Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся лично-служебен джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся лично-служебен джип

    Здравейте.
    Ситуацията е следната. Имам лимит от около 3000лв. да харесам високо проходим автомобил.
    Ще се ползва предимно за предвижване в градска среда. Евентуално на терен да стигна до място на което ще работя (строителна площадка или подобно с кал) Да ме измъкне в ситуация с наводнен път, и да може да мине кална улица. OFFROAD е малко вероятно да се ползва или ще е рядко, евентуално свързано с Пловдив 112.
    Тъй като парите не са много вариантите са ми малко на брой. За сега изборът ми е около:
    Фриилендър около 2001 от Англия с десен волан или такъв от тук с нормален волан. (нямам проблем с обратния волан-предполагам )
    сузуки гранд витара
    киа спортич
    Ще се радвам да дадете мнение или предложение за нещо, което да мога да закупя и ползвам. Мисля, че няма да го тормозя много, но все пак поддръжката на джип и разхода не е като на кола. Тъй че ще се радвам на мнения и препоръки. Кое МПС какви плюсове има, какви минуси и така.

  • #2
    От: Търся лично-служебен джип

    Кия....бензинова...
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Търся лично-служебен джип

      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
      Кия....бензинова...

      Коментар


      • #4
        От: Търся лично-служебен джип

        Здрасти колега.
        Не ми стана ясно, тази сума само за харесване на автомобил ли е, или и за закупуване?
        Ако е за закупуване и евентуално ползване по необходимост на служба 112, направо да закриват службата.
        Как с такъв автомобил(за 3000лв) ще се спасяват или помага на бедстващи?
        Поясни малко повече.

        Коментар


        • #5
          От: Търся лично-служебен джип

          За тези пари.. всяка бройка която има поне 2 точки от : "двигателя работи добре", "трансмисия не стърже или вие", "ходова част с лек луфт" или "поне 20 см не-изгнила рама"

          Коментар


          • #6
            От: Търся лично-служебен джип

            Ако говориме сериозно за подходящ автомобил, можеш спокойно да задраскаш Фрийлендъра. От другите два джипа Киата почти сигурно ще е по-запазената просто, защото ще е по-новата. Вземи под внимание, че никой няма да ти продаде кола с точните гуми. Това автоматично предразполага към изхарчването на едни около 1000 лева за гуми. Сложи и още толкова за първоначалното обслужване + регистрацията ако е "нов внос". Та ако си тръгнал само с тия 3 000 лева си го закъсал тотално!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Търся лично-служебен джип

              За тези пари ще е трудно.
              Фрилендъра го забрави. За гранд витара няма да ти стигнат парите категорично.
              Оглеждай се за кия спортидж или пък стара витара. И при двете внимавай най-много с ръждата!! При витарите избягвай офертите за в6 мотор за 3 хил - гаранция двигателя е за вериги. Проучи въпроса с моторите на кията - имам спомен, че някой не се разбираше лесно (евтино) с газ-та.

              Сега ли трябва да стане покупката? По-подходящ е момента след нова година, хем ще си добавил още малко пари, което не означава да не се ослушваш и ако изпадне нещо читаво да "скачаш"
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #8
                От: Търся лично-служебен джип

                Форд Маверик ...има доста обяви за вашия район !
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #9
                  От: Търся лично-служебен джип

                  Огледай се за фронтера.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся лично-служебен джип

                    Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
                    Здрасти колега.
                    Не ми стана ясно, тази сума само за харесване на автомобил ли е, или и за закупуване?
                    Ако е за закупуване и евентуално ползване по необходимост на служба 112, направо да закриват службата.
                    Как с такъв автомобил(за 3000лв) ще се спасяват или помага на бедстващи?
                    Поясни малко повече.
                    В момента съм с нисан p10. В него се побира и мотопомпа със шлангове, и резачка и носилка. Това ми е нужно. За спортиджа ми казаха че поддръжката е страшно скъпа. Фронтерата харчела минимум 16-17 нафта в града. А фриилендъра би свършил тази работа. Има такива регистрирани за около 3000-3500

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся лично-служебен джип

                      Давай, купувай смело..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся лично-служебен джип

                        Първоначално публикуван от kkarakashev Преглед на мнение
                        В момента съм с нисан p10. В него се побира и мотопомпа със шлангове, и резачка и носилка. Това ми е нужно. За спортиджа ми казаха че поддръжката е страшно скъпа. Фронтерата харчела минимум 16-17 нафта в града. А фриилендъра би свършил тази работа. Има такива регистрирани за около 3000-3500
                        И кой ти каза за така скъпата поддръжка на Спортджа? Сигурно някой който го е виждал само на снимка. Влез в сайта на "колос-мс.цом" и поразгледай цени на резервните части. Единствено Нива и старата Витара се доближават като цени на частите. С добре настроен газов инжекцион си работят добре. За 3000 лв ме съмнява да намериш читава с ляв волан. Гледай отдолу много добре за ръжди.

                        Като гледам какво ще товариш, то при всички положения ти трябва някаква дълга база със свалени задни седалки.

                        Не знам каква е тая Фронтера дето ще харчи 16-17/100 нафта градско. Вероятно някоя тотално издухана 2,3 дизел. По-скоро ще се намери някоя 2,4 бензин без климатик, с разход 16-18/100 газ градско.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся лично-служебен джип

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          И кой ти каза за така скъпата поддръжка на Спортджа? Сигурно някой който го е виждал само на снимка. Влез в сайта на "колос-мс.цом" и поразгледай цени на резервните части. Единствено Нива и старата Витара се доближават като цени на частите. .
                          Така е! Накой го е заблудил яко.
                          Може и на базис М. бг да погледне.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся лично-служебен джип

                            Първоначално публикуван от kkarakashev Преглед на мнение
                            В момента съм с нисан p10. В него се побира и мотопомпа със шлангове, и резачка и носилка. Това ми е нужно. За спортиджа ми казаха че поддръжката е страшно скъпа. Фронтерата харчела минимум 16-17 нафта в града. А фриилендъра би свършил тази работа. Има такива регистрирани за около 3000-3500
                            Ако до сега си вършил работата с лека кола , просто се ориентирай към някоя лека кола 4х4 , комби примерно .
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся лично-служебен джип

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Ако до сега си вършил работата с лека кола , просто се ориентирай към някоя лека кола 4х4 , комби примерно .
                              За 3к то панди няма
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X