Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател за Defender 90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател за Defender 90

    Здравейте колеги,
    имам нужда от помощ, решил съм да сменя двигателя на моя Defender 90 2.0MPI с двигател от BMW M52b28 това е 2.8.
    Намерих някаква информация по чужди форуми, че този мотор се слага серийно на LR Defender за Африка.
    Бях се спрял първоначално на 3.0d m57, но се отказах въпреки че имах донор.
    Сега имам пълен комплект 2.8 въпроса ми е някои има ли идея от къде мога за взема лапи за мотора и най-вече с каква кутия трябва да се подкара този мотор.Използва ли се някакъв фланец от мотора към кутията.
    Четох и до колкото разбрах кутия LT77 и R380 става за този мотор, но как става захващането на кутията към мотора.Пише че за предпочитане е R380.Каква раздатка се използва и стават ли моята кутия и раздатка.
    Въпроси ще има много и ще съм много благодарен ако има някой който може да помогне.
    Благодаря предварително.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-09-15, 08:13.

  • #2
    От: помощ двигател Defender 90

    Камбана от П38 ТДС ръчни скорости ти трябва, там е Р380.
    Този който ще ти монтира двигателя, ще се оправи лесно с тампоните на двигателя и скоростите.

    Коментар


    • #3
      От: помощ двигател Defender 90

      Ползва се само камбаната от P 38 или камбана и кутия.Каква е моята кутия?
      Благодаря
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-09-15, 08:14.

      Коментар


      • #4
        От: помощ двигател Defender 90

        Първоначално публикуван от avtomorgata Преглед на мнение
        ползва се само камбаната от P 38 или камбана и кутия.Каква е моята кутия?Благодаря
        Ако зандната е срещу 5-та е Р380, ако е до 1-ва е ЛТ77

        Коментар


        • #5
          От: Двигател за Defender 90

          Някой може ли да помогне с камбана от Р 38 2.5 тдс.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-09-15, 11:28.

          Коментар


          • #6
            От: Двигател за Defender 90

            А не е ли по-лесно и евтино да се сложи мотор от ровър 620ти или 820ти и тн. Идеята е че е същият като мпи-то, ама е с турбина и сигурно е много евтин.И трябва да е по-лесен за монтаж и най-вероятно ще е сравнително плъг енд плей.(поне колекторите са от същата страна,пък може и нещо от двата да се сглоби.)Също така е по-къс и ще е по-добро разпределението на масата(ще е доста по-назад от 6-така)Да не говорим че ако се напомпа ще стане доста по-мощен.Отделно остава и място за радиатори и кулери.
            M.P.

            Коментар


            • #7
              От: Двигател за Defender 90

              До колкото знам са големи трошки ровър 620ти.
              Пък и не мисля че ще е много труден монтажа на м52 в дефендър при положение че го слагат заводски.Пък и да се надяваме че от към мощност ще е задоволително.Мотора е на кола в момента и е пипнат доста добре няма нищо общо с стоковия мотор.
              Сменени са валовете, смукателните колектори са по големи премахнати са сондите и е ремапнат компютъра.
              Пък и имам няколко мотора за части ако нещо стане

              Коментар


              • #8
                От: Двигател за Defender 90

                На турбо ровърите им е слаба скоростната кутия,но при теб е друга,както и да е.Успех и ще следя с интерес.Ако може повече снимки.
                M.P.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X