Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Patrol Y61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Patrol Y61

    Здравейте колеги, от известно време ме гложди идеята за една дълга 61ца. Изчетох какво ли не по форумите и чужди и не, ако се съди по противеречивите мнения покупката на тази машина е тото и половина. Нямам намерение да се кара много, ясно е че не е за скорости и поне първоначално боята надали ще мога да я прежаля, но ще си газя извън пътя колкото е възможно. То не трябва много за да спре да ти пука чак толкова за вида. Лошото е, че избора на джипки след въпросната 2003/2004 за 3.0 двигателя е силно ограничен, а и не ми се иска да давам чак такива суми, че и гуми и обслужване става страшно. Единствено има един от края на 2003та, който може би влиза в сметката. Въпросът ми е как със сигурност да разбера дали е с подобреният с 8.3Л масло двигател или не? Също ще съм благодарен и за всякакви други съвети по въпроса с цени на части, проблеми, задължително обслужване и дали изобщо си струва риска. Като резервен вариант си оставям и опцията за някоя У60 с по-офф-роуд ориентация, или в краен случай едно Терано. Имам си лека кола и мотоциклет, което ще рече, че няма да съм зависим от джипа за ежедневна употреба, но все пак е желателно да го има като опция. Като цяло съм силно раздвоен дали си струва изобщо евентуалните главоболия. Имам намерение да се грижа подобаващо за машината, но не и да и робувам с включените към това робство разходи.
    Благодаря предварително. Поздрави!
    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

  • #2
    От: Patrol Y61

    Насочи се към Терано, има много по-голям избор , а и риска да се опариш и пропаднеш финансово е много по-малък. Взимайки Патрол с 3.0 особено от първите години на производство, рискуваш доста, а с този мотор могат да се случат и непоправими беди. Ако не ти е толкова важно да е с цели мостове машината, т.е да я чака зверска офроуд експолотация, то няма причини да рискуваш, а и ще се разминеш с половината бюджет, по-евтина подръжка и т.н.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Patrol Y61

      Абе знам колега, аз за това съм споменал и Тераното, ама цял мост поне в моите очи е особено голям плюс. Зверски офф поне умишлено не мисля, но като се знам преди с УАЗа, надали ще се сдържа особено. Терановците както и да ги въртя все нещо ми грознеят, то вида най-малкото де, но все пак поне малко и да ми радва окото. Лошото е, че по обяви и при Тераното нещо избора не е особен... Ей това да си хареса нещо човек и да иска да си го купи - ужас работа.
      УАЗ - Where I go there are no roads!!!

      Коментар


      • #4
        От: Patrol Y61

        2.8 тд е правилния ДВГ за Патрола. Има го до 99 г. и все още може да се намери читав екземпляр на пазара, с повече търпение.
        А правилен е защото дори и монтиран на Y61, проблема с електроника, датчици, и всякакви ел. хуьовини, които решават вместо теб какво да се прави, се решава просто, и имаш сравнително запазен и същевременно истински джип за извън пътя.

        Коментар


        • #5
          От: Patrol Y61

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          2.8 тд е правилния ДВГ за Патрола.
          Ако не е прегряван 3 пъти или е точно пред прегряване
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Patrol Y61

            Абе да ти кажа от прегряване блок на Патрол не съм изправял, тоест не съм виждал крив. А не е като да не съм виждал със спукани глави!
            Докато на най "неубиваемите" уж, джипови ДВГ съм изправял блок, със всички произлизащи от това ремонти.

            Коментар


            • #7
              От: Patrol Y61

              Аз знам и как да не прегрея въпросния мотор ама не е за всеки
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Patrol Y61

                Ок 2.8, но със сигурност предпочитам дълга база, а това не е ли равнозначно на пълна трагедия от към динамика дори и като за камион.
                УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Patrol Y61

                  Първоначално публикуван от Alexander Преглед на мнение
                  Ок 2.8, но със сигурност предпочитам дълга база, а това не е ли равнозначно на пълна трагедия от към динамика дори и като за камион.
                  Ами... Доста тромав е.
                  Но ето нещо интересно за дълъг патрол ;-)
                  https://www.youtube.com/watch?v=MHfOtUzhASs

                  Коментар


                  • #10
                    От: Patrol Y61

                    Първоначално публикуван от Alexander Преглед на мнение
                    Ок 2.8, но със сигурност предпочитам дълга база, а това не е ли равнозначно на пълна трагедия от към динамика дори и като за камион.
                    Ами камьоните може и да те бягат, че тия камьони сега са по 400/500 кс.
                    А сериозно по въпроса:
                    Вземи покарай един стандартен. После може да пробваш някой пипнат и виж за какво става въпрос.
                    А както ти е намекнал и Яро, тая база има възможност за насаждане на всякакви ДВГ като тоя ти малее, и точно това е ценното. Докато при други конструкции нямаш кой знае какви възможности за развитие.
                    Последно редактирано от Аndro 160; 28-09-15, 19:16.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Patrol Y61

                      Най-удобни бази за тунинг са Г, Самурай и Газ 69. Защо и така мисля че е ясно.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Patrol Y61

                        Е добре, излиза че да не си бях продавал УАЗа, защото една от най-яките джипки за "нищо не става", ега го у патролите. Това с насаждането на двигатели направо тръпки ме побиват, като се замисля колко нерви, разходи и пак на късмет. Чета за присаждане на баварски М57, ми то май хич не е лесна и евтина работа това. Както и да го въртя не мога да го измисля, а толкова го въртя, защото добре знаете такива пари как се изкарват днешно време с труд и пот.
                        УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Patrol Y61

                          Да бе, вярно, тия ги забравих
                          Да взима един самурай и да почва от нулата, тоест може и да не взима, а да кара по картинка
                          Може и ГАЗ ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Patrol Y61

                            Първоначално публикуван от Alexander Преглед на мнение
                            Е добре, излиза че да не си бях продавал УАЗа, защото една от най-яките джипки за "нищо не става", ега го у патролите. Това с насаждането на двигатели направо тръпки ме побиват, като се замисля колко нерви, разходи и пак на късмет. Чета за присаждане на баварски М57, ми то май хич не е лесна и евтина работа това. Както и да го въртя не мога да го измисля, а толкова го въртя, защото добре знаете такива пари как се изкарват днешно време с труд и пот.
                            Не, просто не си за 61 - вземи си 160, 260 или 60 и си свиркай
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Patrol Y61

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Най-удобни бази за тунинг са Г, Самурай и Газ 69. Защо и така мисля че е ясно.
                              Ма за к'ъв по-точно тунинг-оптичен ли,музикален ли...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X