Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

    По всички признаци катализаторите ми са пътници (цялата изпускателна система загрява прекомерно, при натоварване мирише на развалени яйца, колата се поспъна...). Вариантите са 3:
    - смяна с нови оригинални - цена около 210 GBP лв без монтаж и транспорт;
    - неоригинални - къде/колко?
    - премахване - къде и как се решава проблема с ламбда сондите след катализатора? Този вариант за сега ми е най-интересен!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

    Едно мнение след онзиденшното ми минаване на преглед - може да имаш проблеми при ГТП. Не претендирам, че разбирам нещо от двигатели, но при замерване на стенд с махнат катализатор по никакъв начин не може да се докарат заводските данни. Ясно е, че всички минаваме на преглед "по милост", но все пак си имай едно на ум. Иначе се поставя втулка на ламбдата след катализатора, която я отдалечава от газовете и имитира наличието на катализатор.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

      Хм, това с прегледа е интересен въпрос, но от друга страна коли фабрично без катализатор как минават?
      М/у другото на ГТП какво точно се мери? СО, СО2 или...?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

        Ми аз гледам светлинките а не надписите. Като светне всичко в зелено викат "добре е, бЕгай". И все пак да, и СО и СН ги има на екрана на стенда. За всяка марка и модел има проценти, които са дадени според наличието или липсата на катализатор при излизането от завода. Шкодата ми минава с 2% СО в газовете и свети в зелено. На Черока беше 0.5% и светеше червена стрелка за повишено съдържание. Преглеждащия се зачуди и след малко вика: А, явно са ти изкормили катализатора. Ето ти една подсказка за махане на катализатор с две сонди - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=86758
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

          Отиваш в сервиза на Ем К......т, който е на 100 метра след Орион на бул.Сливница посока околовръстното, изрязват всичко, слагат резонаторни гърнета и гайки с втулки-симулатори, приспадат ти някой лев за катализаторите, които им оставяш и си готов. Не бой се за прегледа, рядко мерят и се заяждат.
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

            Ходих до сервиз на Ем К, само че на Окловръстното към Княжево... и самите те ми казаха, че с тези втулки-симулатори било божа работа и, че не давали гаранция как ще работи после колата... а само 2-те са 160 кинта... май ще се поръчват катаизатори ще струват 350 лв повече от премахването им.....
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

              Падат се по лев и пеесе на ден за 1 година. Нищожна цена за спокоен сън. Само дето са противоречиви мненията за съжителството на АГУ и катализатор.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Хм, това с прегледа е интересен въпрос, но от друга страна коли фабрично без катализатор как минават?
                М/у другото на ГТП какво точно се мери? СО, СО2 или...?
                Всяка кола минава с такива данни, каквито са предписани от производителя.

                На прегледа се измерва само CO на бензиновите (това у нас) в качеството му на диагностичен параметър. Очаква се че ако той е в нормите на съответната кола значи нещата си работят правилно и другите параметри също ще са наред. Теоретично трябва да те върнат и за висок и за нисък CO.

                Ама то всичко това теоретично де. На последния преглед тука в квартала даже не пъхнаха сондата в ауспуха, само размотаха маркуча за да се види на камерата.

                Ужаската пък я водя на друго място, там я мерят старателно всеки път. Ама тя пък не ме излага. Не че ако излезе крив резултат някой ще ме върне де.

                Коментар


                • #9
                  От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

                  Те тука не съм съгласен. На стенда, за който говоря, излизат 4-5 "химически съединения" и за всичките си има червени и зелени стрелки. Ся ако кажеш, че по нормативна база у нас се взема пред вид само показанието за СО, няма да споря защото не съм чел такива документи.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    ако кажеш, че по нормативна база у нас се взема пред вид само показанието за СО, няма да споря защото не съм чел такива документи.
                    То едноканален газ-анализатор напоследък е трудно да се намери и още по-трудно да се калибрира. Ама само CO го има в протокола или поне преди 3-4г беше така. На дизелите май само димност им се мери.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

                      Колега моята 3.2 е с махнати катализатори но да знаеш че не става с резонатори почва да бърка смесите веднага и да не върви.Няма нужда да си купуваш нови има заместители както е моята по 30 ,40 лв бройката вече 3 г няма проблеми.Става дума за ФРОНТЕРАТА 3.2 натоканата от добрич понеже я купих от аверчето и знам цялата и история.Той ги сложи навремето ако искаш ще го питам от каде ги купи че аз не си спомням.
                      [I][B][FONT=Georgia][COLOR=Red]Лудницата ми е спонсор!!![/COLOR][/FONT][/B][/I]:twisted::twisted::twisted:

                      Коментар


                      • #12
                        От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

                        Да - питай го моля те! 30 лв броката е по-добре от 300... има няма 10 пъти
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

                          На Субаруто точно с втулка бях решил въпроса. На ГТП всичко си беше в норма. Резонаторни гърнета не съм слагал, колкото и противоречиво да е това поне на теория.
                          Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                          Opel Frontera V6

                          Коментар


                          • #14
                            От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

                            колега аверчето каза че ги екупувал от там кадето правят гарнета те му предложели заместители така че разпитай някаде из твоя раян където вършат такива услуги
                            [I][B][FONT=Georgia][COLOR=Red]Лудницата ми е спонсор!!![/COLOR][/FONT][/B][/I]:twisted::twisted::twisted:

                            Коментар


                            • #15
                              От: Премахване/замяна на катализатори на 3.2 6Vва

                              А някой може ли да сподели как се отразява махането на катализатора на дизеловата 2.2 DTI ,има ли промяна в разхода ,вървенето и т.н.Благодаря предварително.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X