Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преминаване през водно препятствие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преминаване през водно препятствие

    Колеги, бих искал за собствено успокоение да знам някои фактори, за в случай че се наложи или ме изненада преминаване през рекичка или друго водно препятствие.

    1. Къде се намира компютъра - предполагам че е под кората от лявата страна откъм педалите?
    2. Въздушния филтър - къде му е най-ниската точка на засмукване - мисля че е в под-калниковото пространство?
    3. Фабричните отдушници на дифовете и на раздатката, на каква височина са изведени фабрично, мисля че е на нивото на тунела?

    Някъде из темите ни, бях чел че фабрично фронтерата може за много кратък период от време, да мине през водна дълбочина, не по-висока от фаровете, като фаровете не трябва да са под вода, така ли е?

  • #2
    От: Преминаване през водно препятствие

    Моята я вкарвам доста често във водичка до и малко над праговете.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12106925_963912620331671_561581688283548283_n.jpg
Прегледи:2
Размер:137.5 КБ
ID:5685240

    Това е от неделя ,но вода нямаше.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

    Коментар


    • #3
      От: Преминаване през водно препятствие

      Страхотна снимка между другото , проверявал ли си филтъра дали се е намокрил след такова бурно влизане?

      Коментар


      • #4
        От: Преминаване през водно препятствие

        Отдушниците съм ги нaстaвил и сa достa по-високо от зaводското някъде към горният крaй нa предните кaлници,кутиятa съм я уплътнил и не е със шнорхел ,a със гъвкaв мaркуч до към рaзширителя.Отдушниците се пълнят ,aко зaседнеш във воднaтa и се зaстоиш порaди понятни причини,с минaвaне нa преценен динaмичен форсaж с прaвилнaтa предaвкa,проблемa е никaкъв.Досегa сaмо делко и кaбели сa ми прaвили проблем и то след прминaвaнето ,зa момент .В кaлни коловози нa местa пълни с водa нa ниво прaгове нa местa и повече,минaвaм с гaз без проблеми ,предполaгaм и че в рекa нямa дa имa проблем,минaвaл съм сaмо през мaлки рекички до прaговете.Номерa е дa не изгaснеш,другото сa вторa ръкa грижи,които.се решaвaт с мaлко свободно време и aко искaш шнорхел и с пaричен ресурс.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Преминаване през водно препятствие

          В менюъла трябва да пише. За Б мисля, че беше окло 50 см, да кажем, че това е смалко преосигуряване, но не съм сигурен - търся.....

          п.п. те го за B:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fronterab5.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:5685256
          Последно редактирано от bushiDO; 05-10-15, 22:04.
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Преминаване през водно препятствие

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Страхотна снимка между другото , проверявал ли си филтъра дали се е намокрил след такова бурно влизане?
            Мокри се да ,там обикновено влизам на 2-ра с пълна газ .На всеки 2-3 разходки се свалят хъбовете(моите вече са заварени) ,за проверка и смазка ,че и там влиза вода.На кутията,раздатката и мостовете по често смяна на масло.
            Влизал съм с доста енгри в такива речици с цел измиване отдолу ,досега машината никога не ми е гаснала ,дъвкала прекъсвала.Вода е влизала в краката ми,но все пак нямам шнорхел и над праговете по принцип е опасно.
            РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

            0895шест29410 .

            Коментар


            • #7
              От: Преминаване през водно препятствие

              И на А мисля ,че дават фабрично 50см.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Преминаване през водно препятствие

                Важното е да не влезе вода в двигателя - всичко останало се лекува
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Преминаване през водно препятствие

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1609331_3806943228320_2095415549_o.jpg
Прегледи:2
Размер:200.9 КБ
ID:5686039Поне толкова гази без да се удави..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преминаване през водно препятствие

                    Добре се справят с водни препятствия фронтерите ни, браво Янчо за смелата постъпка, особено през зимата в студовете си е рисково, ако го закъсаш във водата...

                    п.с. Вие сте имали много атрактивни снимки с фронтерите, Янчо качи я и в другата тема - Атрактивни снимки с нашите "Фруктиери", да са си на едно място снимките

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преминаване през водно препятствие

                      Павка, с А-то няколко пъти без да преправям нищо съм минавал през 50-60 см.
                      На Б-то съм извел всички шнорхели на нивото на задните стопове. Спокойно газя също толкова а съм по-нисък от колкото с А-то.
                      това с шнорхелите струва 20-на лв. за маркуч и скоби.
                      Недостатък е че после 1 месец всичко е мокро вътре
                      Последно редактирано от fanatic; 12-10-15, 21:41.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преминаване през водно препятствие

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Павка, с А-то няколко пъти без да преправям нищо съм минавал през 50-60 см.
                        На Б-то съм извел всички шнорхели на нивото на задните стопове. Спокойно газя също толкова а съм по-нисък от колкото с А-то.
                        това с шнорхелите струва 20-на лв. за маркуч и скоби.
                        Недостатък е че после 1 месец всичко е мокро вътре
                        Ясно Божко, темата ми беше породена при поредното наводнение от дъждовете из страната, мислел съм си, както обичаме доста често да караме из Родопите, планинските местности и ако не дай Боже ни изненада река от дъждовете на пътя, да съм подготвен доколко ще е безопасно да газя ако трябва да реагирам бързо, принципно избягвам нарочно да се бухвам в калища и рекички а само ако се наложи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преминаване през водно препятствие

                          Ако се наложи винаги имай една стара черга в багажника. Никога не влизай на скорост във водата като снимката на колегата по-горе. Ако минаваш река мятай чергата на предната решетка, защипваш я в долния край на решетката и другия край на края на капака от към чистачките. По този начин за 30-40 секунди почти не влиза вода в двигателния отсек от през радиатора и не преохлажда мотора, с всичките негативи от това.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преминаване през водно препятствие

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Ако се наложи винаги имай една стара черга в багажника. Никога не влизай на скорост във водата като снимката на колегата по-горе. Ако минаваш река мятай чергата на предната решетка, защипваш я в долния край на решетката и другия край на края на капака от към чистачките. По този начин за 30-40 секунди почти не влиза вода в двигателния отсек от през радиатора и не преохлажда мотора, с всичките негативи от това.
                            В джипката си винаги имам одеало от тези за къмпинг, разумна идея ми изглежда и ще я приложа при нужда

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преминаване през водно препятствие

                              Снимката която съм качил е от "автомивката" на Илииката (gimax). Минавано е много пъти на скорост и основната идея на това място е да се измие всичката тиня по шаси и окачване от разходката преди това.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X