Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Надявам се в книжката да пише как се пренастройва ръчно към немския сигнал за сверяване.

    Аз иначе харесвам серията Oceanus на Casio. Оказа се, че у нас даже няма къде да я видя как изглежда на живо! Трагедия.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Добавих към колекцията си и един часовник с 24 часова скала

      Механизма е на Ракета а на циферблата са поставили името на Йоахим Шепке http://en.wikipedia.org/wiki/Joachim_Schepke
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
        Добавих към колекцията си и един часовник с 24 часова скала

        Механизма е на Ракета а на циферблата са поставили името на Йоахим Шепке http://en.wikipedia.org/wiki/Joachim_Schepke
        Келтис, явно си колекционер разбиращ от часовнци. Аз бях писал и по-рано в тази тема, че имам стар швейцарски часовник TERVAL, за който реално не знам нищо освен, че е произведен някъде около 1930 година /има гравиран надпис на периода в който първия собственик е служил с него в авиацията/. В момента го дадох на приятел реставратор да погледне джаджата за навиване , че нещо имаше проблем. Като го взема ще пусна снимки, но общо взето циферблата е в тютюнев цвят, има малък отделен кръг за секундите, и малък надпис swiss долу като на Суоч. Каишката е кожена с по 3 дупки ако не съ лъже от всяка страна. Тоя дето го прави каза, че не бил ценен, но един друг/джамбаз и колекционер/ като му вида механизма/часовника беше отворен/ и му светнаха очите. Каза, че ако го продавам имал интерес, но аз не мисля да го продавам за сега.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
          Келтис, явно си колекционер разбиращ от часовнци. Аз бях писал и по-рано в тази тема, че имам стар швейцарски часовник TERVAL, за който реално не знам нищо освен, че е произведен някъде около 1930 година /има гравиран надпис на периода в който първия собственик е служил с него в авиацията/. В момента го дадох на приятел реставратор да погледне джаджата за навиване , че нещо имаше проблем. Като го взема ще пусна снимки, но общо взето циферблата е в тютюнев цвят, има малък отделен кръг за секундите, и малък надпис swiss долу като на Суоч. Каишката е кожена с по 3 дупки ако не съ лъже от всяка страна. Тоя дето го прави каза, че не бил ценен, но един друг/джамбаз и колекционер/ като му вида механизма/часовника беше отворен/ и му светнаха очите. Каза, че ако го продавам имал интерес, но аз не мисля да го продавам за сега.
          Ако не ти е належащо не го продавай.За мен ще е удоволствие да го погледна .А относно колекцията - имам скромна колекция в която има и нови часовници и стари.Не съм експерт , но съм фен на тези механизми....чисто технически и по-малко естетически.Пусни снимки ще бъде интересно да се види този часовник.А аз ще потърся данни за тази марка.
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
            Надявам се в книжката да пише как се пренастройва ръчно към немския сигнал за сверяване.

            Аз иначе харесвам серията Oceanus на Casio. Оказа се, че у нас даже няма къде да я видя как изглежда на живо! Трагедия.
            ще има в книжката упътване. аз в българия съм виждал доста странни неща. вкючително и точно заради българия, поради липсата на добри сервизи дори да ти сменят батерията и да го затворят отново добре още от 90 тте ми се породи интереса за часовници с независима енергия. а тука наще срвизи ме убеждаваха че било достатъчно да ми сменят гуменото уплътнение и хоп готово.сменял съм си батерия на водолазен часовник и едно време в германия, там изтегляха въздуха във една доста интересна камера и часовникаря го сглобяваше вътре в камерата с ръкавици монтирани на стената на същата. а наще часовникари - ''тва са глупости само са ти зимали парите'' . а ти се учудваш че не можеш да видиш нещо в българия. тук няма и 10 процента от моделите.не ми се коментират и абсурдите които представители на вносителите са ми говорили и продължават да говорят (пример със потребителя тук който не е получил отговор за приемането на сигнал....). за цените не говорим (странно защо не сме сред-най скъпите държави по статистика защото на практика е така, явно имаме пари повечко или наще търговци си вървят по схемата 'сичко Х3).
            висете отпуснато

            Коментар


            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Настроих го - Home City Athena.
              Поне е в същата часова зона. Иначе лови сигнал от Германия.
              По подразбиране беше сложен на BERLIN.

              По отношение на сервизите за часовници - имам един Certina, който дадох на бащата на двамата собственици на Julianny. Той смени батерията и загуби уплътнението, в резултат на което часовника вече не е херметичен. На въпроса "Защо?" ми отговори, че уплътнение не е имало! Само че след случая часовника започна да пропуска вода.

              След това го дадох на друг, който му сложи уплътнение (неоригинално) и го затвори в херметическа камера. Сега е малко по-добре. Но ... това е със сервизите!
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                В момента ползвам тази машинка.

                Нищо особенно, часовник и датник. Основен плюс - изключително здрава. Единственият часовник който изтрая повече от 2 години на ръката ми без да се разпадне. Не знам как го правя, но всичко останало досега го чупя за норматив.

