Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

    Привет колеги!
    Проблемът изглежда така: Преди около месец се качвам една сутрин в джипката, паля без проблем, натискам бутона да отворя ел огледалата и едното не се отвори . След около 7-8 сек. светнаха няколко лампички по таблото и след около 20 сек свети всичко по таблото дето може да свети, а стрелките всичките на нула, все едно не работи двигателя и не е подаден контакт. Така минах около 10 км. без проблем с вървенето. След престой от 4 часа всичките гореописани симптоми изчезнаха от само себе си . След 2-3 дена всичко се повтори от ново. След консултация с Дядо Владо се запътих до един сервиз за диагностика и по пътя проблема изчезна и като минах диагностика - НИЩО. Прегледах всички предпазители и релета за следи от лош контакт, но без резултат. И така вече цял месец лампите светкат и гаснат когато си поискат. На снимката автомобилът е в движение но на приборите нищо не го потвърждава.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150928_075629.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:6099537 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150928_075634.jpg
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:6099538

    П.П. Ха познайте що падат самолетите !
    Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

  • #2
    От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

    Здрасти! Я провери първо да не е прословутия кабел във вратата закъсан:
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...87#post2638987
    Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
    Toyota RAV4 XA10 3S-FE
    Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

    Коментар


    • #3
      От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

      Светкат и гаснат, но реално не записва грешка така ли?
      На мен ми звучи като проблема да е някъде по самото табло, кофти връзка, кофти маса.. Щото ако беше нещо друго и след като е светнал чек-а трябва да имаш записана грешка в комп-а.
      Нещо по работата на колата променя ли се, освен че таблото свети без да функционира?
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Светкат и гаснат, но реално не записва грешка така ли?
        На мен ми звучи като проблема да е някъде по самото табло, кофти връзка, кофти маса.. Щото ако беше нещо друго и след като е светнал чек-а трябва да имаш записана грешка в комп-а.
        Нещо по работата на колата променя ли се, освен че таблото свети без да функционира?
        Точно така, светкат гаснат когато си искат. За сега проблеми с работата на двигателя или скоростите нямам. Чека и той заедно с другите лампи свети и гасне заедно. Не се записва грешка.
        Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

        Коментар


        • #5
          От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

          Табло.....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

            Не пренебрегвай пост №2!!
            При мен проблема беше в лявата врата.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #7
              От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

              Току що сглобих таблото и го поставих на мястото му. Утре ще видим дъл ша го бъди. За вратата не позволява времето в момента. Утре вечер ще прегледам и прословутият кабел.
              Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

              Коментар


              • #8
                От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

                Тцъ. И тази вечер нямаше успех. Кабелите и към двете врати са напълно изправни. Таблото с релетата и предпазителите го разглобих и огледах, но нямаше следи от лоши или нещо нагоряло. Разглобих и Боди контрола и там нищо. А джипката сутрита пак ме изненада. Паля и по таблото-дискотека. След около 100-тина км. лампичките угаснаха, ама паказанията на борд компютъра отсъстваха абсолютно всичките. Показанията на климатроника бяха 76 - 77 -78, предполагам че това е във Фаренхайт. Като включа фаровете на дълги синята лапичка на таблото не свети. Стъкрата и огледалата не работят. При заключване и отключване мигачите не мигат, а съм настроил да мигат. Компресора на климатроника работи постоянно въпреки че съм на Hi. С тези симптоми днес михах 400 км., като с вървенето няма проблеми. Общо взето всеки ден ме изненадва с нещо ново. Не знам какво ще е утре.
                Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                Коментар


                • #9
                  От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

                  Беше ме налазил лош дух на предишната - част от проблемите бяха като описаните от теб - излезе "пробило" присаденото радио, което шашка боди контрол модула и резултата е дискотека. Сложих оригиналното радио и проблема изчезна
                  O888 749-O86
                  C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                  NC 750

                  Коментар


                  • #10
                    От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

                    Радиото ми е оригиналното. В Неделя разглобих и събрах на ново де що има жици на 100 % - в купето и в двигателният отсек. Следи от лоши връзки не открих, но за сега днес е втори ден без дискотека. Лошото е, че не разбрах защо се оправи.
                    Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

                      Според мен имаш някъде слаба или нагоряла маса/-/.
                      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

                        Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                        Според мен имаш някъде слаба или нагоряла маса/-/.
                        Не го отричам, ама неможах да открия къде е проблема . Пфу да му се невиди и работа.
                        Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

                          Първоначално публикуван от sta78 Преглед на мнение
                          Не го отричам, ама неможах да открия къде е проблема . Пфу да му се невиди и работа.
                          Ами обясни как точно търсиш проблема, визуално, или с мултицет........
                          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

                            Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                            Ами обясни как точно търсиш проблема, визуално, или с мултицет........
                            По всевъзможни начини. Лошото е, че проблема не е постоянен и към момента на измерванията да не отчитам такъв.
                            Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Електрически проблем с Grand Cherokee WJ 4,7 L

                              Здрасти , размърдай контактния ключ радиално без да го въртиш , когато всичко е наред .
                              Еди Рангелов : 0885 088 444
                              Няма незаменими има незабравими хора !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X