Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

    Здравейте колеги,
    Мой приятел има волга (газ 3102) която има нужда от изкърпване (и не само)
    Автомобила е 87г. 2.5 бензин (с по 3 клапана на цилиндър). Не е пален последните 5 години, но това не е толкова фатално.
    Проблема е, че е изгнила. Търсим майстор, човек който да изкърпи и пребоядиса колата качествено.
    Автомобила е в София. Търси се качествена работа, времето (като срок) не е проблем, смисъл не бърза да я направи, но иска да се направи качествено.
    В момента сме в процес на издирване на нови калници и прагове.
    Ще се постарая до края на седмицата да кача и снимки, за да може малко от малко да се придобие представа колко е изгнила колата. Видях че има гнило по роговете (надявам се да не бъркам термините) отпред в коша има гнило, по калниците има гнило, по дъното също има. С две думи изгнила кола.
    Като за начало се търси човек имащ желание да се захване, пък в последствие и след оглед ще се обсъдят сроковете и финансовата част. Не се търси ремонт от вида "бързо и евтино" Търси се качествен ремонт. И аз както и собственика сме наясно, че качеството иска време и пари.
    Ще съм благодарен за насоки и координати на добри тенекеджии, бих се радвал да е колега от форума.
    Връзка с мен може и тук в темата, може и на телефона от подписа.
    Благодаря.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

    Праговете са от по-дебела ламарина и най важното е че там където се слага крика за повдигане има ребро вътре в прага!!! почти всички майстори не му обръщат внимание(щот на Жигулито нямало). Без това ребро прага се смачква при повдигане за смяна на гума .Волгата тежи 1320кг без вода,без масло, без газова, без резервна гума, без инструменти и т.н. Реалното тегло е 1700кг - по кантар(имал съм 10г. Волга) А за 3102 модел много трудно ще намерите ламарини - просто те бяха много малко на брой и неуспешен модел с това форкамерно запалване. С поздрав Борето

    Коментар


    • #3
      От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

      Потърси в ретро раздела. Има кадърни момчета, които ще свършат работа стига да се захванат.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Здравейте колеги,
        Мой приятел има волга (газ 3102) която има нужда от изкърпване (и не само)
        Автомобила е 87г. 2.5 бензин (с по 3 клапана на цилиндър). Не е пален последните 5 години, но това не е толкова фатално.
        Проблема е, че е изгнила. Търсим майстор, човек който да изкърпи и пребоядиса колата качествено.
        Автомобила е в София. Търси се качествена работа, времето (като срок) не е проблем, смисъл не бърза да я направи, но иска да се направи качествено.
        В момента сме в процес на издирване на нови калници и прагове.
        Ще се постарая до края на седмицата да кача и снимки, за да може малко от малко да се придобие представа колко е изгнила колата. Видях че има гнило по роговете (надявам се да не бъркам термините) отпред в коша има гнило, по калниците има гнило, по дъното също има. С две думи изгнила кола.
        Като за начало се търси човек имащ желание да се захване, пък в последствие и след оглед ще се обсъдят сроковете и финансовата част. Не се търси ремонт от вида "бързо и евтино" Търси се качествен ремонт. И аз както и собственика сме наясно, че качеството иска време и пари.
        Ще съм благодарен за насоки и координати на добри тенекеджии, бих се радвал да е колега от форума.
        Връзка с мен може и тук в темата, може и на телефона от подписа.
        Благодаря.
        Има едни момчета тук от Нови Искър,по едно и също време започнахме с колите едно време,аз обаче след време захванах в автосервиз ,след това с други дейности,те си бачкат и сега в пълния спектър ,тенекии,автоелектро,мотори ,компютърна диагностика.Волгите искат здраво кърпене ,ламарината е дебела ,но гние,там където е усилено се прави наистина както трябва.Преди години се правеха много пикапи от тях,но и доста стандартни реставрации,последната дето съм кърпил ,помня че беше някогашна линейка -комби.За тия момчета ,ако се интересуваш мога да питам и да ти дам координати,чи без това трябва да ги навестявам края на месеца за две кръпки по Фронтерата.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Търси се качествена работа, времето (като срок) не е проблем, смисъл не бърза да я направи, но иска да се направи качествено.
          Звънни.....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

            Само да си психически подготвен за цената . Реставрацията като цяло е доволно скъпа работа. Ако искаш да е качествено предполагам с лекота ще достигнеш 5 цифрена сума (преди точката).

