Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
    Здравейте
    Предполагам,че някой от Вас са имали часовник Ориент модела с вечният календар имам въпрос относно календара наистина ли е вечен или е за някакъв определен период от време например 30 год.Влязла ми е една муха в главата за такъв часовник понеже искам механичен пък и от едно време исках такъв.
    Да имах такъв часовник с календар, но никога до сега не съм знаел, че е с вечен календар,каквото и да значи това. Иначе часовника не беше лош, макар и след няколко години служба да стана неточен.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Той календара и да е вечен, едва ли часовника е...

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Този : http://www.citizenwatch.com/en-uk/wa...del=JY0010-50E Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5647204 или този: http://casioshop.bg/EQW-A1200DC-1A Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10150eqw-a1200dc-1a_1.jpg
Прегледи:1
Размер:92.1 КБ
ID:5647205, или нещо до 1000- 1200 лв задължително метално с мин. хронометър/тахиметър и соларни батерии?
        Последно редактирано от bushiDO; 10-03-15, 16:20.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
          Здравейте
          Предполагам,че някой от Вас са имали часовник Ориент модела с вечният календар имам въпрос относно календара наистина ли е вечен или е за някакъв определен период от време например 30 год.Влязла ми е една муха в главата за такъв часовник понеже искам механичен пък и от едно време исках такъв.
          Голяма част от старите(от едно време) са до 2024г. Просто трябва да погледнеш модела

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Този : http://www.citizenwatch.com/en-uk/wa...del=JY0010-50E [ATTACH=CONFIG]784651[/ATTACH] или този: http://casioshop.bg/EQW-A1200DC-1A [ATTACH=CONFIG]784652[/ATTACH], или нещо до 1000- 1200 лв задължително метално с мин. хронометър/тахиметър и соларни батерии?
            Фен съм на Касиото. Вече трета година имам Edifice, соларна батерия, радиосверяване, харасвам си го. За мен избора е ясен. Миналата година в края и тази в началото пуснаха много добри и полезни модели. Поздрави.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Въпреки че в моментa съм с еди... нa кaсио(по-евтин модел) , ситизен кaто мaркa и голямa чaст от моделите по ми хaресвaт.
              Конкретно обaче този модел нa ситизен ми изглеждa претрупaн достa цвят и джaджи. Лично мнение.
              Ценaтa не определя чaсовникa, освен aко не държиш дa знaе всеки колко си дaл зa него. Нaд няколко стотaкa мaшините вътре сa почти идентични.
              Пък и достa от скъпите модели нa скъпите мaрки сa изчистени и стилни. Поне преди беше тaкa(скоро не съм се ровил по сaйтовете им).
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                На мен и двата часовника не ми харесват. Много са ми претрупани, а и 1300 лв. за Касио ми се струват множко. Тоза черното покритие много лесно се драска и не може да се полира. За тея пари поне сапфир да имаше.
                На мен примерно този: http://casioshop.bg/LCW-M160TD-1AER повече ми харесва. Има си и сапфир и радио сверяване и солар, няма ги излишните и ненужни циферблати като този за AP - PM. Също така е и на половината на този който си показал и остават пари за един доста добър G-SHOCK или PRO TREK, че може и Suunto.
                Nissan Terrano 2 2.4i

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  За цената и наличието на опции, подкрепям. А, и натрупването по дисплея води до търсенето на очилата за четене
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                    Пожелавам ти успех и после пак да ни го покажеш
                    Часовника мина през въпросния човек,но му оправи друг проблем!Преди известно време като го навивах се скъса пружината!Каза ми че е много стар(това си го знам)и вече трудно се намират части за него и да го пазя.
                    Открих в интернет че радиоактивен както много други неща от ония години!http://atominfo.bg/?p=991

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dozimetr.biz_stat_01_1.jpg
Прегледи:1
Размер:19.3 КБ
ID:5667377
                    HONDA DOMINATOR 650
                    ОРЕЛ ASTRA
                    РСПБЗН-Приморско

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      константин трендафилов:
                      Ориентите с вечен календар са до 31-ва година и то ако е закупен до преди няколко години. Ако е от 80-те или 90-те години мисля, че вече им е минал срока на годност. Така и не се научих да ги сверявам

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от ilia_mitev Преглед на мнение
                        константин трендафилов:
                        Ориентите с вечен календар са до 31-ва година и то ако е закупен до преди няколко години. Ако е от 80-те или 90-те години мисля, че вече им е минал срока на годност. Така и не се научих да ги сверявам
                        Здравейте
                        Преди 3 месеца си взех Ориент на който календара е за 20 години от 03 до 24,засега малко избързва но не го свалям от ръката си.Доволен съм.
                        ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Здравейте,

                          В началото на годината и след ужасни премеждия успях да си купя ето този и мога да кажа само че е уникален http://www.gshock.com/watches/MT-G/MTGS1000D-1A

                          Доста разглеждах преди това, бях си харесал една марка invicta http://invictawatch.com/ но след като им видях характеристиките (най-вече минералното стъкло и теглото, към 450 грама) и се отказах.

