Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
    "защото беше от ония времена, когато нещата са се делали трайни ..." Антъни Бърджес
    Нищо трайно нема на този свят, вервайте ми! Така де, освен ако не е, швейцарския на дядо ми, мир на праха му!
    Или нещо китайско, ама от първата династия Цин - или преди нея.
    Както каза колегата за тия параметри - CASIO PRO TREK - има ги вече и със стрелки, слава Богу!

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Здравейте, нов съм във форумът и не зная дали точно тук трябва да пиша, но ще ризкувам... От скоро съм собственик на casio Pro Trek PRW-2500-1ER ето и линк към моделът. .................... Проблемът е, че не мога да разбера, как трябва да настроя компасът, Барометъра, Лунната гфаза и ... Абе въобще нищо не мога да направя Някой може ли да ми помогне или поне да ме упъти, къде във Варна има сервиз, който би могъл да го стори. Благодаря ви предварително.
      Последно редактирано от Pacific; 12-01-13, 21:08. Причина: Линк към търговски сайт !

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
        Аз на времето (преди 6- 7 години) се сдобих за 50 лв. с нов ТСМ Hiking Watch - 100% копие на едно Suunto. Часовникът работи безупречно и до сега, но за съжаление му скъсах каишката и в момента го нося закачен отвън на раницата. Може някъде да се предлага втора употреба.
        Дай го насам ако искаш да го пробвам да стане като този ...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240286_1926668241133_3103692_o.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5443414
        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
        A POS
        0885600200
        За момента пасажер

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
          Привет,
          Израстнал съм с механичните часовници, не съм имал досега електронен; писна ми да сверявам времето с телефона и мисля да започна отново да нося часовник.
          Можете ли да препоръчате механичeн и електронен часовник?


          Имам Seiko 5 (три стрелки, ден, дата, автоматик, 11мм дебелина), но от години не го нося, понеже ми е неудобен (тежък и донякъде обемист, свлича ми се до китката), костите са ми под средния размер, чудех се дали да инвестирам в кожена каишка, но струват по 20лв... Та се двоумя дали да не си взема нов - (навиващ се), по-тънък и лек, пак с дата или ден, стилен, изчистен и точен!


          2. Тъй като съм инженер по образование, ми се ще да си взема един електронен часовник.
          Държа на точността и техническите параметри. Задължително е да има хронометър, таймер (втори циферблат), ден/дата, подсветка, с много добра точност (може и да не е "атомна"). Дебелината да е до 9-12мм.
          Може ли кожена каишка да се сложи (вместо пластмасовата)?

          Хубаво е да има (не е задължително):
          - aларма;
          - термометър;
          - алтиметър;
          - барометър (за планината чат-пат), но не с цел да предсказва времето, а да знам какво е налягането (мисля че бях чел в ръководсвата за оцеляване, че този параметър може да ти даде представа за времето?!);
          За друго не се сещам в момента, освен да е удобен (компактен, да не го усещам много много, да не бие на очи...) - водомер не ми върши работа.




          До 50лв може ли да се вредя с такъв часовник?
          Е са 50 лева!
          Имам един PRO TREK PTR-700, и ги има всичките тез неща,ама беше някъде към 140 евро, това в 2002 -рата година!
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
            Дай го насам ако искаш да го пробвам да стане като този ...

            [ATTACH=CONFIG]535021[/ATTACH]
            Мерси! Добра идея, но няма смисъл. Термометърът не е точен като ти е на ръката. Топлиш го. Сага е идеален отвън на раницата.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от Bisko1981 Преглед на мнение
              Здравейте, нов съм във форумът и не зная дали точно тук трябва да пиша, но ще ризкувам... От скоро съм собственик на casio Pro Trek PRW-2500-1ER ето и линк към моделът. .................... Проблемът е, че не мога да разбера, как трябва да настроя компасът, Барометъра, Лунната гфаза и ... Абе въобще нищо не мога да направя Някой може ли да ми помогне или поне да ме упъти, къде във Варна има сервиз, който би могъл да го стори. Благодаря ви предварително.
              За лунната фаза не знам/понеже моя е един/два модела преди твоя, PRG 240- 1ER/, но за Алтметъра се мъчих и не мога да го настроя, а бяга с 100-на метра, това го установявам, на хижа на БТС, там навярно е мерено с дълбокомер... Защо ти е да го настройваш, барометъра, поне за сега при мен, си е точен, но на мен ми го пратиха сверен и проверен, че го купувах от български сайт... Ако искаш температурата да ти покаже, г/д вярно, свали го и го остави за 10на минути, иначе "лъже" от топлината излъчвана от ръката
              Няма ли упътване, там би трябвало да пише... Да не би твоят да си се регулира сам, понеже гледах, че си се сверява сам??
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Здравей... Има си и книжки и опътвания,но си е друго някой да го обясни по простият начин. Всичко съм му го оставил на AUTO но явно тук, където живея аз няма шанс да прихване сигнал и да се самонастрой... А колкото до температурата, няма как да е 26.7 градуса в момента Няма начин да няма някъде оторизиран сервиз, който да помогне ... Да им го оставя да го настроят и повече да не се налага да го пипам.

