Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

    Да Ви кажа честно по изчетох темите ,но не намерих точно това което търся...При мен докараха едно Чероки с молба за лифт...След разговор с собственика установих ,че кара предимно извън градско(без никакъв оффроуд)...Цялото му желание е продиктувано от това ,че задните ресори за доста уморени...Изправили са се и при натоварване на багаж става още по-зле...Искаше цялото чероки да се вдигне с 2-3 инча ,но според мен няма смисъл...И то никакъв...Почнах да умувам вариант в който просто да му оправя задното окачване...Ама тук идва питанката...Не съм фен на шпрегването...Не съм фен на подлаганията с руски листове разни...Не съм фен на пружините между моста и гредата...Не съм фен да му правя обеци при положение ,че ресорите не стават...Май съм фен да му сложа нови ресори...НО от КЪДЕ?Аз досега общо с ресори съм имал колкото Витара с закъсване(тей де нищо общо) ...Мисля ,че няма нужда и от ресори за лифт ,а само нормални такива...Тук ми трябва съвет...От къде,кой,колко?Или пък нещо друго?
    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

  • #2
    От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

    Скорпион 13, Ломбард/май?!?, Близнаците, момчета от Русе, дето се състезават все със хамериканци...... Някой, който доставя от Щатите....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      Re: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

      Вест ауто, също биха могли да ти помогнат.
      Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
      0886/872-646

      Коментар


      • #4
        От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

        Скорпион - 375 лева на парче . Вест Ауто не съм ги питал щото прочетох подписа на Дедо. Един друг симпатяга (напълно непознат за мен) каза, че има нови по 300 лева парчето. Има и фирми,които произвеждат и монтират листове по поръчка, но са в София.

        П.П. Хамериканците в китовете за до 3" лифт дават само по един лист за ресор.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeep-lift-kit_670xn2-base_1.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5683280

        P.P.2 У Габрово се продават доста Жипки на части. Вариант е да се вземат два основни листа и като им се отрежат ушите да се подложат под оригиналните.
        Това го виждах направено на 2.5 литрова бензинка и човека не беше очарован от резултата защото окачването беше станало много твърдо и задницата направо се преместваше при по-високи неравности по асфалта. Иначе определено беше придобил вид за пред кафето.
        Последно редактирано от коко келеша; 26-09-15, 10:13.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

          Не искам да става тръскачка...ако комплект нови струва 600лв ще му го предложа...въпроса е да са 600 и да ги има или поне да могат да се доставят
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • #6
            От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

            Пратих ти телефона за новите ресори на ЛС. Да не се чудиш къв е тоя телефон!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Скорпион - 375 лева на парче . Вест Ауто не съм ги питал щото прочетох подписа на Дедо. Един друг симпатяга (напълно непознат за мен) каза, че има нови по 300 лева парчето. Има и фирми,които произвеждат и монтират листове по поръчка, но са в София.

              П.П. Хамериканците в китовете за до 3" лифт дават само по един лист за ресор.

              [ATTACH=CONFIG]828372[/ATTACH]

              P.P.2 У Габрово се продават доста Жипки на части. Вариант е да се вземат два основни листа и като им се отрежат ушите да се подложат под оригиналните.
              Това го виждах направено на 2.5 литрова бензинка и човека не беше очарован от резултата защото окачването беше станало много твърдо и задницата направо се преместваше при по-високи неравности по асфалта. Иначе определено беше придобил вид за пред кафето.
              Тай...вест не предлагат,скорпиона нямат,а на номера който ми даде ми затвориха...продължавам да търся...
              Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

              Коментар


              • #8
                От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

                Колега, преди да доставяш нови ресьори, прикарай джипа на подемника и пробвай да развиеш болтовете от към рамата, че от там може да излети някоя томахавка

                Коментар


                • #9
                  От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

                  Дано не е късно включването ми..:
                  И моите ресори бяха прави (сега са още по-, изправени до стената) и с 1 човек отзад удряше в тампоните при малки бабуни. Купих нови и всичко си дойде на мястото. С 3-ма доста едри отзад+двама отпред (поне 400 кг) си карах през камънаци и коловози без никакви ядове. Скоро нямах ядове и с 400 кг картофи+пътник.
                  Българските магазини ги пренебрегнах по подразбиране и разрових британския ебай. Има ги и онези "лифт китове" с един лист повече, с които е по-изгодно от отделен допълнителен лист. Цени не помня защото аз спечелих на търг комплект от 2 ресора (сглобени с всички тампони), 4 U-скоби, и два газови амортисьора габриел. С доставката (гъбко) ми се върза почти 600 лв. За мен приемлива цена, въпреки че не знам кой е произвел железата. Но и не ме интересува, никакви ядове нямам почти година вече. Не успях да премеря колко се лифтна, но видимо е доста, и джипси от приклекнал започна да изглежда надупен.
                  Имайте предвид, че толкова уморени ресори са хванати с не по-малко стари скоби, които е доста вероятно да бъдат повредени при демонтажа. А цената им също не е за пренебрегване (май беше около 20лв./бр. минимума в бг магазини). И са малко различни за дана и крайслер.
                  В моя случай дори се е наложило да се запали единия тампон с горелката за да се разхлаби и развие болта (имаше си "щанцована" резба във втулката). Добре, че беше студено и не се заех сам със смяната пред блока.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

                    Значи развитието е следното...Нови не намерих Доста хора ме насочиха към майстор от Севлиево и след визита се спряхме на познатия до болка метод...Шпрегване +някакъв допълнителен лист който ще се види какъв ще е ...Еми исках да е както требва ама...
                    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

                      Тук пишем а на маса не Обсъждаме.... Знам и познавам лично човека който ти трябва от Севлиево....
                      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                      КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

                        Във Ведраре са хората които произвеждат ресьори, всякакви ! Ползвал съм им услугите многократно.
                        Eвгени Филчев
                        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

                          Късно видях темата... все пак да споделя, може на някой да му помогне. Имах същия проблем с ресорите. Направо се влачеше като се натовареше повече джипа (XJ 1999). Успях да си докарам от Щатите нови и ги смених. Оказа се че съм сбъркал и новите бяха доста ниски. Накрая започнах да търся в интернет и немарих един майстор в Бояна. Шпрегването на старите ми струваше около 140 лева, а майстора ми отговори на моя скептицизъм с гаранция че никога няма да провиснат и това е така, за сега - вече две години при яко товарене.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

                            Още не е готов защото когато ходихме ми казаха да се обадим след около месец понеже са и гумаджийница и в натоварения сезон предпочитат да наблягат на гумите...тези дни ще им звъня да се уговорим...Ще споделя впечатления си после...
                            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чуденки по окачването на едно XJ Чероки Жийпче...

                              Първоначално публикуван от hristorama Преглед на мнение
                              немарих един майстор в Бояна.
                              Сподели къде ?
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X