Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на вентилаторна печка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на вентилаторна печка

    Трябва ми някаква вентилаторна печка и си мислех както винаги да взема първата попаднала ми, но поразгледах и шах. Вече има с халогенни лампи Singer Hal 1200 за 60лв (1200W), с карбонов нагревател "за пестене на енергия" Rhonson R-8014 (1100W) за 70лв и стигнем до DeLonghi TCH 7592 ER с керамичен нагревател, "супер безшумна" и с дистанционно (2200W) за 190лв. А де? Тея халогени и карбони толкова ли са куул? Така на око се спирам на Rhonson-а за 70лв с карбона.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Избор на вентилаторна печка

    Нищо особено не е карбона, като разлика при работа спрямо халогенна не забелязвам, все едно си пред стара ЕЛБА(ЕЛВА). Предполагам(на 90% съм сигурен), че всички изброени са китайски. От изброените май нищо не съм разглобявал .
    Кое им е вентилаторното ?

    П.П. Има вентилаторни с PTC, добри са и на са нормални цени.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Избор на вентилаторна печка

      Вземи си най-тихата, че колкото и да е са си шумни, а мощност според нуждите.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Избор на вентилаторна печка

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Вземи си най-тихата, че колкото и да е са си шумни, а мощност според нуждите.
        +1

        но не забравяй, че духалката е за бързо стопляне на малко помещение, за спане не става /шумна е/, ако е за постоянно топлене, по-добре вземи конвекторна с вентилатор
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Избор на вентилаторна печка

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          +1

          но не забравяй, че духалката е за бързо стопляне на малко помещение, за спане не става /шумна е/, ако е за постоянно топлене, по-добре вземи конвекторна с вентилатор
          +1
          и също, ако помещението е леко "вентилирано" духалката ще се узори, както и ....

          п.п. абе колега, за какво помещение/предназначение ще се ползва?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Избор на вентилаторна печка

            Ако го обърнете на конвектори гледай на адакс не са никак лоши.От печките дуАлки имам ровента 2к вата и съм доволен.Сгрява бързо и е сравнително тиха.
            Но само и за това я ползвам да подгрее не за постоянно.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Избор на вентилаторна печка

              Трябва ми за около месец в стая 20 квадрата. След това ще се ползва в другата стая когато ми идват гости и евентуално ако отсъствам да поддържа температура над 0. Това предполага да е надеждна, за да не подпали къщата.

              А някой да е ползвал такава дивотия: Инфрачервен нагревател.

              Модел инфрачервен нагревател със стенопис за дома и офиса. Работи без терморегулатор - просто поставете в контакта! Това е меката топлината на слънцето,там където вие искате! Енергоспестяващ нагревател 400W, който отдава топлина колкото стандартен 1200W нагревател. Предназначен за отопление до 8 кв.м.;
              Технически спецификации:
              • Консумацията на ток е 8ст/ч
              • Загрява обектите в помещението включително хората а не въздуха
              • Дава нежна топлина без изсушаване на въздуха и изгаряне на кислорода (температурата на повърхността на нагревателя е не повече от 65 градуса)
              • При евентуален допир няма да предизвика изгаряне
              • Настенният нагревател е идеален за дома,офиса или вилата
              • Настенният нагревател консумира средно 4-5 пъти по-малко ток в сравнение с традиционните нагреватели (консумация – 400в)
              • Енерспестяващ (при 400в консумация отдава топлина колкото стандартен 1200в нагревател)
              • Мобилен компактен и лесно преносим (тегло 0,65кг)
              • Сертификат за безопасност ; клас на защита 2
              • Естетичен,съвременен външен вид
              • Рамките които фиксират нагревателя са направени от естествено дърво
              • Може да се използва в мокри и влажни помещения
              • Предназначен за отопление на площи до 8м2
              • Стенният нагревател тип картина не заема жилищно пространство
              • Отопляема площ: до 8m2
              • Мощност (W): 400
              • Напрежение (V): 220
              • Максимална температура на повърхноста: 65С
              • Размери (мм): 1000/500/30
              • Тегло (кг): 0,65
              Последно редактирано от silverfox; 30-09-15, 10:42.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Избор на вентилаторна печка

                На село когато ходим инцидентно само за по една нощ, тогава не си струва разправията да паля печката на дърва, ползваме конвектор с вентилатор за стена или на стойка, през деня ако е бил голям студ го пускам с вентилатор, а през нощта пак си работи но без да е включен вентилатора за да не се чува, това е много добро решение според мен, а и са сравнително безопасни, вече според квадратурата взимаш със съответната мощност.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на вентилаторна печка

                  2000 W конвектор в стая 20 кв. - 70 лв на месец.
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на вентилаторна печка

                    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                    2000 W конвектор в стая 20 кв. - 70 лв на месец.
                    Човекът за цена на тока не пита . Той ползва козлодуйски .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на вентилаторна печка

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      ... Rhonson R-8014 (1100W) за 70лв ...
                      Имам такава духалка и разликата от другите е, че май не и гори нагревателя. Иначе бръмчи и духа топло, но няма да върши работа за 20 квадрата помещение. По-добре конвектор и по възможност от тия шведските, дето не им помня името . С два подобни по 1 кв./ч., топля служебното помещение, на което тавана е на 4 м. височина и вършат работа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на вентилаторна печка

                        Ще ви послушам и ще взема конвектор, но евтин. Нещо от рода на TESY CN 203 ZF.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на вентилаторна печка

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Ще ви послушам и ще взема конвектор, но евтин. Нещо от рода на TESY CN 203 ZF.
                          Това е конвектор с вентилатор. Все едно си взимаш духалка, ма по-голяма. Вземи конвектор без вентилатор, примерно 2 киловата. Ако стаята е с нормална дограма и не вее, ще е предостатъчен и абсолютно безшумен.

                          Това ако не искаш да шуми де. Иначе и с 2 киловата духалка ще я стоплиш точно толкова успешно.

                          За разни A+, AAAAAA+++++, пестенета на енергия и прочие в духалка забрави - практически 100% от електричеството се отделят като топлина. Остава ти да избереш как - дали като лъчиста, или като топлеща въздуха.


                          TESY CN 214 ZF например е ОК за конвектор. Това (по-стар модел, но със същите параметри) топли безгрижно стая от приземен етаж на селска къща с дървена дограма и без никаква изолация, и не шуми изобщо.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на вентилаторна печка

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Ще ви послушам и ще взема конвектор, но евтин. Нещо от рода на TESY CN 203 ZF.
                            Виж темата ми - беше препоръчан модел, от който съм много доволен.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на вентилаторна печка

                              190лв за един месец, при това тоя месец изгледите са за затопляне и после чат-пат като имам гости. Не мерси.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X