Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремаркета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремаркета

    Първоначално публикуван от velinsl Преглед на мнение
    Да. Същото ме интересува и мен. Интересно е и друго. Гледам ремаркетат се продават без номера по автокъщи и т.н.
    Каква е процедурата да си го прибера до града, след като няма нотариуси?
    Просто не знаех, в кой раздел да попитам.
    Вади се транзитен номер - струва 17.98лв + Г.О. - може за 3 месеца /1-ва вноска/ към 24лв в "Булстрад"
    Нотариусът няма нищо общо - с номера и прибирането вкъщи...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Ремаркета

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      Не знам имал ли си - нямал ли си проблеми, на талона на ремаркето пише ли "О2" си искат категория, дори да е празно и да тежи 300кг... Спрат ли те за нещо, особено в чужбина, първо категориите гледат!
      Добре. Колегата цитира закона горе, сега може ти да цитираш къде пише, че за О2 ти е нужна категория.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #18
        От: Ремаркета

        От как се помня в семейството и в бизнеса сме с ремаркета. От 2007 си купих двуосно холандско Anssems PSX - 3000 - 3.0т бруто.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3to.Anssems_PSX405_007.jpg
Прегледи:1
Размер:447.1 КБ
ID:5685536


        Купих го от Германия чисто ново, че излизаше много по-евтино от подобни тук(близо 1000 Е разлика). Доста материали сме прекарали и по Европа и тук. Събира 6 европалета. Данъка, понеже е фирмено е 0лв, което идеално ме устройва. Но пък се плаща втора винетка. Интересното е, че В Австрия карам по перфектни пътища с една винетка за колата и ремаркето, а тук трябва да вземам втора винетка за ремаркето, въпреки че пътищата ни са отчайващи. Всеки бус си е трън в задника - ремонти, данъци, въобще пари, пари, пари... Нищо общо с ремаркето. Да не говоря, че ремаркето е много по-удобно за товарене и разтоварване с кар. За близо 10г ползване единствения проблем е бил невероятното блъскане по нашите дупкарници особенно по западналата част(вече ремонтирана) на автомагистрала Тракия, и северозападнала България. Единия път след Монтана дори скъсах заварки и единия ъгъл изхвърча някъде в тъмното от блъскането по дупките и неравностите. Поръчах си нов за 25Евро и тоя път го подсигурих с болт. Никъде другаде не съм карал по толкова лоши пътища като при нас.
        Винаги съм се чудил защо в цяла Европа ползват толкова много ремаркета от всякакъв вид , и защо в България се предпочита да имаш няколко МПС пред това ПМС-то да е едно и да имаш ремарке за това, за което ти трябва? То е все едно да си купиш 1 трактор с различен прикачен инвентар и нашия вариант-да си купиш 5 трактора за 5 прикачни инвентара и 5 различни обработващи дейности. Аз поне не виждам никаква логика в това, нито икономическа нито практична, но всеки си знае сам и си плаща сам.
        Да, за ремаркета със спирачки и над 750 кг трябва да има +Е зад категория В, но вземането на тази категория е почти нищо като усилие и средства.
        Като цяло съм много доволен и в останалата част от живота си ще продължа да предпочитам ремарке пред това да си купя допълнително МПС.
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #19
          От: Ремаркета

          Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
          а тук трябва да вземам втора винетка за ремаркето
          Не ти трябва втора винетка, прочети ситните надписи на гърба на винетката и ще видиш! Това с двете винетки го има в Швейцария...
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #20
            До 750 кг брутно тегло на ремаркето и товара не се изисква категория.
            За ремарке над 750 кг се иска кат Е.
            Ако ремаркето и колата превишават общо 3500 кг, ще трябва С+Е.

            Брутните тегла на ремаркетата ги пише на заводската табелка, която трябва да е закачена към конструкцията им.

            Купувал съм ремаркета на една немска марка (humbaur), имат всякакви размери и разновидности ( тристранни самосвали, автоплатформи, с покривала и пр.).

            Някой ползвал ли е ремарке за офроуд, как изглежда и изобщо има ли такива заводски решения?
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-10-15, 22:34.