                Освен всичко друго би трябвало да има и колекционна стойност, информацията на фирмата производител е, че са произведени 300 бройки, от които само 200 са пуснати в свободна продажба. Моят е номер 020/200. Ама като гледам, че още си стои в продажба, най вероятно е само рекламен трик.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                  Ако не ти е належащо не го продавай.За мен ще е удоволствие да го погледна .А относно колекцията - имам скромна колекция в която има и нови часовници и стари.Не съм експерт , но съм фен на тези механизми....чисто технически и по-малко естетически.Пусни снимки ще бъде интересно да се види този часовник.А аз ще потърся данни за тази марка.
                  Не ми е належащо. Аз даже въобще не мисля да го продавам/поне на тоя етап/, а просто искам да науча повече за него. Подари ми го един семеен познат - швейцарец, преди около 12-13 години. Обясни, че е бил на баща му/военен летец служил между 1933 и 1939 в армията/, после баща му го оставил на него и трябвало да той да го даде на сина си, но хората просто нямаха деца и го даде на мен/тогава бях мисля 8-9 клас/. И до ден днешен не знам нищо за тази марка, а би ми било интересно. Като го взема от часовникара ще го снимам веднага. Даже нещо ме гони параноята да не му сменят частите, но се надявам това да не стане. Без да съм разбирач, след като го видях отвътре просто механизма изглеждаше перфектен макар и толкова стар.
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                  Коментар


                  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    Настроих го - Home City Athena.
                    Поне е в същата часова зона. Иначе лови сигнал от Германия.
                    По подразбиране беше сложен на BERLIN.

                    По отношение на сервизите за часовници - имам един Certina, който дадох на бащата на двамата собственици на Julianny. Той смени батерията и загуби уплътнението, в резултат на което часовника вече не е херметичен. На въпроса "Защо?" ми отговори, че уплътнение не е имало! Само че след случая часовника започна да пропуска вода.

                    След това го дадох на друг, който му сложи уплътнение (неоригинално) и го затвори в херметическа камера. Сега е малко по-добре. Но ... това е със сервизите!
                    екстра. със много здраве и положителни емоции да си го ползваш.ако ти е първото касио имаш да откриваш много нови неща и да се изненадваш приятно (и то на тази приемлива цена ;-) а сега ще забравиш и какво е смяна на батерия и сверяване. с две думи имаш ЧАСОВНИК. честито
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Благодаря. Тази тема много ми помогна с избора.
                      Видях на живо часовниците на Венци Петров и на Събин - благодаря им и за техните съвети.

                      То стана все едно жена съм си избирал!
                      Нищо де. Удоволствието е мое.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Здравейте!
                        Скоро си взех Casio WG-M850-1ER
                        Много му се радвам, но за сега е още нещо ново за мен .
                        Моля ако някой има такав или подобен нека пише за некви отзиви.
                        Предварително Благодаря!!!!
                        Последно редактирано от Peppy; 14-08-09, 09:57. Причина: шрифт!

                        Коментар


                        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          хм... скоро ще излезе нов джи шок който за мен ще е най доброто - досега нямаше такъв- хем метален, хем черен,със стрелки,атомно време (от цял свят приема), има и подсветка (точно тези пилотските досега нямаха такава което им беше голям минус),разбира се ''слънчева'' батерия.... какво да кажа чакам с нетърпение.засега ги има само в ибей и то варианта със пвц каишка.ще чакаме до есен-зима (инфо от и-мейл на касио европа) да излезе на европазара за напълно метален. намери се заместник най-накрая на моя GW-1400DE(който досега беше единствения със всичките необходими екстри но много ''лъскава'' стомана и малко спорен дизайн ;-). на който му е интересно новия модел е GW-2500BD.......
                          аз го чакам с нетърпение........
                          ето и най разбрания досега тест ако на някой му е интересно
                          http://www.watchreport.com/2009/08/r...ty-defier.html
                          и май забравих да кажа едно от най важните неща-специално обработен материал на лицето на часовника за да се вижда лесно от всякакви ъгли без отблясъци.... :-)
                          Последно редактирано от Tony33; 02-09-09, 00:42.
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Убавец е новия Шок но след няколко месеца носене ще прилича на 5 годишен.За мен до момента най-добрият им модел си остава frogman .
                            http://www.freshnessmag.com/2009/08/...-1000-frogman/
                            Последно редактирано от droba; 07-09-09, 20:45.
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Какво да кажем ние дето си падаме по отдавна изчерпани модели

                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                за мен са няколко основните изисквания към един джи шок(което за мен за сега е най доброто във часовниците според цена/продукт и се отъждествява със ''часовник'') - метален корпус и верижка,''слънчева батерия'',атомно време, аналогов дисплей със някакъв светещ материал на стрелките и часовете + допълнително осветяване. и ако може да е черен матов неотбляскващ (хаха що за дума измислих). е досега нямаше такава комбинация (което както винаги ни подсеща че идеално нещо няма...) . не бих отказал и всички допълнителни екстри като алтиметър и т.н.... но явно маркетинга им е много добър и разбира се никога няма да ни дадат това....такъв модел поне за сега не се задава.... (да не забравяме че и повечето с полезните екстри не са Джи серия...).... супер преживявам че модели като ''фрогмен'' ''мъдмен'' и други редки и много яки модели не се произвеждат по всичките мои ''изисквания'' ;-).... ама така поддържат интереса ни пък и си развръзваме кесиите по-често.....
                                п.с а този кавазаки аз така и не го срещнах някъде да се продава едно време нов и на нормална цена.много е добър... и си заслужава да си го имаш и ''ей така за разкош'' даже...
                                висете отпуснато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X