Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

    добре задълбахме темата. дайте да споделим кой какво цени (и как си е изградил мнението) във един часовник.
    за мен последните години (освен че трябва да е надлежно защитен) главен показател е независимата енергия за задвижване на часовника. започнах ''пробите'' със един сейко кинетик. работеща система, точността на часовника не ми хареса особено.за самонавиващи се механично часовници общо взето имам лоши впечатления-остаряла ненадеждна система влияеща се от много външни фактори.много сверяване и т.н. след това открих водолазен пулсар със слънчева енергия. доста добри часовници за цената си. имам един ситизен еко драйв водолазен модел работещ безотказно вече над 10 години.... но (може би голямо НО) колко често ви се налага да развъртате навиващото се копче за да сверите часовника и (ако сте ''болни като мен) да се мъчите да съвпадат перфектно показанията на стрелките и секундната стрелка (като включим и паралакса става една епопея.....) аз се сещам поне за двата задължителни пъти годишно при смяна на часа + няколко така за леки корекции. та колкото и да се мъчих (по скоро любопитство пък и съм склонен да се поохарча за часовници) не намерих по-добро от старата изпитана рецепта джи шок. както винаги касио компенсираха лекото си изоставане със алтернативните енергии (не говорим за ония старите със калкулатор и слънчева енергия които бяха пионери) изведнъж и то много качествено и на много поносими цени. запас на батерията при пълно зареждане от 6 до 9 месеца при по-новите модели вече. проблема със точността го решиха също кардинално - радио сверяемо (автоматично) атомно време. за защита са легендарни.
    цените са повече от поносими....
    наистина доста се чудя да измисля ''против'' за касио за да съм обективен..... странно но не успявам да се сетя за нещо. (липсата на диаманти, огледалца, и надписи от рода ''суис мейд'' за мен не са недостатъци).
    да не говорим за ''легендарните'' модели със запалка,джипиес, и оня най-обсъждания часовник със дистанционното, който беше спрян и забранен от продажба във много страни защото се оказа че може да ''прехване'' сигнал от дистанционните на автомобили (по онова време). та не искам да обидя никой но аз лично за момента не мога да намеря друга алтернатива за ежедневен и наистина надежден часовник. вече за ''фешън'' при часовниците е друга тема. там касио далеч не са най силните...
    хм сега се замислих за смисъла от моя пост. май няма такъв много-много. сори за което. но пък някой може да му стане интересно и да предизвикам да споделите ваши виждания. мен лично би ми било интересно да ги ''чуя'' ;-)
    висете отпуснато

    Коментар


    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

      И аз от доста години нося по планините Casio Pro trek.Освен каишката и батериите друго не съм сменял.Това за мен е марката с най-добро съотношение цена,качество.Само това ме дразни,че пустия му алтиметър е доста неточен.Дори и в последните си модели на Pro trek освен дизайна не са пипнали нищо вътре.Днес докато търсех барометри попаднах на това: http://telescope.bg/bg/watches.html .Да имате някакви впечатления?
      Тома Томов
      Вече с Kia Sportage.

      Коментар


      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Аз от моя ProTrek 1300T съм много доволен.
        Слънчева батерия, атомно сверяване, минерално стъкло, титаниев корпус и верижка, стандартните барометър/висотомер/компас/термометър, хронометър, автоматична подсветка на тъмно, 5 аларми, часови зони... Не знам какво може още. Всъщност може - дизайна не е като на швейцарските. Но това е всъщност необходимия компромис. Ако си взимам за дизайн - няма да е Casio.

        G-Shock-а е ОК, но му липсват много от функциите. А удароустойчивост и ПроТрека е доста здрав.

        За точността на висотомера не мога да съдя, т.к. не съм го калибрирал още.
        Прикачени файлове
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

          един въпрос:
          Новия черен протрек имали атомно сверяване?
          Ако да, на коя страница пише как става?
          Май няма.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

            искам да попитам подробности за този часовник
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Пламене, кой е този нов черен Протрек?
              Дай линк или модел.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                Пламене, кой е този нов черен Протрек?
                Дай линк или модел.
                Ей това парче е.

                2894 prg-80yt
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  http://www.javys.com/casio/new_web/w...hp?id=PRG-80YT

                  Няма атомно сверяване. Поне така пише на двете места на които погледнах.

                  Коментар


                  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Струва ли си? Моля някой притежател или запознат с модела да изкаже мнение.Малко е стар(2007),но това ли е най-важното...
                    Намирам го на цени от 427 до 473лева
                    Модела е Orient CTD0P005B
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от dab4i_125; 22-09-09, 18:44. Причина: ,

                    Коментар


                    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Да покажа и моя часовник , който между другото продавам ... ако има някой заинтересован може да се споразумеем нещо .
                      Прикачени файлове
                      [URL="http://userbarmaker.com/"][/URL]

                      Коментар


                      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Здравейте!
                        Понеже не мога да пиша лични реших да пиша тук.
                        На мен ми се скапа часовника та взех да се позглеждам.Темата е доста добра.Много ми е интересна технологията на autoquarz /чесно казано за нея разбрах от форума/.Понеже колегата Keltis има swatch autoqvuartz , ако го е ползвал нека да сподели отностно точноста как се държи.Видях че има и Тисот на същата технология.Иначе досега съм ползвал само автоматици но ми бягаше точноста /10-20 секунди 24ч./
                        Гледам и този модел е със солар и сверяване със радио сигнал но марката не ми говори нищо /ако някой има часовник от тази марка нека да сподели/
                        Ето линк:
                        http://cgi.ebay.co.uk/Sportive-Funku...4.c0.m14.l1262

                        Коментар


                        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Виж линка долу , хората са си направили черен списък на часовниците, които не трябва да се купуват.
                          И този линдберг е там , най вероятно китайско менте произведено за Германия.
                          http://translate.google.bg/translate...N%26start%3D10

                          Коментар


                          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            От няколко месеца съм с този модел на касио http://www.pazaruvaj.com/chasovnici-...-7a-p17279522/
                            За сега се държи добре.Има висотомер, термометър, дълбокомер, барометър и още други занимавки. Върши работа при гмуркане, малко е по-обемен от нормално, но се свиква.
                            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                            LZ1YBB

                            Коментар


                            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              Този ми е на ръката 6-та година.All titanium,100м.water resistant,sapphire crystal.Нося го на дясната ръка и не го свалям никога-флекс,чукове,ремонти и каквото ти дойде на ум.Не е мръднал.
                              Гледам и цената е паднала малко към днешна дата.
                              Ако ти допада,пиши едно ЛС или което ти е удобно за комуникация.
                              Candino Elegance C4268
                              Като махнеш жълтото от верижката същия,на лява ръка от 3 години,две морета изкара.Изключително лек и удобен,много точен.
                              Поздрави.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                какво е мнението ви за серията Casio Oceanus Chronograph ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X