Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зазимяване на джет - как ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зазимяване на джет - как ?

    Понеже не намерих подобна тема правя нова. В упътването на джета има инструкции как се пълни с антифриз. В pwctoday има и други описания, с палене, без палене ? Ако някой има опит с тази задача ще съм благодарен да сподели. Не мисля да зазимявам още, но да съм готов
    Джета е SEADOO XP di
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

  • #2
    От: Зазимяване на джет - как ?

    Здравей!Ще се опитам да ти обясня как се прави! 1.Купуваш зазимяващ спрей-storage seal. Има го под всякакви марки ,лично аз предпочитам на BRP затова че е с по голям грамаж и повече налягане.2.Промиваш го със сладка вода поне 10 мин. да работи 3.спираш водата и гасиш двигателя(не оставяй водата да тече,ако не работи защото рискуваш да напълниш цилиндрите през ауспуха)3.Намираш маркуча за входящия въздух преди компресора (много е важно ПРЕДИ за да може да консервираш клапаните и буталото на компресора,ако не искаш да си купиш нов понеже джета ти е SEADOO XP di )4.Палиш,пускаш водата и впръскваш спрей.Пръскаш докато почне да се дави и да пуши от маслото...,че и още малко.Спираш водата преди да го задавиш със спрей или да го загасиш.5.Изправи носа на джета за да изтече водата от двигателя и ауспусите.6.Сваляш свещите впръскваш спрей в двата цилиндъра,слагаш парцал отгоре да не те пръска и завърташ на стартер за 3-4 секунди.Не оставяй свещите на лулите,че спрея е лесно запалим и може да пламне от искрата(пробвано точно на такъв модел )...пак повтаряш със спрея и стартера и после впръскваш обилно в цилиндъра напръскваш и свещите да не корозират и ги завиваш.Напръскай и лулите да не залепнат.7.Сваляш акумулатора и го прибираш на топло,като не забравяш да намажеш клемите или използвай спрея и за тях.8.Разкачаш ауспуха непосредствено след двигателя изтегляш гърнето назад и слагаш найлонова торба между фланеца и гумения маншон .Избутваш гърнето напред за да уплътни найлона(това е за да не влиза влага през ауспусите към цилиндрите,понеже двутактовия двигател няма клапани...въпреки,че и на четиритактовите го правим).9.Взимаш спрея и пръскаш навсякъде по двигателя,като наблягаш на жилата и металните части.10.Със спрей напръскай жилото за газта,отдолу под волана ще видиш и жилото за управление-напръскай го като местиш кормилото.Пръскай механизмите и амортисьора на предния капак,релетата и компютъра за да не влиза влага.Мини отзаде и напръскай жилото за управление на суплото на водомета ,като го движиш с ръка и всички подвижни части....абе пръскаш наред....като,че ли е това...или поне така на дивана не се сещам за друго ...ааа,да..помпата в резервоара ти е изключително скъпа-не оставяй джета със стар бензин или пък още по лошо без!Сложи преди консервацията малко двутактово масло в бензина -5-10 гр. на литър или някаква подходяща добавка,за да не слепват елементите.Не мисля,че има нужда да пълниш системата с антифриз защото тя е отворена и всичко изтича......това се прави на лодки при, които има двойна система за охлаждане и има опасност да остане вода в блока или манифодите ..т.е. охлаждането на ауспусите и да ги спука при замръзване,но ,ако решиш да го правиш не е грешка..!Дано да съм помогнал.... Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Зазимяване на джет - как ?

      Ехеее, това с антифриза изглеждаше лесно Там се прищипваха няколко маркучета, за да не изтече. Ауспуха дали се разкача така просто от двигателя. И как да се ориентирам за входящия въздух преди компресора ?Кормилото се движи малко трудно. Опитах да го смажа и поотпусна малко, но на ръка въобще не мога да го мръдна. Ще огледам двигателя и тогава ще задам по-конкретно въпроси. В двуколесните се специализирах, ще науча и каквото трябва за джетовете
      Много полезна информация, надявам се да ме изтърпиш с още няколко въпроса

      П.С. Ако някой поскаже кой е flush порт-а Предполагам №3
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00247.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5683826
      Последно редактирано от kekek; 30-09-15, 14:47. Причина: допълнение
      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

      Коментар


      • #4
        От: Зазимяване на джет - как ?

        flush порт-а -правилно си се ориентирал-номер 3 е.Използвай да навиеш накрайник от ВИК-тия пластмасовите бързи връзки с резба от другия край..мисля,че се ползват за снадки!Ако имаш въпроси не се притеснявай!Имай на предвид,че това е един от най претенциозните модели.Другите не са така,но тук заради директното впръскване, компресора и байпасните клапани зазимяването трябва да е както трябва.Иначе по добре го пали веднъж в месеца за по 1 минута без вода на 2-3 пъти за 1 час...

        Коментар


        • #5
          От: Зазимяване на джет - как ?

          За да има полза и за други от тази тема реших да е нагледно.
          Това, което разбрах е следното:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5683906


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5683907


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5683908


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5683909


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5683910


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:68.8 КБ
ID:5683911


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5683912


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5683913


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5683914


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:5683915


          Да видим разбрал ли съм Това касае сипването на антифриза
          Нещо не ми се разкача ауспуха от двигателя, ако се запуши ауспуха не е ли същото?
          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

          Коментар


          • #6
            От: Зазимяване на джет - как ?

            Така, мисля да направя пръскането със спрей, а после и да го напъля с антифриз. Дали в автоматичната помпа за отводняване остава вода, която може да замръзне?
            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • #7
              От: Зазимяване на джет - как ?

              Гледах клипче, на което през Flush port-а вкарват антифриз докато протече и така оставят джета през зимата. Дали е достатъчно, за да вкара антифриз навсякъде и да попречи на замръзването?
              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

              Коментар


              • #8
                От: Зазимяване на джет - как ?

                Вече имам идея за това как ще се зазимява. Изгледах доста клипове и информация. Взех водна помпа, ще направя затворен кръг през Flush Port-a да подава антифриз, каквото изтече пак да се завърта през помпата и така ще остане само с антифриз. Резервоара за масло до горе. Бензина с добавка догоре. Взех и storage seal за пръскането. Май остана само да намеря "маркуча за входящия въздух преди компресора"
                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                Коментар


                • #9
                  От: Зазимяване на джет - как ?

                  Въпреки, че ми се искаше да има още няколко карания зазимих XPто. Ако пък даде хубаво време ще прежаля малко антифриз и стабилизатор за горивото. Направих го така - Антифриз на -37 градуса, етилен гликол за алуминиеви двигатели. С помпа подадох антифриз през flush порта и така поработи около 2 минути. Сга има само антифриз в него. Масления резервоар е пълен до горе, горивото със стабилизатора също. Двигателя поработи малко със стабилизираната смес. В цилиндрите впръскано и малко развъртяни със storage seal. Жилата за управлението и газта също напръскани. Остава като направя едни подобрения на VTS управлението да извадя и акумулатора и да запуша ауспуха.
                  След всичко обстойно прегледано ми остана само едно чудене. На карбоновия пръстен на шафт-а имам луфт, а прдполагам, че трябва да е плътно. Дали е свързано с много разглобяване да се подмени?
                  VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X