Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с новите сфери...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с новите сфери...

    Привет ,колеги ! Понеже зимата наближава ,а както всички добре знаем никак не е приятно да си ухкаш на пръстите в студа ,разглобявайки цялата ходова барабар с полуоси и т.н на Уаза отпред в моя случай... Та реших да свърша тези неща на топлото време - бавно ,спокойно и качествено. Лека полека разглобих моста ,набелязах нещата ,които трябва да взема и хукнах по магазините... Лявата сфера на машината се оказа доста зле ,не толкова в гнездата на шенкелните болтове , колкото централния отвор ,в който влиза полуоската. Преди мен са правени безобразия ,като в сферата изобщо липсваше бронзова втулка , в която да лагерува полуоската ,а на мястото на опорните шайби на цапфата и сферата бяха сложени .... (каквито са намерили в чекмеджето) . Цената на новата сфера е доволно висока - около 160 лв ,но си казвам - абе нали веднъж се взима ( ГРЕШКА) ! Или аз нещо греша (в което се съмнявам) ,или "новите" сфери от родните магазинчета стават само за кантара ! Доколкото знам в централният отвор се набива бронзова втулка като тази в Цапфата ,райберова се отвора според полуоската и т.н.... Да ,ама НЕ ! На всички сфери въпросната втулка хлопа съвсем свободно (хлабината е огромна) в отвора на сферата ,като няма никакъв шанс за пасване , а продавачите се опитват да ме убеждават ,че то полуоската си можела и без такава втулка ,или просто да я нанижа на полуоската току така да си се "Мандахерца" вътре ... Специално разглеждах хънтъровите сфери и полуоски , патриотските и прочие с мисълта ,че може да бъркат ,продавайки ми за друг модел ... От магазин на магазин ,обикаляйки с шублера и втулка в ръка най -накрая намерих сфера (изрично обяснявайки навсякъде ,че джипа е с гражданските мостове) с подходящия диаметър на централния отвор и чак семеринг си имаше - радост голяма ! Прибрах се и започна едно сглобяване ,набиване ,райбероване , регулиране и т.н ,докато стигнах до монтирането в кожуха на моста - там пак ГРЕДА ! Дупките не съвпадат - разликата на око не съм я забелязал в магазина ,а и там ме убеждаваха ,че това е точната сфера . Приемам всякакви съвети и идеи ,че вече съвсем се побърках !
    Тел. 0889531237

  • #2
    От: Проблем с новите сфери...

    Честито, попаднал си на китайски части.

    Не че руските винаги пасват ама поне са направени от чертежа и колкото са сбъркали - толкова. Китайските са правени с криво копиране от един конкретен екземпляр руска част, не непременно най-добрата и не непременно нова.

    Магазинерите са ясни - на тях тая част са им я връщали вече и те няма какво друго да ти кажат, освен че е наред. Той за нея пари е давал и няма на кого да я върне.

    Следващият път като ти трябва нещо за УАЗ което струва значими пари просто пиши на uazik от Форума. Той се явява нещо като официален вносител.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с новите сфери...

      Сферата определено е китайче. Със сигурност ще се свържа със uazik по въпроса ,а занапред скъпи части определено няма да взимам откъдето и да е.
      Тел. 0889531237

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с новите сфери...

        Мисля,че няма втулка която се райберова в сферата/освен тези на шенкелните болтове/.

        Има само симеринг или салник. Преди беше с метална обшивка и се продаваше заедно със сферата. Сега без него.
        Втулка има на цапфата.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с новите сфери...

          По принцип на старите сфери в централният отвор се набива същата втулка ,като тази от цапфата и се райберова без проблем. Там лагерува полуоската ,а от другата страна в цапфата... На новите централният отвор е по-широк и вече втулката от цапфата не става ,което поражда въпроса полуоската в какво ще лагерува преди карето? Далеч съм от мисълта ,че са я оставили да се отмята свободно в отвора на сферта и кожуха на моста ... Най малкото семеринга ще свърши за минута каране ,а за полуоската да не говорим. Със сигурност има някаква втулка ,но каква е знаят само конструкторите явно. Молбата ми най-вече към uazik е ако имате начин да попитате господата в Уляновск ,какво е решението на проблема ,защото никак не е за подценяване.Бронзова втулка може да се направи и при стругар ,но със сигурност няма да е като оригиналната ,а и занапред е добре да се знае- ще е от полза за всички. Ето как стоеше въпроса при старите сфери : https://www.youtube.com/watch?v=InXZkpQmUMc
          Тел. 0889531237

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с новите сфери...

            Ако обърнеш внимание в клипа около третата минута човека обяснява от какво взема втулка реже я и я райберова.Не съм виждал оригинално втулка там но пък съм разглобявал само мостове с по-новите плуоски.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с новите сфери...

              Кристияне ,забеляза ли какво втулка ползват?
              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
              Съдействие на закъсали автомобили

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с новите сфери...

                Сега гледах и в Уазбука, там такава втулка не видях. Явно оригинално в сферата няма, но направено както е в клипа може би е по удачно...
                Тел. 0889531237

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с новите сфери...

                  На мен лично ми допада това повече в клипа.Доводите са същите като в мнението ти по горе.
                  Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                  Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                  Съдействие на закъсали автомобили

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с новите сфери...

                    Втулката която ползва в клипа е от биела на двигателя на трактор Т-40. Ако се постави втулка в сферата възела там ще е по надежден но опита показва че проблемите идват повече от аксиалните луфтове на полуоската.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с новите сфери...

                      Втулка от бутален болт на тракторен двигател Т-40,това казва .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с новите сфери...

                        Извинявам се, че ще използвам темата, но искам да попитам колегата uazik понеже разбрах, че се занимавате с внос на части за УАЗ и имам следното питане, можете ли да ми доставите и съответно каква ще бъде цената на следният модел гуми Forward Safari 510 размер 215\90-15 за 4 броя.
                        Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с новите сфери...

                          Forward Safari 510 размер 215\90-15 за 4 броя.

                          Провери в Нира София.Ние с гуми не се занимаваме / само ако е тир количество /. Гумата е безкамерна май.

                          Произвежда е Барнаулски шинен завод или АШК.

                          От мен толкова.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с новите сфери...

                            Нира трябва да я има, но имайте впредвид, че това си е 90% офф гума - тежка, не подлежаща на баланс и ужасно шумна и вибрираща. За сметка на това се представя добре в калта и се самопочиства.

                            Ако е за по-универсална употреба, по-добре да се гледа Кордиант офф-роуд, която е по-предпочитана и от руснаците за по цивилна употреба.х се

                            п.п. обърках се с модела 540 сафари май
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с новите сфери...

                              Одрахте хубавата тема пак. Напиши в гугъл и търси намират се и за 150 лв.бр.Ако не можеше да си пуснеш нова тема.....
                              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                              Съдействие на закъсали автомобили

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X