Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ-69 на Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГАЗ-69 на Владо

    Здравейте,колеги! Дойде ред и аз да се запиша в този раздел.Казвам се Владимир и съм от Бургас.Преди седмица се сдобих с един доста експлоатиран боец,ползван предимно за лов.Двигателя е оригиналния и работи доста добре,след като смених свещи и кабели.Не мога да определя годината на производство понеже табелките са силно ръждясали,но на капака пише УАЗ.Големия ми проблем на пръв поглед са строшените уши на преден и заден ресори.Ще бъда много признателен,ако можете да ме насочите от къде мога да закупя здрави листове.За сега не мога да преценя дали от счупените ресори или има някакъв проблем в секторната кутия ,но прави съвсем малък ъгъл на завой,едва доловим.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12028968_10204950224419792_1243959942_n.jpg
Прегледи:1
Размер:149.6 КБ
ID:6100889Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11998462_10204950224179786_1906214288_n.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:6100890
    Прикачени файлове

  • #2
    От: ГАЗ-69 на Владо

    Честито колега,успех в подмладяването на боеца.Аз този филм го играя от една година и още не съм готов.От моя Газ ми останаха ресорите и секторна кутия в добро състояние са ако ти трябват звънни ми.
    MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

    Коментар


    • #3
      От: ГАЗ-69 на Владо

      Това нещо има ли регистрация ? Като гледам в момента е купчина желязо която се движи.Кажи ,че не си дал повече от 500 лв за него.
      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

      0895шест29410 .

      Коментар


      • #4
        От: ГАЗ-69 на Владо

        Странно, ама много ми харесват тези четриврати Текезесарки. Какво мислиш да я правиш? Има ли регистрация? Боята и е отвратителна, но сякаш няма груби ръжди.

        Честито!
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: ГАЗ-69 на Владо

          С малко любов и много пари ще стане !
          MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

          Коментар


          • #6
            От: ГАЗ-69 на Владо

            Благодарение на колегата Тихомир /mercedesss/ намерих ресори,за което съм му много благодарен.Продължавам нататък с ремонта и ще се опитам да прилагам снимки.Търся си също страничните панели над калниците/хрилете/ и брезентовото покривало,че идват дъждове и много ми е съвестно да я вали вътре.В отговор на колегите по-горе-за сега мисля да я приведа в състояние да се движи и догодина ще реша дали да започна ремонт по купето.За цената съм се договорил на килограм да я платя като за скрап.
            Последно редактирано от VLADI; 06-10-15, 11:21. Причина: грешка

            Коментар


            • #7
              От: ГАЗ-69 на Владо

              Успех колега.Аз съм наблизо до теб ,така че мога да със съвети ако има нужда.Поздрави
              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
              Съдействие на закъсали автомобили

              Коментар


              • #8
                От: ГАЗ-69 на Владо

                Здравейте!Вчера ми остана време и се хванах да ревизирам спирачките.Отворих главината да погледна защо не завива и открих проблема-строшено каре на полуоската.Чудя се дали е същата дължина като на новите Уазове? Сега включвам в списъка за търсене тази дясна полуоска.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0015[1].jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5687143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0014[1].jpg
Прегледи:1
Размер:126.7 КБ
ID:5687144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0013[1].jpg
Прегледи:1
Размер:207.9 КБ
ID:5687145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0012[1].jpg
Прегледи:1
Размер:175.9 КБ
ID:5687146

                Коментар


                • #9
                  От: ГАЗ-69 на Владо

                  Най-често "гърми" дясната. Разликата между тази и уазковата е, че втората има вътрешна резба накрая за хъба. Последните произведени ГАЗ-69 са с такива полуоски с хъбове. По размери са еднакви. Обикновено причината за чупенето е "доработка" по нашенски-навиват се упорите, които ограничават максималното завиване и така съчмите излизат...и се чупи. Провери си тези ограничителни болтове, след като направиш ремонта. Ако не си намериш, пиши ми. Имам стара, която пазя за всеки случай, но е за временно решение на проблема. Щом правиш сериозен ремонт, по-добре купи нова.
                  Успех!
                  0886 854 174

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГАЗ-69 на Владо

                    Благодаря,Ванка.Гледах ограничителите и не са навити докрай.Съмнява ме,че е от сериозен удар,понеже точно от дясната страна бяха скъсани и ушите на ресорите.Моста се беше вградил в картера,но за щастие не го е пробил,само е смачкан.Тази е със хъбове накрая,може да е от по-новите.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГАЗ-69 на Владо

                      Нова полуоска се намира за 100 и няколко лева .Втора ръка са по 40-50 лв.Реглажа на ограничителите за завиване не се прави на око,ами е малко по специално.
                      Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                      Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                      Съдействие на закъсали автомобили

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГАЗ-69 на Владо

                        Това е мост от Уаз горе на снимката При слагането в сглобено състояние също трябва да и обереш всякакви луфтове за да ти изкара по дълго.
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГАЗ-69 на Владо

                          Виж състоянието и на шенкелите, така и така си го отворил. Тези, на уазковите мостове са с по-голям диаметър. Допускам че си е от газка моста. Освен това, щом си с оригиналния мотор, короната на дифа е с 41 зъба, а на уаза е 37, ако не се лъжа. Хъбовете, доколкото се вижда, не са оригинални. Смени, семерината в ръкава на моста и тази, голямата семерина, с кечения предпазител над нея около сферата. Корозията по полуоската е дошла именно от нея, ако не си я оставил на дъжда, преди да я снимаш. Поради условията на експлоатация, всичко отдясно /мостовете/ е по-износено и купето е по-корозирало... зависи колко дълбок ремонт започваш. Ако направиш пълна профилактика, няма да го мислиш много време напред.
                          Аз лично предпочитам да направя ремонт на мотор, пред ремонт на мост. Имам предвид лагерите и реглажа на диференциала и пиньона.

                          Желая успех!
                          Последно редактирано от Иван/Ivan; 20-10-15, 09:42.
                          0886 854 174

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГАЗ-69 на Владо

                            Преди малко говорих със стария собственик и ми каза,че преди време е сменил моста с Уазков.Проблем ли ще е разликата в мостовете? Ще се постарая да сменя всичко ,което е за смяна и ще опитам да регулирам шенкелите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГАЗ-69 на Владо

                              И преди да я подкараш ,да вземеш да си сложиш еднакви гуми!Успех и честито,това са истински машини за гора и лов!
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X