Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна ми задната скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изчезна ми задната скорост

    Колеги, патих веднъж,като млад маслар ми махна "щифта" на скоростната котия, който отговаря за задната скорост, като го помисли за пробка. Проблема го решихме с разглобяването й. Сега просто изчезна хода на лоста за скоростите за задна, не може да влезе, имам чувството, че нещо се е откачило. Не съм отварял да видя под самия лост фиксаторите, но много странно, като го напъна да влезе, почват да ручат зъбните колега. Погледнах през капака скоростната кутия и болта си седи на мястото. Та засега, съм як и си я бутам лесно,но си е гадничко. Питам, тъй като не съм наясно с лостовата система на предавките, а веч съм във форума 5 г. С всички други предавки,няма ядове, просто, като отида на задна,не може да влезе лоста.
    Ако сам не мога да го оправя, май ще свалям с майстор скоростната кутия,че ми протече семеринга на коляновия вал, та и да оправим задната и семеринга.
    Поне дайте акъл, за вероятния проблем
    Последно редактирано от белята; 30-09-15, 09:20. Причина: кривопис
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

  • #2
    От: Изчезна ми задната скорост

    Не помна как беше при ферозата (отдавна не съм карал моята), ама ако задна е под 5-та, обикновено има някакъв механизъм за предодвратяване на включване от 5-та към задна, тоест трябва да върнеш лоста на неутрална за да можеш да включиш на задна. Веорятно проблема е някъде по тоя блокиращ механизъм.

    А скоростите свали, така или иначе. Освен семеринга ще си смениш и лагерчето/втулката (има ферози и с двете изпълнения) между коляновия вал и първичния на кутията. Особено ако е втулка и особено ако не си я сменял вече, вероятно от нея не е останало много.

    Поне кутията е лека, та се сваля горе-долу лесно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Изчезна ми задната скорост

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Не помна как беше при ферозата (отдавна не съм карал моята), ама ако задна е под 5-та, обикновено има някакъв механизъм за предодвратяване на включване от 5-та към задна, тоест трябва да върнеш лоста на неутрална за да можеш да включиш на задна. Веорятно проблема е някъде по тоя блокиращ механизъм.

      А скоростите свали, така или иначе. Освен семеринга ще си смениш и лагерчето/втулката (има ферози и с двете изпълнения) между коляновия вал и първичния на кутията. Особено ако е втулка и особено ако не си я сменял вече, вероятно от нея не е останало много.

      Поне кутията е лека, та се сваля горе-долу лесно.
      Точно там е Спарки. Под 5та е задната. Амо той пише, че като напъне да включва задна му ручът зъбните колела та явно не е блокировката според мен. Ще трябва сваляне ...
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #4
        От: Изчезна ми задната скорост

        Днес махнах тумата на лоста за скоростите и всичко е наред за съжаление,май ще ги свалям.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Изчезна ми задната скорост

          A първа как ти е?
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            От: Изчезна ми задната скорост

            На капака на скоростите така наречения нареждач има една пружинка която се чупи и задната изчезва.
            Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
            тел. 0898327627
            Радослав

            Коментар


            • #7
              От: Изчезна ми задната скорост

              Първоначално публикуван от rado genev Преглед на мнение
              На капака на скоростите така наречения нареждач има една пружинка която се чупи и задната изчезва.
              Значи пак сваляне на кутията, нали. Иначе всички други скорости ги имам.
              Последно редактирано от белята; 02-10-15, 06:57. Причина: допълване
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: Изчезна ми задната скорост

                Първоначално публикуван от rado genev Преглед на мнение
                На капака на скоростите така наречения нареждач има една пружинка която се чупи и задната изчезва.
                Колегата Денев се оказа прав, пружината се е счупила,но е заседнала в гнездото на съчмата. Посмъртно не може да се включи задна. Вижда се, като се свали и разглоби отгоре скоростната кутия.
                Моля модератора да заключи темата
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Изчезна ми задната скорост

                  Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                  Моля модератора да заключи темата
                  Заключват се теми само в купувам/продавам, или ако яко се осерат със спам и други нарушения. Няма причина да се заключва настоящата.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X