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Да размърдам малко темата. По-нагоре си признах без бой , че нещо след толкова години с какви ли не модели джи шок нещо взеха да ме разочароват с ината си да не сложат луминисцентни елементи като хората ( аз съм фен на аналоговите а и не искам да си нося радиация с мен та се отказах от всякакви тритиеви варианти) и реших да сменя малко. Хич не съжалявам. С 300 зора намерих Ситизен Екозилла с метална верижка ( на тях не им става просто така верижка и ако е модела с гумената трябват адаптери които са 80 долара само те) . Та имам пак истински часовник от известно време и не съжалявам въобще за решението. Ще постна няколко ( не мои ) снимки да се опитате да хванете за какво иде реч и защо се казва Ecozilla . Въпреки че на живо разбива и най смелите очаквания. Епична машина е. Само стъклото е 6 мм за начало...... не случайно е легенда.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:standard.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5445657Натиснете снимката за да я уголемите

Име:index.jpg
Прегледи:1
Размер:6.8 КБ
ID:5445656Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EcoZillaLume.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5445655Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CitizenEcoZilla_04.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5445654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:70c8264f-af5a-69ff.jpg
Прегледи:1
Размер:44.4 КБ
ID:5445653
                  Последно редактирано от Tony33; 22-01-13, 02:26.
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Дочаках! Suunto CORE Alu Deep Black ми испищя Storm alarm! Я да видим какво ще стане сега?

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Дочаках! Suunto CORE Alu Deep Black ми испищя Storm alarm! Я да видим какво ще стане сега?
                      Ако се движиш и се изкачваш или слизаш бързо /с автомобил/ и е на режим барометър..алармата си пищи
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Просто както си лежеше на масата изведнъж се распищя. А пък си мислех че си купих ням часовник.

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:303.jpg
Прегледи:1
Размер:20.0 КБ
ID:5452082Някой има ли информация за това?

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Да,аз имам.Марката ли те интересува или конкретният модел?
                            Иначе,ако трябва да коментирам часовник с батерия,ще си позволя да цитирам Удхаус - това е едно от нещата,които един истински джентълмен се старае да избягва.
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Здравеите аз ползвам модела като на колегата Tony33 Citizen ecodrive profesional diving с черна гумена верижка . Страхотен часовник е от 2009 година е смен и времето което не е бил на ръката ми е можеби 40 часа. Ползвам го и при гмуркане и при рабита. Оказа се страшно издържлива машинка.Е с времето се появиха и драскотини по метала но все пак повечето време минава в работа а се работи с железа на трудно достъпни места .Искам да попитам дали някои знае къде могат да ми сменят верижката с оригинална и пак да си е водоустоичив. Другия модел които ползвам през тия 40 часа докато не съм Citizen-a е SUUNTO D4. Тои си е само за гмуркане заради компа които има но ми си е случвало доста 4есто да се сетя да ги разменя вече като съм във водата.

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                                Да,аз имам.Марката ли те интересува или конкретният модел?
                                Иначе,ако трябва да коментирам часовник с батерия,ще си позволя да цитирам Удхаус - това е едно от нещата,които един истински джентълмен се старае да избягва.
                                Спор няма, само че преди години ми подариха този модел /купен на старо от чужбина/. Тогава почти се обидих и щях да кажа на хората, че и тук си имаме такива, наричаме ги Q&Q, но за щастие си замълчах. Естествено, не го носих, защото имам много по-хубав - Casio. Наскоро, поради нямане на работа, проверих в интернет и с изненада установих, че тези кварцове държат цена от по 500 долара втора ръка.... Брад Пит пък бил носил такъв във филма Moneyball - 2011 г. Не знам какво да мисля, кой нормален човек би дал толкова пари за Q&Q, пък било то и швейцарско?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X