Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
    Здравейте,

    x9mi може да издържи ....

    Благодаря за инфото
    Определено звучи добре, което означава, че май ще си го купя този часовник!
    Все пак приемам всякакви съвети и мнения.....

    Поздрави!

    Коментар


    • #92
      До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Часовниците на Swatch са доста добри и на приемливи цени .

      Коментар


      • #93
        До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Вече изминаха към пет месеца от момента в който се сдобих с избраният от мен CASIO...



        За това време нито веднъж не съжалих за изборът ми даже обратно и в момента не намирам алтернатива на този часовник... Функцията му за автоматично сверяване към която бях много скептичен надхвърли всичките ми очаквания... Сверява се поне два три пъти седмично като при това не го оставям до прозореца а до вътрешна стена... Соларното му зареждане работи перфектно... нито веднъж не успях да му видя индикатора за батерията на друго освен на най-високото ниво като и през зимата го носех под ръкава... Събин понеже е по-голям експериментатор веднъж му натиска осветлението към 50-на пъти и чак тога мина батерията от макс на средно положение...

        С този часовник ходя на сауна и веднага след нея се гмуркам в студен басейн... нищо му няма засега... за плуването с него е излишно да споменавам...

        Стъклото за момента е без драскотини не защото много съм внимателен ами защото издаденият борд около него го пази добре...

        Понеже Събин си взе такъв но с титанова каишка ги сравнявахме като функционалност и сме раздвоени кое е по-добро... титановата е прекрасна но пък не може човек да си го закопчае върху ръкавицата през зимата да кажем...

        Ето и снимка как изглежда след 5 месеца носене...:
        Часовника е страхотен, имам го от няколко дни и много ме кефи, само едно въпросче: интересува ме как става сверяването понеже при мен няма сигнал ? дава че някога се е сверил но като пробвам ръчно и автомачитно ми дава грешка че няма сигна.
        аз съм от Петрич, малко изстрани ли идвам нямам представа.

        Коментар


        • #94
          До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Няма проблем със сверяването... а разстоянието от Петрич до София въобще не е решаващо... най-близкият център от който се излъчва сигнал е в Германия...

          Вижте първо дали сте му сверили ръчно вашата часова зона... след това дали го оставяте вече както е нарисувано в книжката... и не забравяйте че сверяване може и ръчно да направите ама изчакайте поне нощта... през деня шансовете са ви нулеви...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #95
            До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Няма проблем със сверяването... а разстоянието от Петрич до София въобще не е решаващо... най-близкият център от който се излъчва сигнал е в Германия...

            Вижте първо дали сте му сверили ръчно вашата часова зона... след това дали го оставяте вече както е нарисувано в книжката... и не забравяйте че сверяване може и ръчно да направите ама изчакайте поне нощта... през деня шансовете са ви нулеви...

            След правилна настройка на часовата зона всичко е ОК, часовника бачка перфекто. Мерси.

            Коментар


            • #96
              До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Нещо наистина интересно(като изключим цената от 1500 евро ) на victorinox







              цалата статия - http://www.europastar.com/europastar..._id=1003613182
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #97
                До: Часовници, марки и мнения за тях...

                e не е честно....

                в над 90 % от нещата, които не съм си купил, е било поради цената им....

                що все ми харесват такива работи....

                Коментар


                • #98
                  До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
                  Ето цялата колекция на Восток http://www.vostok-europe.com/
                  А някой има ли представа, къде могат да се намерят тези часовници у нас?
                  Виждал съм ги в Люлинския Хит до Практикер.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Първоначално публикуван от Stan40_San Преглед на мнение
                    Форестъра беше преди доста години - поне 6, та предполагам, че не е актуален... Беше със синя каишка и син циферблат (като го натиснеш и целия светва в синьо)... Ако си спомням добре беше с две батерии, като едната беше изнесена навън за да не се отваря часовника при смяна на батерията... Проблема беше в каишката - най вече в патентите... Каишката имаше кожа в краищата (където се захваща към патентите) и тя се беше разтегнала... От това се чупеха/изкривяваха патентите и падаха... По тази причина стоя в джоба известно време - докато не се загуби... Може би го носех около 2, най-много 3 месеца, така че не помня много много...

