Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

    Е това си е паркетник,да събира прахоляка по пътищата
    При тези скорости и 2200 об/м трябва да ти е доста икономична.Това е хубавото на големия двигател,подващ газ и тръгва да върви.Малкия колкото и да го натискаш си остава малък.

    Коментар


    • #17
      От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

      Напълнил съм резервоара догоре и като свърши, ще долея пак и ще докладавм за разхода...
      Засега мога да споделя показанието на БК - за днешните 230км, от които 170 магистрала, 20 градско и останалото 2-ро и 3-токласни шосета, та дори и 3-4км "черно" - 9.7/100 нафта от обикновената... Предишните дни към 50км градско с умерено "настъпване" (в смисъл бързо, но почти без кик-дауни ) - 13/100 пак по БК...
      Интересно ще ми е да разбера дали показва вярно - при волвото винаги показваше 2-2.5л по-малко от реалното?!
      На бензиновото Санта Фе при същия маршрут и маниер на каране, даваше към 16 градско и 13 на магистрала на темпомат 140... А то беше 500килца по-малко и "само" 188 кончета, при това "ръчни"...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

        Сложих зимните гуми днес, че летните не бяха много читави, а и бяха за баланс... Напролет ще се купуват нови летни гуми...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

          Резултатът от първото засичане е изминати 554км, от които 200км извънградско (почти само магистрала със 140-150кмч) с 61 гориво. Не изчаках да свърши резервоара, понеже като ми монтираха мултимедията се е нулирал борд компютъра... Та затова само 61л събра (по книжка е 78л т.е. от резерва догоре трябва да е към 70 - 72л. Преди нулирането БК показваше 11 и нещо/100 тоест няма съществено разминаване с реално засеченото.

          Мултимедията с Android KitKat 4.4 все още не работи пълноценно - трябва да си инсталирам през WiFi софтуер... Препоръчаха ми някакъв нов под името "Here" - работел добре offline... Ще съм благодарен за съвети в това отношение...
          Иначе камерата за заден ход, DVD и хендсфрито работят... Само имам съмнения, че микрофонът е калпав - за 15лв??? Всички се оплакват, че ме чуват много тихо...

          Като смених гумите, светна лампа "TPMS, което значи, че системата за контрол на налягането в гумите не работи... има и символ за мека гума, но той не свети... Предполагам, че при демонтажа на колелата се е бъгнала нещо системата... Засега нямам време да ходя на диагностика за тая дреболия..

          Иначе всичко работи и съм доста доволен от колата.

          Днес смених всички плафончета и предните габарити с LED... Общо 11 крушки отстраних, повечето 10-ватови... (Тия хора са луди - консумация при отворена врата горе-долу като при светнати къси светлини ) LEDовете, които сложих са под 1 ват на бройка, а на всичкото отгоре и светят видимо повече (цялата светлина е насочена към прозрачната част на плафона най-малкото)... Доста време и работа с поялника ми отне, но резултатът е видим...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

            Ха честито,от известно време и аз се оглеждам за такъв,за сега ме спира само по високия разход за всекидневна кола.
            Мултимедията 2 дин ли е
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              Резултатът от първото засичане е изминати 554км, от които 200км извънградско (почти само магистрала със 140-150кмч) с 61 гориво. Не изчаках да свърши резервоара, понеже като ми монтираха мултимедията се е нулирал борд компютъра... Та затова само 61л събра (по книжка е 78л т.е. от резерва догоре трябва да е към 70 - 72л. Преди нулирането БК показваше 11 и нещо/100 тоест няма съществено разминаване с реално засеченото.

              Мултимедията с Android KitKat 4.4 все още не работи пълноценно - трябва да си инсталирам през WiFi софтуер... Препоръчаха ми някакъв нов под името "Here" - работел добре offline... Ще съм благодарен за съвети в това отношение...
              Иначе камерата за заден ход, DVD и хендсфрито работят... Само имам съмнения, че микрофонът е калпав - за 15лв??? Всички се оплакват, че ме чуват много тихо...

              Като смених гумите, светна лампа "TPMS, което значи, че системата за контрол на налягането в гумите не работи... има и символ за мека гума, но той не свети... Предполагам, че при демонтажа на колелата се е бъгнала нещо системата... Засега нямам време да ходя на диагностика за тая дреболия..

              Иначе всичко работи и съм доста доволен от колата.

