Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
    Здравейте колеги, харесал съм си това "животно"



    http://www.watchesbg.com/catalog/pro...oducts_id=1508

    ...това са му спесификациите...

    и мисля до седмица да си го напазарувам.

    Споделете какво мислите по въпроса. Също така имате ли варианти за издействане на отстъпки на база лични контакти, предишни покупки и прочие.

    Мерси предварително!
    Мисля, че ако го поръчаш от тук http://www.casio-bg.com/ ще ти излезне по-евтино. Поне когато питах за CASIO PRW-1300Y-1VER беше с 50 лева по-малко отколкото по другите магазини...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Колеги, можели да ми кажете, защо WAVE CEPTOR-a на моя :
      http://www.bgwatches.com/index.html?...3.html&lang=bg не работи...
      Имам го от миналата година и досега не успях да "уловя" сигнала Звънях на фирмата доставчик, от там ми казаха че сигурно е защото се намираме в "пограничната" зона на сигнала за Европа и защото конкретно, аз съм от Добрич (още по-надалече).Не ми звучи достоверно много затова исках да чуя мнения и от вас, иначе всичко съм изпълнил от менуала, за да работи както трябва, пробвах и ръчни настройки въобще всичко.Някой имали същият проблем и ако да, защо предлагат часовник с автоматично сверяване на нашета територия при положение, че не важи за България тази екстра, от сервиза ме убеждават че в София има сигнал..каво ще ме посъветвате?

      Коментар


      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

        И така, взех го.



        Упътването му е около 150 страници. Има доста приятни екстри.

        Впечатли ме автоматичното осветление на дисплея, което се активира автоматично при завъртане на ръката. Освен това ми хареса и опцията за пестене на енергия. При неизползване на часовника и ако се намира на тъмно, изключва дисплея. При излагане на светлина или натискане на копче, се включва. Изключително удобно ако не го ползвате ежедневно.

        Алтиметър, барометър, компас, термометър, 200 метра водоустийчивост, лунна фаза, приливи и отливи и т.н. са сред "нормалните" за тази серия екстри.

        Барометъра работи автоматично и замерва промените в атмосверното налягане на всеки 2 часа, като показва тенденцията на малкия дисплей в горната част на часовника.

        Благодарение на колегата blackfirefly цената на която го взех, се оказа изключително изгодна. С около 140 лева по-надолу от най-ниската, от обявените по магазините цени, за което му благодаря. На лични ще се разберем с него каква и къде да бъде почерпката

        Сега следва сверка с ГПС и калибриране на екстрите, които показват отклонение, спрямо показателите.

        Коментар


        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Днес се сдобих с това

          Има компас, термометър и показва приливи и отливи.
          Още нямам наблюдения освен, че изглежда много добре, а и го взех от един пич, който ги продава на много добри цени (този ми излезна 275 кинта).
          Като понатрупам наблюдения - ще пиша.
          Зима иде

          Коментар


          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Huko, вече осем месеца откак ми е на ръката същия този Таймекс ...
            И аз събирам впечатления.
            Термометъра-работи. Въпреки, че е много инертен. Нужни са 10 -15 мин. за да се темперира, но показва вярно.
            Аз лично съм разочарован от компаса. След калибриране (както е описано в книгата му) горе-долу червената се насочи към полюса, но скоро след това, в закрити помещения съвсем не знаеше къде е север Може би е необходимо редовно калибриране или задъжително преди да тръгнеш да се движиш по него.
            Разбира се, както на всички е ясно, това с приливите е за разни раздувки на маса в духа на "Ужас, отлив. Ще ми опре кила на яхтата, трябва да тръгвам "
            Гмуркал съм го до 18-20м и въпреки, че пише да не се натискат бутоните под вода, аз нямаше как да измеря температура и съм ги натискал. Това не доведе до напълването му с вода. Показанията на компаса под вода се разминаваха с показанията на другия ми компас ...
            Не го свалям от ръката си нито при къпане, нито при плуване. Каишката е кожена отвън и гумена вътре, но това не и се е отразило. Красиво старее.
            Лично на мен дизайна му ми харесва. Осветлеието на екрана - също. Нося го с удоволствие,но като измервателен уред .... няма дори хронометър
            Не е надраскан. Все още външната гривна се движи плавно.
            Това е. Тimex е стара американска марка (стотина годишен,май семеен бизнес) известна с това, че вкарва различни измервателни уреди в часовниците - както вероятно знаеш, този е от серията expedition, и известна още с това, че президента Буш е носел Timex в Албания, когато при едно ръкуване с "любящия" го албански народ Timex-a на Буш завинага остава в Албания ...

            П.П.
            Взел си го на много добра цена.
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Привет,
              Бихте ли ме насочили към марка/модел електронен часовник до 40-60лв по възможност със следните функции:

              -Две времена
              -таймер,хронометър
              -2 аларми
              -подсветка,(фенерче)
              -водоустойчив

              Тук може би минаваме на по-висок клас:
              -температура
              -барометър
              -алтиметър


              Видях тук една статия за https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...king_Watch.htm

              Може би това е най-добрия вариант за тези пари, само ако се намери?!

              Коментар


              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                Да така е, но никой не казва къде може да са намери към днешна дата
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Благодарение на информацията получена от колегата Йосариан започнах да търся часовник с швейцарския аналог на механизъма Кинетик, на Сейко.И намерих това..



