Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Часовници, марки и мнения за тях...

    В момент нося "Ориент" с титанов корпус и верижка.Вече трета година и не е мръднал цената му беше 200 лв.Само ринга около стъклоно и бутона май са с позлата и тя взе да се износва.Сапфирено стъкло.Най-готиното е ,че целия циферблат е луминисцентен взелено.Като го осветиш добре сумата ти време нощем свети и нямаш проблем за часа.Лек е и е много удобен.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

  • #2
    До: Часовници, марки и мнения за тях...

    След доста проучвания за избор на часовник се спрях на този модел CASIO:


    Поне до момента не съм срещнал друг който да има тази функционалност и качества... Има го и във вариант с титанова каишка...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Часовници, марки и мнения за тях...

      От т.нар. туристически часовници съм чул добри отзиви за TCM Hiking Watch. Цената в съответните магазини варира от 38 до 70 лева ама много трудно се намира. Тук https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...king_Watch.htm може да се прочете повече за него. За мое съжаление все още не съм намерил такъв за себе си иначе при първа възможност го купувам.
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #4
        До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Старият ми часовник, който още взимам когато знам, че ще бъде подложен на тежки изпитания е Swatch Irony(не помня точен подмодел). Неразглобяем стоманен корпус и много дебело минерално стъкло. Ужасно тежък, но е преживял какви ли не удъри, кал, вода и т.н. Очукан е като войнишко канче, стъклото издрано и с повърхтностни пукнатини. Обаче от смяна до смяна на времето(6 месеца) не мръдва и секунда като точност. Много трудно му се намират батерии, но с една кара над 5 години.

        Сега съм с Candino Sportive. Титаниев със сапфирено стъкло. Не спарва ръката, не зеленясва, не замирисва. Лек е почти като пластмасов. И той е преживял доста скално катерене, пещери, кал, вода и други подобни. Няма драскотини нито по корпуса, нито по верижката, нито по стъклото. Също не мърда като точност.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Като стана въпрос за точност цитирания от мен по-горе часовник се сверява автоматично или ръчно с някой от центровете които излъчват сигнал и е на практика винаги показва времето с точност хилядни от сек... (Сверява се от атомни часовници) Това съчетано със зареждането от светлина и липсата на нужда от подмяна на батерии си е сериозна екстра...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Да, на това касио само едно сапфирено стъкло му липсва, за да бъде перфектният планинарски часовник. Минералните колкото и да са устойчиви на драскане, нещо в моите ръчички не издържат . Доста време се колебах между него и един Suunto, като везните натежаваха към касиото... Ама в крайна сметка реших, че гъзарията е по-важна от уредите и си взех часовник със стрелки . Накрай позагледах и Tissot T-Touch, ама попрочетох, че неговите са уреди са пълна бутафория и се отказах.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Да, би било идеално ако беше със сапфирено стъкло... Хубавото е все пак че стъклото е с ~2.5mm навътре и има предпазна титанова гривна... Досега успя неколкократно да си свърши работата тази гривна но все пак ми е отскоро часовника...

              Колкото до уредите мога да кажа че засега са перфектни особено компаса... Направо не е за вярване колко точен и прецизен е...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: Часовници, марки и мнения за тях...

                Като стана дума за часовници-някой да е виждал някъде модела perpetual calender на Seiko?И да знае колко струва поне приблизително
                Този часовник:
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  И аз съм фен на Suunto.
                  Имах един Vector, ама го затрих или ми го откраднаха, не разбрах.