              Днес смених всички плафончета и предните габарити с LED... Общо 11 крушки отстраних, повечето 10-ватови... (Тия хора са луди - консумация при отворена врата горе-долу като при светнати къси светлини ) LEDовете, които сложих са под 1 ват на бройка, а на всичкото отгоре и светят видимо повече (цялата светлина е насочена към прозрачната част на плафона най-малкото)... Доста време и работа с поялника ми отне, но резултатът е видим...
              Ползвам точно Here Maps от известно време и съм доволен. Като мина най-после ще помагам ако трябва.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #22
                От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                Ползвам на телефона Here Maps от известно време и долу-горе върши работа, главните пътища ги има, но картата не е много подробна. A I-go не може ли да се качи? Китайските дабъл дин-ове обикновено са с I-go.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                  2 дини е, да
                  Паркирал съм до прозореца на офиса сега и свалям ли свалям през WiFi-то
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Ха честито,от известно време и аз се оглеждам за такъв,за сега ме спира само по високия разход за всекидневна кола.
                    Мултимедията 2 дин ли е
                    Не мисля, че е голям разхода предвид размерите и теглото (пък и конете)... То не може сумист да се нахрани с порция за балерина
                    За 3 дни имам 100-ина км градско на къси разстояния в София и БК показва 14/100... Аз по принцип нямам намерение да го карам градско, но баничарката е на ремонт /ГНПто "Лукас" - протече за втори път за 1 година/...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                      Какво съм се заблудил за разхода... Не е 14/100, а 12.4/100... С днешните станаха 170км градски пробег от нулирането на БК...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                        Като сложиш поне 0.5 закръгляване от борда към реалния разход,нещата никак не са зле.

                        Коментар


                        • #27
                          От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                          А защо да слагам закръгление 0.5? При първото засичане се оказа, че разходът по БК и по колонка са много близки... Живот и здраве, като заредя пак, ще засека още веднъж...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #28
                            От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                            Защото борда ти мери с +0,5 литра нагоре.С едно,две засичания няма как да го хванеш.Направи повече км,записваи си разходите точно,и сам ще се убедиш.

                            Коментар


                            • #29
                              От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Защото борда ти мери с +0,5 литра нагоре.С едно,две засичания няма как да го хванеш.Направи повече км,записваи си разходите точно,и сам ще се убедиш.
                              Специално за този модел ли говориш или за всички?
                              LZ1PER

                              Коментар


                              • #30
                                От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                                От гледна точка на измервания, първо трябва да се провери дали скоростомера работи коректно. Аз на моята кола(не джип, щото нямам джип все още) го правя с GPS на телефона. При показания на скоростомера 120 км/ч на телефона имам 118-119, при показания на скоростомера 140 на телефона е 137-138, което изглежда приемливо. При скорост на скоростомера 180 на телефона имам 171-172(това с научна цел и в "контролирана обстановка"). Да отбележа, че измерванията са на круиз контрол в продължение на 15-20 минути постоянна скорост на магистрала. Считам, че за 15 минути GPS на телефона се е адаптирал към скоростта. Пак с научна цел и при "контролирана обстановка" по магистрала ако спазвам ограниченията, разликата в разхода по БК и дизел-колонката е в рамките 0,3-0,6 литра(веднъж в полза на едното, друг път в полза на другото), което считам за пренебрежимо малка разлика. Виж ако на телефона пише 172 км/ч, тогава разликата между автомобила и колонката става 1,7-2,3 литра за 100 км, което ме кара да считам, че автомобилния разходомер малко послъгва при високи скорости. За целите на измерванията зареждам в София на едно OMV, отивам до Бургас и се връщам до София(из Бургас също има малко въртене, ама едва ли е значимо за измерването), където зареждам на същото OMV(при възможност на същата колонка) в рамките на 2 дни. Тази година за щастие само 3 пъти съм го правил, минали години се е случвало по 7-8 пъти, но за жалост промяна в измерванията ми няма. За информация, не карам служебен автомобил, ходя по лични нужди(почивки за уикенд) с личен автомобил, който е еднакво натоварен и на отиване и на връщане. Измерванията са с едни и същи гуми през последните три години, май е време да ги сменя Вероятно ще е интересно да споделя и средната скорост отчетена от БК, когато има малка разлика между БК и колонката средната скорост е 118-121 км/ч за маршрута. В другия случай е 137-139 км/ч за същия маршрут. Усещането във втория случай е много по-напрегнато и изморително, а и разхода е значително по-висок, но пък времето не е чувствително по-малко, 10-15 минути разлика(пак по БК).
                                Виждам, че съм прекалил с обяснения, така в съкратен вариант ще споделя моите виждания за измерване на разход:
                                1. да се проверят показанията на скоростомера, че може 150 км/ч да се окажат 135 км/ч
                                2. да се засича разход по възможност със зареждане от една бензиностанция(и една и съща колонка)
                                3. разхода да се засича при обичайния стил на каране извън града, по чест маршрут с що-годе константна натовареност
                                4. разхода в града(особено в София) да се измерва на моточасове, не на километри, щото от нас до офиса си е все 4 км, само дето го пътувам между 12 минути и час и четиридесет минути в различни дни.

                                п.с. Забравих да обясня какво е "контролирана обстановка": Когато на жена ти врата стане като на жираф да гледа скоростомера и децибелите на крясъците са право пропорционални на скоростта, без значение колко е натоварен пътя.
                                Последно редактирано от mradulov; 21-10-15, 21:52. Причина: пропуснато обяснение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X