Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Марината за кебапчета/кюфтета на скара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

    Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
    Анатема ....!
    Малеййй! Стъпихме грешно!
    В интерес на истината сефте чувам за марина за кюфтета/кебапи на скара.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      ...
      Бульони и Маги сос има десетки.
      Стига с тия простотиЙ бе! "Маги малки тайни" за некадърни домакини, дето не могат подправки на една манджа да сложат. Бляк!
      Във всичките тия купешки бъркотевини често блъскат мононатриев глутамат, та затова докарват на вкус кебапчетата от тарелки от Метро.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Стига с тия простотиЙ бе! "Маги малки тайни" за некадърни домакини, дето не могат подправки на една манджа да сложат. Бляк!
        Във всичките тия купешки бъркотевини често блъскат мононатриев глутамат, та затова докарват на вкус кебапчетата от тарелки от Метро.
        +1.
        0884 987 137
        В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

        Коментар


        • #19
          От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

          Точно така. Но не е "Малки тайни", че всичко, струващо над 1 лв. кръчмарските готвачи намират за скъпо и неизгодно за употреба. Бульонче "Маги" кубче - 10 стотинки, че и по-малко, ако купиш слонска опаковка кубчета и лъжица от "унисоса" им, голямото шише не го знам колко е, но пак 1 лв. някъде на едро. Съдржание - 90 % глутамат. Кубчета се хакат "за овкусяване" и на шкембе-чорба и къде ли не още, за постигане на умами вкус.
          За домашна и здравословна употреба - никакви такива прибавки, а повече лук в каймата и киснене в собствен сос на кюфтетата, както писах по-горе.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Аз понякога слагам на дъното на съда малко джоджен, девисил, мащерка и огоре изпечените чудеса. В гората може и друг бурен.
            По този начин, мой приятел зарежда тенджерата, където слага месата, но на барбекюто отстрани същата се слага в по-голяма в която има вода и нещо, като парна баня, но и двете тенджери се затварят с капаците. И при месото едро нарязан стар лук. Той по-малко си пуска от аромата и вкуса. А, иначе баща ми е разкзвал, че е гледал един от старите майстори в Тополовград,в каймата за кебапчета освен месото, хляб и то доста голямо количество, подправките и месене, по 7-8 пъти се премесва каймата. И на другият ден....
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #21
              От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

              Тъй,тъй....трябва да узрее каймата,и лук,колкото повече...толкова.Още от дете обожавам скарата...в последствие дългите командировки ме утвърдиха в скараджийството.Не се препичат,каймата узряла,с четка мажа с вода и малко сол.Задушавам с препечен лук и много леко маги сос.Вчера правих кебапчета,скара не се мие,само се бърше,след пекане,я оставям да обгори и никакво мие Не.Скарата се подгрява до работно състояние и тогава се слага месото....Понякога мажа със сланина да не лепнат първите...поне това е моя не малък опит.
              Готовите събирам в малък съд с капак,оставен в страни на скарата така че соса който остава на дъното да е топъл.В неделино всеки четвъртък има пазар,до реката има малка кръчма ,собственика си мели каймата сам и прави най вълшебните кебапчета които съм опитвал,преди месец бях командировка в неделино и точно в четвъртък,но закъснях,минах през дома на човека,но бяха свършили...още ме е яд.
              Последно редактирано от Roninn; 27-09-15, 10:23.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Да, де ама въпросът нали беше в какво се държат вече изпечени кюфтета ? Всички рецепти са за киснене на суров продукт.
                На класически пържоли на скара слагам магданоз и ги задушавам в съда хубаво да кондензира ,след като постоят хващам тенджерата с капака и ги разбивам хубаво ,така правя с всякаква скара,когато има подправки.Скарата я подготвям с месингова четка да няма стар нагар,разваля вкуса,чегъртам я и след печене,със сланина или някое мазно парче месо се минава задължително,както разправя Ронин,абе чалъми и навици за скара бол.Ще пробвам американските сосове за поливане, без соев сос обаче ,не съм му фен и ми разваля скарата с натрапчивият си вкус.
                Последно редактирано от faster; 27-09-15, 12:03.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  На класически пържоли на скара слагам магданоз и ги задушавам в съда хубаво да кондензира ,след като постоят хващам тенджерата с капака и ги разбивам хубаво ,така правя с всякаква скара,когато има подправки.
                  Да и ако продаваш пържоли-кебапчета нищо не пречи да съхраняваш "конденза" в хладилник и на следващия ден да пускаш новата партида печиво в него, за три дена тенджерата ти ще е пълна поне наполовина с такъв конденз. Според мен това е "маринатата", за която се пита в тази тема - кебапчетата и кюфтетата киснат в "собствен сос", а кръчмарят не ще да каже, щото хората може да си кажат: "глей го па тоя, пробутва ни вчерашен сос, ама ха".
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

