Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение
    Честито, добър избор! Часовникът е класика. Нося такъв вече 10 години - водолазно изпълнение 20 бара. Първите модели са с кондензатор, който е склонен да протича около година след края на гаранционния срок. В сервизите не им се занимава да го чистят, а сменят целия механизъм. Така се сдобих с нов механизъм, уплътнения и тест за херметичност на половин цена. От тогава, 8 години се занимавам с него само при смяна лятно/зимно време. По-късните модели са с литиев акумулатор и нямат проблеми с изтичане. Твоя кой е?
    Трябва да погледна в книжката му.Според нета е с кондензаторна батерияhttp://swatchbattery.com/seiko.html

    механизъма е Kinetic 5M62.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
      Трябва да погледна в книжката му.Според нета е с кондензаторна батерияhttp://swatchbattery.com/seiko.html
      Благодаря за линка, моят е 5М43 и според него предлаганата за замяна е литиева?! Дали не са ми я сменили с такаваІ За толкова години не съм се сетил да проверя колко ще работи в покой.

      Тисо имаха подобна разработка, но така и не стана масов. Сейко ги смаза с агресивната реклама. При модела на Тисо ексцентрика навива пружина, като при автоматичните механични, а тя развивайки се върти генератор за кварца. Струваше около 50% повече от сейкото и бе далеч по-елегантен. Докато се чудех кой от дватада купя, Тисо-то свърши и не се появи повече.
      Последно редактирано от yossarian; 19-12-08, 13:30.

      Коментар


      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение
        Благодаря за линка, моят е 5М43 и според него предлаганата за замяна е литиева?! Дали не са ми я сменили с такаваІ За толкова години не съм се сетил да проверя колко ще работи в покой.

        Тисо имаха подобна разработка, но така и не стана масов. Сейко ги смаза с агресивната реклама. При модела на Тисо ексцентрика навива пружина, като при автоматичните механични, а тя развивайки се върти генератор за кварца. Струваше около 50% повече от сейкото и бе далеч по-елегантен. Докато се чудех кой от дватада купя, Тисо-то свърши и не се появи повече.
        Това за Тисо е полезна информация.Значи трябва да си намеря за колекцията едно такова Тисо.Още повече че е малка серия.
        Ако имаш някакъв линк за този модел на Тисо , ще ти бъда благодарен ако го пуснеш тука.
        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

        Коментар


        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
          Това за Тисо е полезна информация.Значи трябва да си намеря за колекцията едно такова Тисо.Още повече че е малка серия.
          Ако имаш някакъв линк за този модел на Тисо , ще ти бъда благодарен ако го пуснеш тука.
          За съжаление - нищо. Имах една рекламна диплянка, но не знам къде е. Историята е от преди десетина години. Сейко кинетик тъкмо бе залял пазара и изкарваха първите модели арктура.
          Последно редактирано от yossarian; 22-12-08, 10:12.

          Коментар


          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Тисо имат няколко модела с кинетик Драйв. Единствнното което не ми харесва в тях е, че са прекалено класически и поради това нямат дори и показател за оставащата енергия. В Джулиани (на Раковска)ми показаха 5-6 модела преди около месец, така че, отскочи до там и ги разгледай...

            Коментар


            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Благодаря и на двамата за информацията.Наистина ще отскоча до Джулиани да видя какво имат там.
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                Интересно. Обичам такива механизми: http://www.cabestan.ch/en/

                От ляво има меню...

                А тук какви джаджи има, направо ми се прииска да носех часовник

                http://watchismo.blogspot.com/

                Коментар


                • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                  Интересно. Обичам такива механизми: http://www.cabestan.ch/en/

                  От ляво има меню...

                  А тук какви джаджи има, направо ми се прииска да носех часовник

                  http://watchismo.blogspot.com/
                  Много интересну линкове!Благодаря!
                  Кабщан ми взеха ума, такъв нямам в колекцията.Определено би бил бисер.
                  Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                  Коментар


                  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    От вчера съм собственик на Sector 160. Титаниев корпус и верижка, сапфир кристал. Втора употреба но без драскотина.
                    На старото Касио, дето ми служи от 92 година, му беше време за смяна.
                    След време ще пиша как издържа на машинно масло, бензин, опън, напън и др. Касиото издържаше на всичките ми гаври и вандализми !
                    Прикачени файлове
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение
                      ... за замяна е литиева?! Дали не са ми я сменили с такаваІ За толкова години не съм се сетил да проверя колко ще работи в покой.
                      Пълно зареждане стигна за 9 дни, т.е. кондензатор.

                      Коментар


                      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Привет!

                        Имах едно Belonni но,вече е в окаено състояние и реших да си зема някакъв нов часовник със екстри като да ми показва влажността,градуси,компас(не задалжително) и във всички положения да е електронен.Дайте някакъв съвет .
                        Honda TRx 700ХХ , Yamaha Raptor 700 SE
                        Audi A6 2.5 TDi , Audi Q7 3.0 TDi

                        Коментар


                        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Suunto.
                          Тоест при тях имаше барометър, не помня имаше ли влажност. Трябва да изровя моя, не съм го слагал от месец.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Suunto.
                            Тоест при тях имаше барометър, не помня имаше ли влажност. Трябва да изровя моя, не съм го слагал от месец.
                            В кой оннлайн магазин мога да открия тази марка
                            Honda TRx 700ХХ , Yamaha Raptor 700 SE
                            Audi A6 2.5 TDi , Audi Q7 3.0 TDi

                            Коментар


                            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              http://www.suunto.com/suunto/main/index.jsp

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...9&postcount=65

                              За България не знам кой им е вносител. Но в Ибей ги има доста, може някой да праща и до България.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от aksen Преглед на мнение
                                В кой оннлайн магазин мога да открия тази марка
                                www.esport.bg

                                Гарантирам за коректно отношение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X