                    П.С. Когато търсех за ситизен-а, се опитах да намеря и касио-то, но го няма - очевидно е доста архаичен модел...

                    http://tsa.imageg.net/graphics/produ...1170838reg.jpg - беше подобен, само че с железен корпус(небоядисан)

                    Дано е помогнало не особено компетентното мнение
                    Благодаря, сега има нова серия на Форестър.Пак така изчистен откъм екстри но функционален часовник.Още веднъж благодаря!
                    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                    Коментар


                    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Обогатих си колекцията от часовници с нова придобивка .По случай предстоящите празнициКварцовия аналог на самонавиващите се механични часовници.

                      Не е евтин, но е с перфектна израбока и както е казано ......мерак с пари се лекува

                      Seiko Kinetic









                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                        Обогатих си колекцията от часовници с нова придобивка .По случай предстоящите празнициКварцовия аналог на самонавиващите се механични часовници.
                        Мисля, че на тези модели самонавиващия механизъм всъщност работи като динамо и зарежда батерията на часовника...
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                          Мисля, че на тези модели самонавиващия механизъм всъщност работи като динамо и зарежда батерията на часовника...
                          Напълно прав си.Точно това имах предвид пишейки "...каварцовия аналог на самонавиващите се механични часовници".Всепак на кварца му трябва електрическа енергия.
                          Това беше и важната причина да се сдобия с него-нетрадиционното му захранване и липста на каквито и да е други неща като в Протрек и моделите на Суунто.Тях вече ги имам в колекцията.
                          Последно редактирано от Keltis; 16-12-08, 09:06.
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Хубава тема за любимите ми технически благинки. Темата наистина е безкрайна - на кой за какво му трябва. Аз наистина мисля, че един мъж не трябва да прекалява с гръвнички, пръстени и т.н., но хубавия и функционален часовник винаги е добре да го има. Аз лично в като съм в "спортен режим" съм с хронограф на Swatch, поне на 10 години, но е железен. Иначе ежедневно доста стилен кожен модел на Diesel. Който разбира от часовници знае, че самия мефханизъм на Дизел е нищо, но дизайна съчетан с естествена италианска кожа ми допада. Иначе за Суоча кво да кажа - КЛАСИКА, ЗДРАВИНА, ТОЧНОСТ!
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                              Хубава тема за любимите ми технически благинки. Темата наистина е безкрайна - на кой за какво му трябва. Аз наистина мисля, че един мъж не трябва да прекалява с гръвнички, пръстени и т.н., но хубавия и функционален часовник винаги е добре да го има. Аз лично в като съм в "спортен режим" съм с хронограф на Swatch, поне на 10 години, но е железен. Иначе ежедневно доста стилен кожен модел на Diesel. Който разбира от часовници знае, че самия мефханизъм на Дизел е нищо, но дизайна съчетан с естествена италианска кожа ми допада. Иначе за Суоча кво да кажа - КЛАСИКА, ЗДРАВИНА, ТОЧНОСТ!
                              Дай снимки.
                              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                              Коментар


                              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                                ...Точно това имах предвид пишейки "...каварцовия аналог на самонавиващите се механични часовници".Всепак на кварца му трябва електрическа енергия...
                                Честито, добър избор! Часовникът е класика. Нося такъв вече 10 години - водолазно изпълнение 20 бара. Първите модели са с кондензатор, който е склонен да протича около година след края на гаранционния срок. В сервизите не им се занимава да го чистят, а сменят целия механизъм. Така се сдобих с нов механизъм, уплътнения и тест за херметичност на половин цена. От тогава, 8 години се занимавам с него само при смяна лятно/зимно време. По-късните модели са с литиев акумулатор и нямат проблеми с изтичане. Твоя кой е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X