Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Ktm duke 125

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Ktm duke 125

    Здравейте , имам ktm duke 125 от година и половина вече , но това лято двигателя блокира , смених всички части по двигателя с нови глава , цилиндър , бутало , клапани и т.н. При Чавдар (Димитровград) . Той ми каза ,че двигателя се е скапал заради некачествен бензин . Преди седмица си взех мотора от там ,напълних резервоара със 100 октана , но след няколко дни започна да прави проблеми двигателя започна да се форсира сам почти до прекъсвач. Това го прави и на топъл и на студен двигател . Някой знае ли на какво може да се дължи ? Оборотите скачат и падат постоянно ,а се случва също и като се опитам да подам газ да не става нищо просто оборотите не мърдат .
    Ако някой има предположения ще се радвам да ги чуя ,защото ми писна вече от моторетката .

  • #2
    От: Проблем с Ktm duke 125

    Бързооборотен двигател , с много висока степен на сгъстяване , напълно е възможно да е блокирал заради некачествено гориво , още повече ако е каран в жегите. На този мотор мисля , че дросел клапата се управлява по електронен път , и може проблема да е в електрониката , или да е допусната някаква грешка при сглобяването. Най-добре го закарай в КТМ да го погледнат ,за да не се налага пак да правиш основен ремонт.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Ktm duke 125

      Здравей Колега,
      Карах точно такъв екземпляр 3000 км. Не ми е създавал грандиозни проблеми с изключение на следните:
      - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146006 - с това се сблъсках когато отидох на оглед с цел закупуване. Собственичката не го беше поглеждала цяла зима и не беше свалила акумулатора.
      - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=150501 - проблема се оправи след сипване на добавка и след това не се е появявал докато го продадох - около 1000 км.
      Моторчето се сглобява в Индия и е възможно да са оплескали нещо.
      За втория проблем го водих при Еди, там го вързаха на компютър, не показа никакви грешки. Не ми дадоха никаква насока, но поне диагностиката беше безплатна. Въпреки това и аз, като колегата motor_men те съветвам да го прегледат в оторизиран сервиз. От доста време вече продават модела и може да са натрупали впечатления.
      Успех с разрешаването му.
      Поздрави
      Андро

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Ktm duke 125

        Проблема се оправи , един приятел ми каза да пробвам да го паля с резервния ключ , запалих го и си работеше като нов , после пробвах със другия ключ и пак същия проблем , не знам на какво се дължи това . Мотора го карах при Еди ,защото преди да блокира беше счупен клапан , там го смениха , но още на първия ден след като го взех карах някъде около 20-30 км и пълен блок... Незнам какво е правил майстора ,но ако съдя по "сервиза" им който е гаражче във двор на къща ,никога няма да го закарам повече там . Ако може да ми кажеш тая добавка в кои бензиностанции я има или да я поръчам от нета някъде ?
        Благодаря , предварително .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X