                    И без" разлята на покривката чаша ракия",българската скара най си ми допада,особено като я измешам с печени зеленчуци ,лук....ставааа....лудница!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      И без" разлята на покривката чаша ракия",българската скара най си ми допада...
                      Става, ако човек си я прави сам. Купешката, кръчмарската и т.н. (с някои редки изключения) са много зле. Затова народът се научи да забягва до Сърбия и Македония за ядене и пиене. Вина за това, според мен има "Балкантурист" и... да си дойдем на думата - комунизЪмът А едно време явно не е било така:
                      Първоначално публикуван от Георги Каназирски-Верин
                      Понеже става дума за площад Св. Никола, грях ще сторя да не спомена за подвижните кебапчии, които сновеха навсякъде, но най-много ги имаше на тоя площад. На един широк кожен колан, който минаваше през лявото им рамо, беше закачен мангал със скара, който висеше пред самия им пояс на корема. Мангалът е в същност поставен в една кутия във форма на полумесец, който обгражда тялото на кебапчията. В дясно от мангала има сурови кебапчета, готови за печене, в ляво има място за сол и червен зърнест враждебски пипер, а над кутията парчета хляб, на-
                      рязан за по две и половина стотинки парчето или по-голямо за пет стотинки. В дясната си ръка той държи машите, с които си помага при печенето на кебапчетата. Било прав, било седнал на някоя крайна маса на бирарията, вие повиквате кебапчията, който веднага ви подава в хляб две, три, пет кебапчета прясно опечени пред вас. Кебапчето струва пет стотинки. Тези кебапчии имат особен маниер да щракат с машите, за да привличат вниманието ви и да раздразнят апетита ви...
                      ======================
                      Реших да погуляя и вечерта отидох в бирария „Родопи“, в която свиреше оркестърът на унгарския циганин Оскар Егон Халми. Там намерих двама приятели и седнах на
                      тяхната маса. Поръчах си бира, поръчах втора, трета и т.н. Огладнях. Поръчах си мешEно на скара: едно шишче, дробче, бъбрече, котлетче и две кебапчета (простете ми, нямам желание да дразня кого да е!) и понеже чувствувах още глад, поръчах си свинска прАжола с една чушка. Това ме накара да пия няколко бири, или всичко десет бири...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

                        Хайде един бонус от мен, за каймата. Кюфтетата и кебапчетата при овкусяването се слата газирана вода, с нея набухват и по-трудно залепват на скарата. Проверено е.
                        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

                          С многото служебни пътувания,скарата е почти всекидневна,консумирал съм навсякъде в страната,рядко обаче се попада на качество.Най-истински кюфтаци и кебапчета в последно време набивах на разложка фирма,србската не ме кефи много ми е суховата.В къщи обаче си е друго,както отбелязва Гагича и с право,гъбки,лучец,месце ...,ае да спирам че ще ходя да паля май,па то е и време.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

                            Наздраве ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1471.jpg
Прегледи:5
Размер:222.7 КБ
ID:5683433
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #29
                              От: Марина за кебапчета/кюфтета на скара

                              След дребна заележка към колегата автор на темата, (пише се марината), споделям мнението за газираната вода.
                              Аз слагам бира понякога.
                              Отлежаването също е важно.
                              Каймата трябва да "шупне", както се казва по нашия край.
                              Да ферментира.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Марината за кебапчета/кюфтета на скара

                                +1 за содата - газираната вода, де
                                +2 за бирата - става още по-добре.

                                Понеже ги пробвам тия неща всеки уикенд, мога да гарантирам за ефикасността!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X