Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варен октопод по нашенски

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Варен октопод по нашенски

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Като се замислите защо ние си начукваме пържолите, ще се сетите и защо се бият октоподите в скалите. Не че няма да стане и без това, ама...
    Не става ли да "си ги начукаш" в кухнята? Те и корейците бият живи кучета в чувал, преди да ги сготвят, ама...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: Варен октопод по нашенски

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Не става ли да "си ги начукаш" в кухнята? Те и корейците бият живи кучета в чувал, преди да ги сготвят, ама...
      От морските скали поема морски соли, водорасли и микроелементи
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Варен октопод по нашенски

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Гледал съм гръцки дядовци как джапат покрай камънаците с по един "тризъбец", дебнат и "хак!" - току-намушат някое октоподче, като го извадят на сушата, онова побягва като паяк а те го подгонват и го буат с камъни да го пребият и с псувни "МикрО-микрО!!! Мальака-с-Мальака!!!", че било дребно. Като спре да бяга го хващат и почват да го млатят в камъните с още повече псувни - мислех си, че някакъв садизъм е това а сега научих, че било част от подготовката за готвене.
        Тези дядовци друга песен ще запеят ако излезе МакрОто.

        Коментар


        • #34
          От: Варен октопод по нашенски

          Първоначално публикуван от Ясен К. Преглед на мнение
          Тези дядовци друга песен ще запеят ако излезе МакрОто.
          Е, то май няма такива в Средиземноморието. А дали стават за ядене големите?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            От: Варен октопод по нашенски

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Не става ли да "си ги начукаш" в кухнята? Те и корейците бият живи кучета в чувал, преди да ги сготвят, ама...
            Идеята е не да ги " разчукаш" на плоско, а контрахиралите мускули да се отпуснат.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            От морските скали поема морски соли, водорасли и микроелементи
            Много вярно. Освен това поемат витамини, русалки и морска пяна, така нужна за вярната рецепта.
            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Като се замислите защо ние си начукваме пържолите, ще се сетите и защо се бият октоподите в скалите. Не че няма да стане и без това, ама...
            Наистина с чукчето за пържоли може само да се травмира месото до непознаваемост. Удара в камък има сила равна на ускорението на замаха по масата на продукта. Що ми е смешно, като е истина.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #36
              От: Варен октопод по нашенски

              Аз одеве като тиква се смеех на постовете в тая тема,а жената и малката ме гледаха с изумление.
              Ама на октопода си иска хубав камък и здрави ръце за да стане като хората явно.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #37
                От: Варен октопод по нашенски

                Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                Я дай по-подробно!
                Ами... да си виждал риболовно корабче със скали по палубата ? Или някой рибар биещ разтоварени (уловени) октоподи до някои скали ? Аз съм приготвял доста големи екземпляри,без да са пребивани и пак са ставали крехки.
                Сузуки Джимни 1.3, 99г.

                Коментар


                • #38
                  От: Варен октопод по нашенски

                  [QUOTE=ПЛАМЕН ТЕНЕВ;2903533]Бат, тоя е главоного мекотело и извън водата е като мокър парцал. --- Иска ти се... Хванах един на плувка и малка рибка за стръв (невероятен късмет). Когато го извадих на пясъка, се откачи кукичката и оня хукна да се връща в морето. Доста бърз беше като за ,,парцал,, , на няколко пъти го подхващах бързо с погнуса отдолу и го хвърлях възможно най-силно на пясъка (нямаше скали...), а звяра хукваше като изоглавен към морето. Накрая ми писна и го ударих 2-3 пъти в пясъка с цялата си сила за да умре, а не да стане крехък, след което бе порядъчно изяден.
                  Сузуки Джимни 1.3, 99г.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Варен октопод по нашенски

                    От друг, 200 годишен грък знам, че преди побоя трябва да си поговориш малко с откопода. Отпускал се и ставал по-вкусен, иначе не държал на бой и ставал жилав.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X