                  Сега съм си харесал пак Suunto, но Core Steel




                  Ама и цената е шампионска
                  Ако някой ден се замогна....
                  Последно редактирано от Венци- малкия; 26-10-07, 20:58.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Аз от повече от 4 години експлоатирам един CASIO PROTREK TRIPLE SENSOR и мога само хубави неща да кажа за него. Само не пере чорапи Има термометър, барометричен алтиметър, компас, барометър. Има ОГРОМНИ цифри което намирам за изключителен плюс, независимо от това, че нямам никакви проблеми със зрението. Има 5 отделни аларми, което също е страшна екстра. Само да не му гледаш разхода - редови 4! цилиндъра (батерии), които държат има-няма 2 години. А имам и забележка всъщност - и тя е каишката - замисъла е добър - не е със стандартен патент, а с два винта, които фикситат каишката към подвижна ос, минаваща през корпуса. Само че не е изпипана, защото винтчетата имат склонност да се саморазвиват и губят. И така от 2 години искам да си сменя каишката с нова, ама никой не иска да ми продаде. Тъй наречените вносители на касио (на В. Левски до Геотрейд) ги тормозих 1 година през седмица и нищо не свършиха Но това е бял кахър, не бих си сменил часовника скоро!
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                      Аз от повече от 4 години експлоатирам един CASIO PROTREK TRIPLE SENSOR и мога само хубави неща да кажа за него. Само не пере чорапи Има термометър, барометричен алтиметър, компас, барометър. Има ОГРОМНИ цифри което намирам за изключителен плюс, независимо от това, че нямам никакви проблеми със зрението. Има 5 отделни аларми, което също е страшна екстра. Само да не му гледаш разхода - редови 4! цилиндъра (батерии), които държат има-няма 2 години. А имам и забележка всъщност - и тя е каишката - замисъла е добър - не е със стандартен патент, а с два винта, които фикситат каишката към подвижна ос, минаваща през корпуса. Само че не е изпипана, защото винтчетата имат склонност да се саморазвиват и губят. И така от 2 години искам да си сменя каишката с нова, ама никой не иска да ми продаде. Тъй наречените вносители на касио (на В. Левски до Геотрейд) ги тормозих 1 година през седмица и нищо не свършиха Но това е бял кахър, не бих си сменил часовника скоро!
                      2 години! Ти, ако видиш другите подобни как ядат батерии(за месеци) направо ще ти се стори икономичен, като японски хибрид срещу американска кола .

                      Явно аз съм от последните старомодни дето им стига часовника да има 3 стрелки и дата . Въпреки че нещо се замислях като за втори часовник, който да нося само в планината за един от последните Протреци. Пластмасов , само с един метален ринг за защита. Ама пък доста компактен и лек, като за Протрек... От дуга страна като ми потрябват тия уреди обикновено ги имам и по други джаджи... та май още оставам на трите стрелки и датата .
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                        2 години! Ти, ако видиш другите подобни как ядат батерии(за месеци) направо ще ти се стори икономичен, като японски хибрид срещу американска кола .

                        Явно аз съм от последните старомодни дето им стига часовника да има 3 стрелки и дата . Въпреки че нещо се замислях като за втори часовник, който да нося само в планината за един от последните Протреци. Пластмасов , само с един метален ринг за защита. Ама пък доста компактен и лек, като за Протрек... От дуга страна като ми потрябват тия уреди обикновено ги имам и по други джаджи... та май още оставам на трите стрелки и датата .
                        Това с батериите беше шега, въпреки, че се стреснах първия път като ги видях подредени 4 броя Относно това, че е пластмасов - 4 години не го свалям от ръката си, независимо дали катеря, вися на въже или бъркап в колата. По принцип нямам навика да си пазя целенасочено нещата, дори и тези които харесвам най-много. И не виждам за какво ми е супер часовник, който да си слагам само когато ще внимавам Та както и да е, нищо му няма независимо от това колко е удрян и засипван с какво ли не. Само ши.....ата каишка.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          Това с батериите беше шега, въпреки, че се стреснах първия път като ги видях подредени 4 броя Относно това, че е пластмасов - 4 години не го свалям от ръката си, независимо дали катеря, вися на въже или бъркап в колата. По принцип нямам навика да си пазя целенасочено нещата, дори и тези които харесвам най-много. И не виждам за какво ми е супер часовник, който да си слагам само когато ще внимавам Та както и да е, нищо му няма независимо от това колко е удрян и засипван с какво ли не. Само ши.....ата каишка.
                          А, аз титана не го препоръчвам за здравина. Има съвременни пластмаси дето слагат всеки метал в задния си джоб по тия параметри. Просто е доста по-удобен за носене. Пластмасата просто спарва.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            SEIKO 5 това е класиката,семпъл и стилен
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                              SEIKO 5 това е класиката,семпъл и стилен
                              +1! Имах такъв, водолазен, наборче ми беше! Баща ми си го беше купил навремето и ми го подари. Беше с въртяща се гривна на циферблата, много дебело ненадраскваемо стъкло, самонавиващ, изключително здрав и дуракоустойчив! Падал е във варница, кофа с блажна боя, варел с машинно масло и накрая в морето, където си и остана! Причината за всичките произшествия бе една и съща - много тежеше часовника и при рязко движение с ръката понякога късаше щифчетата закрепващи верижката към корпуса. Ако от някъде ми изпадне пак такъв, ще си го купя даже и цената да не е твърде разумна!
                              Сега съм с Касио простичък с три стрелки дата и ден, също е много дуракоустойчив, но е с батерия! Не харесвам електрическите часовници и зависимоста им от батерията!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X