Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мароко 2015

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мароко 2015

    До края на втората седмица в Мароко почти не видях военни, а все пак са във война (то в Африка кой ли не е във война). И тъкмо както си мислих колко са деликатни и оп, един ден ни се разказа играта от военни Е, успокояващо беше , че са от "наште"...с Ленд Крузъри!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от goshko-loshko; 05-11-15, 22:31.

    Коментар


    • От: Мароко 2015

      Пустинята!..Мдаааммм, както и да я погледнеш е всичко друго, но не и пуста ..пУСТИНя,ПуСтИнЯ,ПУСТИНЯ,ПУСТИНя...ПустинЯ....Първия ден когато срещнехме номад ми се свиваше сърцето и си мислих "Колко ли грешен е този за да му се е паднало да е тук?..." На петия ден като срещнех номад се усмихвах с мисълта "Дали знаеше, че притежава най-голямото богатство - свободата на духът!?"....Със сигурност знае!Иначе нямаше да е там....ето това е - може да бъде където и когато пожелае! Имах щастието и да погледна в очите на няколко от тях. ДА, това са щастливи хора! Думите са излишни, а и не биха могли да обяснят усещане. Пожелавам на всеки да има възможността да прекара пет дена в пустиня( по-малко не вършат работа). Не съм виждал такива изгреви и залези и толкова много звезди. Толкова няма и в Родопите (любимо място)...Мдаааам, пустинята!...Има толкова много живот там. Всякакви твари и гадинки. И вода има в изобилие стига да знаеш как и къде да я търсиш. Винаги на където и да вървиш в права линия вода има най-много на половин ден. Чиста, бистра и студена...вода.
      Постоянно и навсякъде срещахме животинките и гадинките или поне имаше ясни следи, че са били там. Гари( Шотландия), който е и автора на снимките по-долу имаше на челника (Black diamond) UV светлина, на която скорпионите се виждаха прекрасно в тъмното. Леле колко много ги има там. След втората вечер му забранихме да пуска лампата Имахме няколко инцидента със скорпиони. Най-тежкия беше с най-подготвения за тях, а именно Гари. Стъпи в гнездо и получи пет ужилвания по петата на десния крак. Естетсвено имахме готовност за евентуални такива инциденти и си получи подобаващото количество шприцове.
      П.П. Сори за лошото качество на снимката със скорпиона, но никой от нас не говореше неговия език да го помолим да се спре за секунда да го снимаме.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от goshko-loshko; 06-11-15, 17:20.

      Коментар


      • От: Мароко 2015

        Гоше,това горе да не е някакъв много дълъг и изхвърлен презерватив?

        Гледам е с грайфери!
        Иво (таксито) Андреев
        0988 91 80 50
        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

        Коментар


        • От: Мароко 2015

          Дано не ти се случва да се срещнеш с ползвателя му преди да си го е свалил...пък и след като го свали също не е за препоръчване да се срещате.

          Коментар


          • От: Мароко 2015

            И той е...?

            Коментар


            • От: Мароко 2015

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              И той е...?
              Някой чичко-маркучко пустинно-пепелянков вероятно.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Мароко 2015

                Сахарската двурога пепелянка. За разлика от доста други змии, които биха избегнали срещата си с хората със същата охота както хората среща със змии, тази ако реши направо си се метка да хапе. Добрата новина е, че имаш около час да си помогнеш.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Мароко 2015

                  1) Паркиране по марокански
                  2)Смяна на масло "а ла форт Бу Жериф"
                  3)Мароканска автомиффка
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Мароко 2015

                    Съвсем обяснимо интереса към темата рязко е спаднал и аз смятам да спра до тук. БЛАГОДАРЯ отново на всички, които ми помогнаха да осъществя това пътуване! Благодаря и на всички Вас, че попътувахте с мен! Донесъл съм ви и почерпка. Да ви е сладко!...Аз сега ще завъртя глобуса, ще затворя очи и ще посоча с пръст някое място...старта е на 06.05.2016г.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Мароко 2015

                      Ееее, ти пък много докачлив си станал Не се оправдавай, че няма интерес към темата, ами пускай още снимки да гледаме. Знам, че имаш още много да ни покажеш от Мароко и пътуването до там и обратно.
                      А за следващата експедиция, очакваме новата тема
                      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                      0898777327

                      Коментар


                      • От: Мароко 2015

                        Интереса е голям ...вервай ми ...и не спирай ... другия път ...на изток . Наздраве Гога
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Мароко 2015

                          Я сподели колко излиза във финансово отношение едно такова пътешествие да знаем колко да са ни големи мечтите
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Мароко 2015

                            Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                            Ееее, ти пък много докачлив си станал Не се оправдавай, че няма интерес към темата, ами пускай още снимки да гледаме. Знам, че имаш още много да ни покажеш от Мароко и пътуването до там и обратно.
                            А за следващата експедиция, очакваме новата тема
                            Добре де!

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Интереса е голям ...вервай ми ...и не спирай ... другия път ...на изток . Наздраве Гога
                            Да, падна ми се на изток

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Я сподели колко излиза във финансово отношение едно такова пътешествие да знаем колко да са ни големи мечтите
                            Не по-скъпо от седмица в Анталия ол инклузив за двама със самолет.

                            Коментар


                            • От: Мароко 2015

                              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение



                              Да, падна ми се на изток



                              .
                              Село Оймякон звучи добре ....
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Мароко 2015

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                Я сподели колко излиза във финансово отношение едно такова пътешествие да знаем колко да са ни големи мечтите

                                Гориво - 2700лв.
                                Магистрални такси и винетки - 300лв.
                                Ферибот- 380лв.
                                Хотели и къмпинги -250лв.
                                Масло и филтри за колата ( 3 смени общо)- 350лв.
                                Храна от БГ и по пътя- около 500лв, но половината от БГ е върната( за около 150лв, примерно)
                                Разни дето не се сещам ( тук кока кола, там сувенирче) - 200лв. ( примерно)


                                Това са разходите от тръгване до пристигане вкъщи.Преди това колко дадох( предимно по джипа) не ми се мисли СПОТ, Сателитен телефон, Аптечка.....сумата не е никак малка, но това е до личен избор и съвсем не е задължително да се правят тези разходи. Дали е наложително и/или препоръчително е съвсем друга тема.


                                Разходите от влизането до излизането в Мароко бяха точно 1600лв. като в тази сума влиза 250лтр. гориво с което напуснах страната.
                                Последно редактирано от goshko-loshko; 07-11-15, 22:28.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X