и върху пръчките за волан.
                          Последно редактирано от Тропчо; 07-10-15, 23:22. Причина: P.P.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

                            Да не ти драска боята на коолото?
                            Я кажи, че ми е любопитно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Зависи от бутилката/налягането.
                              Не зависи. Стои течен за сметка на изпарението си и в обикновен изолиран съд можеш да го съхраняваш някакви часове. В добре изолиран няколко седмици, в още по-добре изолиран и под някакво налягане - още няколко седмици, но винаги има загуба за да го поддържа студен. Тоест въпросния екземпляр, дето ще ти троши катинара с такова, трябва да го е сипал в нещото преди час и да го носи по подходящ начин в отворен съд. Иначе азота сам ще си отвори съда.

                              За кислорода важи същото, с тая разлика че има някои допълнителни "екстри", които го правят доста по-опасен и неподходящ за целта.

                              И за още по-голяма колоритност, течния азот оставен на въздух, поема кислород от въздуха, който се втечнява заради ниската температура, и след изпарението на азота в съда за известно време има известно количество течен кислород, понеже точката му на кипене е по-висока от тая на азота.

                              Не казвам че е невъзможно да се ползва азот, но е адски неудобно. По тоя повод замразяващите спрейове са с други газове, не с азот. И обикновено замразяват до към -50. С течен CO2 до към -80. CO2-то поне можеш да го укротиш в бутилка при 70 бара, та ползването му е възможно и сравнително евтино. И май това е максимума. Всякакъв друг вариант е или опасен, или неудобен, или скъп.
                              Последно редактирано от sparkybg; 08-10-15, 00:21.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X