Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарката спря да работи на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витарката спря да работи на бензин

    Здравейте колеги, прочетох няколко теми с подобно заглавие, но те не описваха моя проблем. Витарата въобще не пали на бензин, оказа се, помпата и дюзата работят, но управлението на дюзата на инжекциона го няма, или така да се каже не и се подава ток. Благодаря ви предварително за помоща.

  • #2
    От: Витарката спря да работи на бензин

    А на газ как стоят нещата?

    Коментар


    • #3
      на газ работи добре. Забравих да спомена че говорим за 1.6/ 8 клапана / 1993 година

      мой познати, твърдят че не е от компютара, а по скоро да потърся проблема в датчика на коляновия вал например или в някой друг датчик който казва на компютара че колата работи и той от своя страна да подаде сигнал на дюзата. Вие как мислите
      Последно редактирано от CarTest™; 05-10-15, 16:29.

      Коментар


      • #4
        От: Витарката спря да работи на бензин

        Мисля че на това чудо компютърът се ориентира по датчика в делкото и щом работи на газ значи не ти е той виновен. Ама не го познавам в подробности.

        Сигурно по традиция нещо някъде газаджийските елементи те работят. Примерно дюзата се изключва с някакво реле и това реле прави лош контакт. Или имаш лош контакт по кабели някъде.

        Коментар


        • #5
          преди да отворя темата изолирах газовата и пребвах чрез оригиналната инсталация, компа не подава + на дюзата

          за момент ми се появиха две маси ама това може да има хиляди обяснения,затова не съм го споменавал по багоре
          Последно редактирано от CarTest™; 05-10-15, 20:55.

          Коментар


          • #6
            От: Витарката спря да работи на бензин

            Е те тоя номер с двете маси ... Искам да го видя на живо!
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              От: Витарката спря да работи на бензин

              аз го имах същия проблем и се оказа че не идва плюс на дюзата от компа , на газ работеше перфектно, помпа също , но замерихме дюзата и се оказа проблем в компа / след поредното газене в дълбока вода , пробвахме шнорхела / ,,,, проблема се реши за 30 мин от опитен електричар като и пусна плюс пак от компа и го прекара през бушон ,,,,

              Коментар


              • #8
                От: Витарката спря да работи на бензин

                А плюса не е ли постоянен а компа да "клати" дюзата с маса?
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  От: Витарката спря да работи на бензин

                  благодаря ви колеги, явно сам няма да се справя, ще потърся добър електричар и ще ви държа в течение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Витарката спря да работи на бензин

                    Първоначално публикуван от snaakee Преглед на мнение
                    благодаря ви колеги, явно сам няма да се справя, ще потърся добър електричар и ще ви държа в течение.
                    Ако не намериш такъв свали компа и ми го прати да го занеса на майстор. Миналата седмица му носих два и ги направи.
                    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                    Коментар


                    • #11
                      От: Витарката спря да работи на бензин

                      проблема е че в момента я ползвам за ежедневка. А и все още не съм сигурен на 100% че е от компа, но иначе блахаодаря, ако е от него ще се възползвам от предложението при първа възможност.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X