            Коментар


            • #7
              От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

              Не го стресирай!Дявола не е чак пък толкова черен.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                Само да си психически подготвен за цената . Реставрацията като цяло е доволно скъпа работа. Ако искаш да е качествено предполагам с лекота ще достигнеш 5 цифрена сума (преди точката).
                Може би съм ви подвел с описанието, целта не е тотална реставрация и достигане на вид като от магазина. Идеята е качествено изкърпване и боядисване с цел привеждане на автомобила в годност за движение.
                Оригинална братовчеда си има Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1439239193018.jpg
Прегледи:2
Размер:136.9 КБ
ID:5685278 на 27000 км.
                А тази за която търсим майстор целта и ще бъде един вид "евридейка" (колкото и мазохистично да е това). Момчето психически се е подготвил за 4 цифрена сума, и му е ясно, че първата цифра няма да е "1". Но според мен за 2-3к лв колата може да се приведе в приличен вид. Части си има (остава само да доуреди въпроса с новите калници) Иначе няма липси, повечето никелирани детайли са в добър вид, нужно е само почистване. Мисля че няма да има нужда и от нов салон. Не зная двигателя как е след 5 години престой, но предстои да го прегледаме и раздвижим и ако не е спекъл много ще го запалим.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #9
                  От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

                  Дедо е твоя човек.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    М Но според мен за 2-3к лв колата може да се приведе в приличен вид.
                    Ами зависи - само едно качествено боядисване е толкова.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

                      Разглеждах цени по сайтове на сервизи и останах с впечатление че е по скоро 1000-1500 (поне такива цифри има обявени)
                      ето извадка от единия сайт.
                      ЦЯЛОСТНО БОЯДИСВАНЕ 1,500
                      ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА СЛЕДНИТЕ ПРОЦЕДУРИ:
                      1. Цялостно измиване
                      2. Механично изправяне на неравности по детайлите (ако е необходимо)***
                      3. Матиране - отнемане на гланца (водно шлайфане)
                      4. Полагане на авто кит
                      5. Шлайфане до постигане на равнината
                      6. Полагане на течен кит (шприц)
                      7. Изпичане с късовълнова инфрачервена лампа
                      8. Междинно шлайфане
                      9. Повторно измиване
                      10. Полагане на филер
                      11. Изпичане с късовълнова инфрачервена лампа
                      12. Фино шлайфане (шкурка 800-1000)
                      13. Подготвяне за боя - измиване, подсушаване, облепване и обезмасляване
                      14. Полагане на необходимото количество боя и лак - до плътно покритие
                      15. Изпичане с късовълнова инфрачервена лампа
                      16. Полиране (при необходимост)

                      *** Малка вдлъбнатина не се таксува допълнително. Но малка и голяма вдлъбнати е много широко понятие. Всичко се преценява индивидуално. Принципно цената е за боядисване, което естествено включва оправянето на лека драскотина, лек удар, малко ръжда тук-там. Ако има изгнил панел или е много смачкан и се налага подмяна или по сериозен ремонт всичко се доплаща индивидуално. Степента на удара (1, 2, 3) определя начина на ремонта, вложените материали, времето и съответно цената.

                      А тук боята не е някаква спешъл металик, перла и тн. Най- обикновена акрилна боя. (вярно че цената на боята е една нищожна част от общата сума)
                      Далеч съм от мисълта да се пазаря (още повече колата не е моя както и парите) Просто правя услуга. Зная, че тук иам доста кадърни хора. Пък след като някой каже "мога да я направя" вече правя връзката с братчеда и да си говорят за цени, за срокове, за какво аджеба качество се иска, да се огледа и колата естествено щото от изгнила до изгнила кошница има мнооого разлика.
                      И така.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

                        Сега то пак си зависи какво качество се гони но аз бих ползвал 3 отделни услуги

                        - пясъкоструене
                        - кърпене
                        - боядисване

                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

                          "Приличен вид" и реставрация са съвсем различни понятия. Та е добре да се изяснява какво точно се има в предвид .

                          При мен "приличният вид" включваше пясъкоструене на купето от долу, читаво изкърпване, двукомпонентен грунд, защитно подово покритие. Рамата - като купето, но без защитно покритие, а вместо него - боя. Само тия неща бяха повече от това което си дал като цена за цялостно боядисване. И парафин на всякъде където е нужно. А купето не беше особенно изгнило. Но е факт, че 4ри години по-късно няма и помен от ръжда по него.

                          Малко се отнесох, но се надявам да съм те ориентирал малко . Та намери си човек който може да се справи с тези задачи и той ще те ориентира повече в цените.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

                            Минимум 1500 е само боята. Кърпене, изправяне и т.н. ги забрави в тази цена.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся майстор или сервиз за изкърпване (реставрация) на волга

                              Един уважаващ себе си майстор,първо прави оглед и след това се произнася за цената.Тука се говори за цени,без дори да има снимка.По младото поколение майстори едва ли биха се занимавали с кърпене,защото просто нямат опит.Не всеки дето има телчарка е читав тенекеджия.Дедото го познавам само от темите,но бих му се доверил.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X