                  АутоКварц - аналога на Сейко Кинетик.
                  Нова придобивка в колекцията.
                  Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                  Коментар


                  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Аз пък най-накрая се спрях на Casio PROTREK PRW-1300T-7VER.
                    От всички "водомери" този е най-тънък - 11,5 мм. Като че ли е най-добър на външен вид точно заради тънкия си дизайн. Има минерално стъкло, устойчиво на надраскване, модел 2009 година.

                    Ето го:
                    http://www.243tcr.com/library/casio-PRW-1300T_web.jpg

                    Чакам да ми го доставят.
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      видях че някой е питал за уейв септора.....
                      аз съм със такъв и разбира се със слънчева енергия и т.н. от повече от 7 години различни модели. за европа няма да коментирам приема. ето някой от мойте наблюдения за приема за българия- дори във софия на някой места между бетонните сгради не получава сигнал. по морето от 3 години някъде насам хваща сигнал (не много добър но има) преди не хващаше във източна българия въобще. друг проблем за нашия бг пазар- много внесени от щатски сайтове на тънки цени септори НО със щатска спецификация на прием, съответно не приемат в европа (разбира се по-новите и по скъпи са със 3 те стандарта- япония, сев америка, европа). има значение и настройката на предпочитан излъчвател (по дифолт ако не намери един търси втори, но при слаб сигнал както у нас има значение да е настроен на немския предавател) . затова като купувате отзад си има едни номера със няколко цифри със кодировка на спецификациите. виждал съм вече доста хора прецакани от ''готини'' търговци на по-тънки цени. а за който не е ползвал такава екстра какво да кажа не е имал часовник. последния си джи шок купувах като бях в англия но си го поръчах от немски сайт по-скъпичко точно поради тази причина (със фабрична настройка за немския предавател да ''търси'' първо) приятелката ми е със купен от англия със тяхна спес. и теоретично не би трябвало да има разлика, но на практика му трябва доста по-силен сигнал и се сверява доста по-рядко (моят се сверява ежедневно 3 пъти без проблем, нейният понякога не успява по 1-2 седмици а е доста по-нов и скъп модел). та тука теории и т.н... съм слушал много но аз май вярвам повече на практиката и фактите.
                      и да си кажа мнението за някой от последните часовници - тисото със тъч скриина и дето го рекламираше и анджелина джоли за ''екшън'' часовник става за екшън само по витошка по кафетата и да не земе да те залее някой с кафе..... часовник без прием на сигнал, без пълна защита от счупване и вода, без автономия от слънчева или друга енергия, без надеждна подсветка и разбира се трябва да е до 500 лева за тези технологии на днешно време си е пладнешки обир и хвърляне на пари на улицата.....
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Новите TISSOT Sea-Touch са си предназначени за гмуркане в солена вода и нямат проблем с водоустойчивостта. Единственото голямо предимство на TISSOT е външния вид, който в определени случаи не е без значение. Все пак часовника освен да върши работа е и част от облеклото.

                        CASIO е перфектен като функции (по отзиви), но външния му вид не позволява да се носи с костюм да речем. Това му е единствения голям недостатък.

                        Избрах практичността пред дизайна.

                        Часовника съм поръчал от Англия. Да се надявам, че ще се сверява нормално. Модела е 2009 година.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          модела който си избрал е много добър.имам няколко приятели с него. мен ме спира само защото не е G. ама идеални неща няма..... и те си имат някакъв маркетинг. ако имаха такъв модел да е и джи шок аз отдавна нямаше да проверявам така често новите часовници ;-)......... а че касио нямат за костюм - имат, ама и там цените са като за костюм (въпреки че братовчед ми си взе от японски сайт доста по евтино) ама пък те нямат подсветка (разчитат си само на фосфоресциращите стрелки....)....... абе маркетинг....... но този който си взел е изпитан доста на вибрации (даунхил и мотори) и издържа. трябва да се пази само от директен удар ( и да не се прави демонстрацията с джи шока да го удряме в стената и да го газим с колите ама това го праим от келешлък и да ядосаме някой с часовник за няколко хилядарки който има общо с часовник по-малко отколкото накитите :-). като пристигне задължително го пренастрой ръчно да търси първо немския предавател. и си го ползвай със здраве и много положителни емоции.
                          п.с. и там калибровки и други неща знаеш........
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                            ...CASIO е перфектен като функции (по отзиви), но външния му вид не позволява да се носи с костюм да речем. Това му е единствения голям недостатък...
                            Дори да е с най-универсалния външен вид защо ще са му всички тези функции ако ще се носи само с костюм. За такова облекло и такъв начин на живот си има и съответните часовници...коли, жени и т.н.
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Днес в мол-Варна видях на различни места три HUBLOT-та носени от гордите им собственици. Единия бе екипиран с ранърс-чехлички, другият бе от охраната, а третия носеше през рамо и врат чантичка Луис Вютон.
                              Единият часовник бе биг-банг голд, другия бе Айртон Сена, а тртия бе от по-простите хтонографи на БИГ-а (онези стоманените с черния циферблат и гумена каишка).
                              Познайте кой от собствениците, какво носеше?
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от cop187 Преглед на мнение
                                На мен ей това Casio ми хвана окото.
                                Върши работа, имам го от година и нещо. Драска се, каквото и да разправят в магазина!
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X