                          След това се загледах във Восток http://www.vostok-europe.bg/main/index.html но и те нещо не ме убедиха, автоматичния дава ужасна разлика.


                          Касиото което взех го настройваш само по часова зона и оттам нататък нищо не пипаш, сам сменя зимно и лятно време, датата също, сверява се сам всеки ден и най-доброто G-shock е
                          WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
                            Здравейте,

                            В началото на годината и след ужасни премеждия успях да си купя ето този и мога да кажа само че е уникален http://www.gshock.com/watches/MT-G/MTGS1000D-1A

                            Доста разглеждах преди това, бях си харесал една марка invicta http://invictawatch.com/ но след като им видях характеристиките (най-вече минералното стъкло и теглото, към 450 грама) и се отказах.

                            След това се загледах във Восток http://www.vostok-europe.bg/main/index.html но и те нещо не ме убедиха, автоматичния дава ужасна разлика.


                            Касиото което взех го настройваш само по часова зона и оттам нататък нищо не пипаш, сам сменя зимно и лятно време, датата също, сверява се сам всеки ден и най-доброто G-shock е
                            Мдаааа, само като минат няколко часа от ноща и не можеш да разбереш колко е часът...... Говорили сме доста за това по-напред...
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              В България пазара е много изкривен, цените са изключително стани. Минах по раковска и няклоко мола ,ама нашите търговци не познват парите. В ебей има търговци истински и за 180 бг лева си взех сейко спорт автомат , 7s36 който за седмица ако го носиш всеки ден дава отклонение от 3 секунди. Подобен на моя в сердика мол се продава за 650. Да продават.
                              В ебей загледах че китайците много са надобряли, имат страхотни механизми и правят изключително стилни часовници. Харесах си един на базата 7750 доста скъп хвалят го, ама си е китаец

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                От часовниците на Касио, след като имах PRG 80 T и PRW-2000-1ER, сега взех G-Shock GW-M530A.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:99957439_v_1423995785.jpg
Прегледи:1
Размер:45.4 КБ
ID:5690167Натиснете снимката за да я уголемите

Име:63847_v_1367407693.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5690166

                                Няма спор, че като пипнеш ПроТрека получаваш усещане за по-истински часовник. Г-шокът изглежда по-скоро като играчка, направена за дете. От ПроТрека се отказах заради прекалено големите му размери. От невнимание, и двата няколко пъти получиха хубави удари по врати и стени, за щастие без видими последствия. С тях ми беше трудно дори да си закопчея ръкава на якето. Голямата им красота /в моите очи/ се противопостави на още по-голямата им непрактичност /пак чисто субективно/ и така отидоха на "европейския пазар". Вярвам, че са попаднали в ръцете на хора, които да ги оценят.
                                Г-шокът го имам от два дни.
                                Все още живея с илюзията, че ще си намеря инструкция на български, но явно няма да стане.
                                Като цяло GW-M530A има заоблени форм и това ме привлече. Не обичам ръбатите и зъбати форми, които са характерни за по-голямата част от серията Г-шок.
                                Като цяло обаче, най-доброто Касио, което съм имал е PHYS STR 300 с текстилна каишка.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_1103494287.jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5690169

                                Тежи само 29 грама. Не се усеща на ръката. Текстилната каишка се закопчава стабилно и не изпотява китката дори и в горещините. Батерията пише, че изкарва 10 години /сега е на 8 години без смяна/. Идеално видим и светъл дисплей с големи цифри с правилна форма /по-добри от тези на Г-шока/. Съвсем сносна подсветка. На месец избързва само с няколко секунди. Като го сложиш на ръката, въобще забравяш, че е там, докато не ти потрябва. Две години стоя вързан на кормилото на ендуро мотор и видя много мъка - падания, кал, вода, храсти и тръни, пек и студ. Въпреки това, има минимални следи от употреба и работи перфектно. Ето това разбирам, като се спомене - истински часовник.

                                P.S. От графа "истински часовници" изключвам и всякакви "инструменти за избиване на комплекси", струващи хиляди левове, които нямат дори една подсветка, да видиш целия циферблат в тъмното, и на които единствената екстра е шепа камъни и показване на дата /без ден и месец/, разбира се, ако си я настроил ръчно в месец с 30 дни. За тези, които ще опонират, че "не разбирам и не съм виждал и пр." ще спомена, че имах и оригинален Tag Heuer, струващ на пазара 1600 долара, но какво да кажа... тежка и скъпа отживелица, и дори не толкова красив /пак субективно/...
                                Последно редактирано от popov308; 07-11-15, 15:40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X