Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 34

Тема: ГАЗ-69 на Владо

Място
    Бургас
    Публикации
    70
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране ГАЗ-69 на Владо

Здравейте,колеги! Дойде ред и аз да се запиша в този раздел.Казвам се Владимир и съм от Бургас.Преди седмица се сдобих с един доста експлоатиран боец,ползван предимно за лов.Двигателя е оригиналния и работи доста добре,след като смених свещи и кабели.Не мога да определя годината на производство понеже табелките са силно ръждясали,но на капака пише УАЗ.Големия ми проблем на пръв поглед са строшените уши на преден и заден ресори.Ще бъда много признателен,ако можете да ме насочите от къде мога да закупя здрави листове.За сега не мога да преценя дали от счупените ресори или има някакъв проблем в секторната кутия ,но прави съвсем малък ъгъл на завой,едва доловим.Име:  12028968_10204950224419792_1243959942_n.jpg
Прегледи: 1165
Размер:  149.6 КбИме:  11998462_10204950224179786_1906214288_n.jpg
Прегледи: 1164
Размер:  144.9 Кб
    Прикачени картинки Прикачени картинки    

Място
    България Русе
    Публикации
    106
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: ГАЗ-69 на Владо

Честито колега,успех в подмладяването на боеца.Аз този филм го играя от една година и още не съм готов.От моя Газ ми останаха ресорите и секторна кутия в добро състояние са ако ти трябват звънни ми.
    MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds Тихомир Камарашев 0886841426

Място
    Габрово
    Публикации
    417
    Точки (при гласуване)
    4

Това нещо има ли регистрация ? Като гледам в момента е купчина желязо която се движи.Кажи ,че не си дал повече от 500 лв за него.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

0895шест29410 .

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,956
    Точки (при гласуване)
    14

Странно, ама много ми харесват тези четриврати Текезесарки. Какво мислиш да я правиш? Има ли регистрация? Боята и е отвратителна, но сякаш няма груби ръжди.

Честито!

Място
    България Русе
    Публикации
    106
    Точки (при гласуване)
    8

С малко любов и много пари ще стане !
    MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds Тихомир Камарашев 0886841426

Място
    Бургас
    Публикации
    70
    Точки (при гласуване)
    12

Благодарение на колегата Тихомир /mercedesss/ намерих ресори,за което съм му много благодарен.Продължавам нататък с ремонта и ще се опитам да прилагам снимки.Търся си също страничните панели над калниците/хрилете/ и брезентовото покривало,че идват дъждове и много ми е съвестно да я вали вътре.В отговор на колегите по-горе-за сега мисля да я приведа в състояние да се движи и догодина ще реша дали да започна ремонт по купето.За цената съм се договорил на килограм да я платя като за скрап.
    Последно редактиран от VLADI ; 06-10-15 в 11:21 Причина: грешка

Място
    Пловдив
    Публикации
    344
    Точки (при гласуване)
    10

Успех колега.Аз съм наблизо до теб ,така че мога да със съвети ако има нужда.Поздрави
    Където не мога пеш продължавам с Уаза.
    Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
    Съдействие на закъсали автомобили

Място
    Бургас
    Публикации
    70
    Точки (при гласуване)
    12

Здравейте!Вчера ми остана време и се хванах да ревизирам спирачките.Отворих главината да погледна защо не завива и открих проблема-строшено каре на полуоската.Чудя се дали е същата дължина като на новите Уазове? Сега включвам в списъка за търсене тази дясна полуоска.Име:  IMG_0015[1].jpg
Прегледи: 800
Размер:  138.2 КбИме:  IMG_0014[1].jpg
Размер:  126.7 КбИме:  IMG_0013[1].jpg
Размер:  207.9 КбИме:  IMG_0012[1].jpg
Прегледи: 797
Размер:  175.9 Кб

Място
    София
    Публикации
    324
    Точки (при гласуване)
    10

Най-често "гърми" дясната. Разликата между тази и уазковата е, че втората има вътрешна резба накрая за хъба. Последните произведени ГАЗ-69 са с такива полуоски с хъбове. По размери са еднакви. Обикновено причината за чупенето е "доработка" по нашенски-навиват се упорите, които ограничават максималното завиване и така съчмите излизат...и се чупи. Провери си тези ограничителни болтове, след като направиш ремонта. Ако не си намериш, пиши ми. Имам стара, която пазя за всеки случай, но е за временно решение на проблема. Щом правиш сериозен ремонт, по-добре купи нова.
    Успех!
    0886 854 174

Място
    Бургас
    Публикации
    70
    Точки (при гласуване)
    12

Благодаря,Ванка.Гледах ограничителите и не са навити докрай.Съмнява ме,че е от сериозен удар,понеже точно от дясната страна бяха скъсани и ушите на ресорите.Моста се беше вградил в картера,но за щастие не го е пробил,само е смачкан.Тази е със хъбове накрая,може да е от по-новите.

