Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Сега съм с Касио простичък с три стрелки дата и ден, също е много дуракоустойчив, но е с батерия!
    Зависи и от часовника. Предишният ми издържа около 6 години с една батерия, а не знам и колко време е седял преди това в магазина, но беше намален като го взех, а това обикновено се прави със залежала стока . Аз лично съм готов да жертвам една смяна на батерия на 7 - 8 години, за да не навивам часовник всеки ден. Имал съм и самонавиващи се, но ми се е случвало да го сваля от ръката за нещо, да изляза без него и като се прибера вечерта да трябва да го сверявам .
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #17
      До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Зависи и от часовника. Предишният ми издържа около 6 години с една батерия, а не знам и колко време е седял преди това в магазина, но беше намален като го взех, а това обикновено се прави със залежала стока . Аз лично съм готов да жертвам една смяна на батерия на 7 - 8 години, за да не навивам часовник всеки ден. Имал съм и самонавиващи се, но ми се е случвало да го сваля от ръката за нещо, да изляза без него и като се прибера вечерта да трябва да го сверявам .
      Моя издържа по 3-4 години с една батерия! Имам го от 93 г. Обаче мисълта че не знам точно кога ще му свърши батерията и ще остана макар и временно без часовник, ме тормози! Не си свалям никога часовника от ръката, освен за да го сверя или да му сменя пластмасовата каишка, когато се скапе съвсем!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #18
        До: Часовници, марки и мнения за тях...

        перкам от неколко години с тоя Casio G shock:
        http://www.g-shock.de/euro/lineup/gw-1400de-2aver/
        забравяш батерия, сверяване и е неразбиваем...
        атомен сигнал,слънчева енергия и т.н. и истинско стъкло ....
        не е скъп.....
        висете отпуснато

        Коментар


        • #19
          До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Фен съм на CASIO също. Втора година нося един обикновен , но безотказен модел с батерия и си ме кефи.
          Сега съм с Касио простичък с три стрелки дата и ден, също е много дуракоустойчив, но е с батерия!

          Коментар


          • #20
            До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Искам да похваля на рибарите моят Casio AMW-706D цифрово аналогов дисплей,има вграден термометър,фаза на луната,индикатор за кълването на рибата и водоустойчив до 100 метра.Има и една много интересна функция,с вграден жироскоп следи движението на ръката и вечер като си вдигнеш ръката под 90 градуса сам светва за 3 секунди да видиш часа.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AMW-706D-7AVEF.jpg
Прегледи:1
Размер:11.6 КБ
ID:5040617

            http://www.casio-europe.com/de/watch...mw-706d-7avef/
            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

            Коментар


            • #21
              До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
              Има и една много интересна функция,с вграден жироскоп следи движението на ръката и вечер като си вдигнеш ръката под 90 градуса сам светва за 3 секунди да видиш часа.
              [ATTACH]12766[/ATTACH]

              http://www.casio-europe.com/de/watch...mw-706d-7avef/
              Тази екста я има и моя, много е удобно, най вече при шофиране нощно време. Само си врътваш китката и светва колко е часа Само да допълня че датчика определено няма нищо общо с жироскопа.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #22
                До: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
                перкам от неколко години с тоя Casio G shock:
                http://www.g-shock.de/euro/lineup/gw-1400de-2aver/
                забравяш батерия, сверяване и е неразбиваем...
                атомен сигнал,слънчева енергия и т.н. и истинско стъкло ....
                не е скъп.....
                Голямо колебание беше между този който избрах и G-шока... Най-накрая надделя алчността ми за повече екстри... Но часовника е уникален... И за разлика от моя е G-шок... което има значение...

                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                И аз съм фен на Suunto.
                Имах един Vector, ама го затрих или ми го откраднаха, не разбрах.

                Сега съм си харесал пак Suunto, но Core Steel




                Ама и цената е шампионска
                Ако някой ден се замогна....
                И аз го заглеждах но да ти кажа липсата на автоматично сверяване и наличието на батерия ме отказаха... Да знаеш че и двете са си голяма екстра...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  И кво излиза? Че всичко е менте. Айде, да кажем тоя на Венци има примерно подходящ комплект функции, обаче пък не е в правилната кутийка. И пак няма универсален часовник.
                  Айде после някой да каже че фирмите не правят свинства за наша сметка.
                  Последно редактирано от Стефан; 27-10-07, 10:52.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
                    перкам от неколко години с тоя Casio G shock:
                    http://www.g-shock.de/euro/lineup/gw-1400de-2aver/
                    забравяш батерия, сверяване и е неразбиваем...
                    атомен сигнал,слънчева енергия и т.н. и истинско стъкло ....
                    не е скъп.....
                    Харесва ми този часовник! Имам обаче 2 въпроса:
                    Показва ли кой ден от седмицата е? - това е много важно за мене
                    Каква му е цената и къде може да се намери?
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      И кво излиза? Че всичко е менте. Айде, да кажем тоя на Венци има примерно подходящ комплект функции, обаче тък не е в правилната кутийка. И пак няма универсален часовник.
                      Айде после някой да каже че фирмите не правят свинства за наша сметка.
                      И аз недоумявам защо така. На практика няма нито един часовник от този тип, на който да му слагат най-логичното сапфирено стъкло, освен Tissot T-Touch, който има перфектния корпус и управление, даже и със стрелки, на което много държа... ама джаджите му са най-неточните . Suunto пък има най-яките уреди, но баш най-добрите им модели, които даже и GPS си имат, са само в тотално пластмасови корпуси, минерално стъкло и нямат слънчеви батерии, а подобен клас часовници ги ядат за броени месеци. Casio уж са комбинирали добри уреди с хубав корпус, дори и пластмасовите са подсилени с метал където трябва, но пък накрая едно свястно стъкло са пропуснали да сложат. А да не говорим, че точно на конкретните модели Протрек и Сиапатфайндер, които ме кефят най-много като дизайн, са пропуснали им сложат компас .
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Аз съм с този модел: сверява се сам, зарежда се от слънцето, удароустойчив. В общи линий това ме интересуваше
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #27
                          До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          има ден и т.н.
                          а за съжаление Стефан е прав (както винаги...)
                          фирмите винаги спестяват по нещо
                          ма така си продават повече...
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • #28
                            До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Аз пък си мисля, че на тези електронни часовници са им доста завишени цените независимо какви функции имат. Батерии, пластмаса и т.н. не ми се връзва с много пари някак си...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Аз си падам по хронографите, за всекидневно ползване нося Sector :




                              А за в гората за плуване и др. ползвам Casio Ediface:

                              Коментар


                              • #30
                                До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                браво момчета, табиетлии сте! а какви времена бяха - помните ли по филмите, преди началото на всяка акция, в края на инструктажа се казваше "ДА СИ СВЕРИМ ЧАСОВНИЦИТЕ!"


                                аз от 2 (две) години пък ходя без ръчен часовник и мога да ви кажа че не е зле!


                                нали знаете: човек с повече от един часовник никога не знае колко е часъТ!


                                просто ми писна да сверявам по ръчния си часовник ту този на телефона, ту стенния, ту на печката, ту на радиото в колата щото били различни с няколко секунди ......

                                и така до един момент в който осъзнах че 15-20 секунди не са ми от значение и го хвърлих в един шкаф, все пак не съм оператор на 180, нали
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X