            Коментар


            • #21
              От: Ремаркета

              Първоначално публикуван от sharkfin
              има ли такива заводски решения?
              цъкни тук

              Коментар


              • #22
                От: Ремаркета

                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                ...Винаги съм се чудил защо в цяла Европа ползват толкова много ремаркета от всякакъв вид , и защо в България се предпочита да имаш няколко МПС пред това ПМС-то да е едно и да имаш ремарке за това, за което ти трябва?
                Мен лично това което ме спира в момента да взема ремарке е, че има големи нодобства за маневриране, за работата за която би се ползвало. И това го казвам на база предишен опит за същата работа, когато сме ползвали ремарке впоседствие бордови бус с двойна кабина. Това не значи, че няма други предимства, но си е отделен въпрос.


                Относно шесте европалета - ехааа...въобще не изглежда, че ще ги събере, както се казва: евала!

                Коментар


                • #23
                  От: Ремаркета

                  Втора винетка не се изисква нито у нас, нито в близките ни страни...
                  На някои тол-пунктове взимат допълнително такса... Също и на фериботите...

                  Неотдавна видях и ремаркета с хидравлично вдигане-сваляне - специално за товарене на палета с количка. Много ги харесвали малките бизнеси в Зап. Европа, понеже преценили, че излизат по-евтино от мотокар/електрокар

                  За мен не е нормално човек да си купи кола за 20-30 или 50 000лв и след това да й къса тапицерията с превозване на мебели, кашони и т.н., когато за 1000-2000лв може да си купи едно ремарке и да си реши проблема за 10-20 години напред. Това е особено в сила за хората живеещи в къща с двор, където все има нещо обемисто за пренасяне...

                  Тъй като продавам надуваеми лодки и извънбордови двигатели, имам поглед и там - сгъват се седалки, правят се някакви ситеми /колички/ за пренасяне на мотора И след известно време "Еврика!" - ще си купя ремарке /колесар/ и всичко ще ми стои готово на него!
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремаркета



                    това е ремарке с хидравлика /в свалено положение/
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремаркета

                      bestbg e прав, СЪСТАВА не трябва да превишава 4250кг, ако го превишава +Е кат. Може да си бръмчиш с 3т ремарке на 1250кг кола.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремаркета

                        Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
                        bestbg e прав, СЪСТАВА не трябва да превишава 4250кг, ако го превишава +Е кат. Може да си бръмчиш с 3т ремарке на 1250кг кола.
                        Не можеш , има си изисквания коя кола какво може да тегли . Производителя е задал какви са разрешените килограми , за теглене от всяко МПС.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремаркета

                          Логиката за 4250кг макс. тегло на композицията за кат "Б" е : автомобилът с макс. тегло до 3500 кг + ремаркето с макс. тегло до 750 кг.
                          На какъвто и автомобил отговарящ на "макс.тегло до 3500кг" , за да се закачи ремарке с "тегло над 750 кг" трябва Б+Е.
                          Друг е въпросът доколко се обръща внимание в БГ. Ако някой не е съгласен , нека се пробва по европейските пътища.Желая му късмет!
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремаркета

                            На практика няма лека кола /демек седан или комби, дори да са 4х4/, която да може да тегли /по документи/ над 1800-2000кг... На их55-цата, която си купих са задали до 2500кг при наклон до 12% и до 3200кг при наклон до 8%... В сертификата на теглича, който си поръчах, пише до 2500кг и до 100кг на топката... Демек реално тегло до 2600кг. В талона пише също "(О.1) - 2500кг"... Ако някъде в държава с грамотни катаджии те проверят и ремаркето ти е над 2500кг - проблем! Теглото на автомобила (F2) е 2780кг, а макс тегло на състава автомобил + ремарке (F3) е 5280кг. Според мен този автомобил с това ремарке, управляван от мен с В+Е, може да е с обща маса на състава до 5280кг... Няма логика за лек автомобил да искат кат. С, щото общото тегло е над 4250кг!
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремаркета

                              За всяко ремарке над 750 кг трябва кат. Е. Ако максималното тегло на състава надвишава 3 500 + 750, задължително трябва да имаш категория С (С1) + Е (ако ремаркето е над 750 кг).
                              Все пак колегата питаше за видове, марки ремаркета и цени.
                              Наистина за ремарке над 1500 кг трябва сериозен запас от мощност и сравнително по тежък автомобил.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремаркета

                                Дадох пример с МПС + ремарке, НО можеш да си караш с ремарке над 750кг при положение че състава не превишава 4250кг. Това е направено с цел да можеш да си караш караваната, платформата и т.н. без Е кат.

                                ПП- Повече няма да пиша едно и също през 2-3 поста, който не вярва нека да пита хората които смята че трябва да знаят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X