Място
    Пловдив
    Публикации
    344
    Точки (при гласуване)
    10

Нова полуоска се намира за 100 и няколко лева .Втора ръка са по 40-50 лв.Реглажа на ограничителите за завиване не се прави на око,ами е малко по специално.
    Където не мога пеш продължавам с Уаза.
    Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
    Съдействие на закъсали автомобили

Място
    Лозен
    Публикации
    2,476
    Точки (при гласуване)
    17

Това е мост от Уаз горе на снимката При слагането в сглобено състояние също трябва да и обереш всякакви луфтове за да ти изкара по дълго.
    Случайни хора УАЗ не карат

Място
    София
    Публикации
    324
    Точки (при гласуване)
    10

Виж състоянието и на шенкелите, така и така си го отворил. Тези, на уазковите мостове са с по-голям диаметър. Допускам че си е от газка моста. Освен това, щом си с оригиналния мотор, короната на дифа е с 41 зъба, а на уаза е 37, ако не се лъжа. Хъбовете, доколкото се вижда, не са оригинални. Смени, семерината в ръкава на моста и тази, голямата семерина, с кечения предпазител над нея около сферата. Корозията по полуоската е дошла именно от нея, ако не си я оставил на дъжда, преди да я снимаш. Поради условията на експлоатация, всичко отдясно /мостовете/ е по-износено и купето е по-корозирало... зависи колко дълбок ремонт започваш. Ако направиш пълна профилактика, няма да го мислиш много време напред.
    Аз лично предпочитам да направя ремонт на мотор, пред ремонт на мост. Имам предвид лагерите и реглажа на диференциала и пиньона.

Желая успех!
    Последно редактиран от Иван/Ivan ; 20-10-15 в 09:42
    0886 854 174

Място
    Бургас
    Публикации
    70
    Точки (при гласуване)
    12

Преди малко говорих със стария собственик и ми каза,че преди време е сменил моста с Уазков.Проблем ли ще е разликата в мостовете? Ще се постарая да сменя всичко ,което е за смяна и ще опитам да регулирам шенкелите.

Място
    Раднево
    Публикации
    2,385
    Точки (при гласуване)
    13

И преди да я подкараш ,да вземеш да си сложиш еднакви гуми!Успех и честито,това са истински машини за гора и лов!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год.
    МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год.

Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

Място
    София
    Публикации
    324
    Точки (при гласуване)
    10

Няма да е проблем, ако короните на двата диференциала са с еднакъв брой зъби. Вдигаш едно колело и броиш за един негов оборот, колко оборота прави кардана му. После правиш същото и с другия мост. Трябва да са еднакви. Или собственика да ти каже. Инак, като включиш двата моста, нещо ще гръмне от трансмисията. Не вярвам предишния собственик да не го е съобразил все пак. Но и това би могло да е причина за счупената полуоска.
    И това за четирите еднакви гуми е много вярно, заради модела на раздатката. Тя затова и се товари в завой при включени два моста.
    0886 854 174

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Здравей колега Владо ,имам същия проблем с газ 69, скъсах дясната полуоска по точно не знам дали полуоска или карето,стана при напълно завито кормило в дясно и още не знам каква точно е повредата, но сигурно ще се наложи подмяна на полуоска с карето защото както разбрах само каре не се подменя защото са едно цяло.Ако знаеш от къде може да се купи нова полуоска напиши адрес.Благодаря. И ако някой знае как се регулират ограничителите за завиване нека пише, защото този реглаж много се пренебрегва но явно води до големи бели.

Място
    Ямбол
    Публикации
    2,021
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    11

В една автоморга в Средец има такава ГАЗ-ка, отиди и я обезкости.
    Има една и в с.Светлина обл.Бургас,бившето ТКЗС.
    Успех!
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря колега, но предпочитам полуоската да е нова.

Място
    Бургас
    Публикации
    70
    Точки (при гласуване)
    12

Здрасти,колега! Моята полуоска ми я даде Бойчо от форума и за сега ще монтирам нея.Нова можеш да намериш от тук https://kamazparts.alle.bg/ мисля,че струва 120 лв.В Бургас струва 180лв,не мога да обесня голямата разлика.За реглажа може да изгледаш ето това клипче,човека е малко перфекционист,но ти си прецени до каква степен можеш да изпълниш напътствията му.За реглажа на завой не е сложна процедурата.Поздрави и успех.Аз съм на финалната права да монтирам дискови спирачки от Витара и сервоусилвател.
    https://www.youtube.com/watch?v=jfKqRrfEw1w
    https://www.youtube.com/watch?v=InXZkpQmUMc

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 15
    Последно мнение: 10-01-13, 10:47
  2. Въпрос: Как да конвертирам на видео с GeoCodec в обикновено видео?
    От p-pleven във форум Персонални компютри, IT
    Отговори: 4
    Последно мнение: 18-02-12, 13:34
  3. ЧРД на Владо Йончев!!!
    От CAESAR във форум Поздравления и честитки
    Отговори: 19
    Последно мнение: 31-10-11, 10:27
  4. Владо Черноземски или Владо шофьора
    От Стария във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 6
    Последно мнение: 12-10-10, 20:18
  5. Видео ... :-)