Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отдавна не съм чел темата. Ето ви снимки на вече старичките ми, но верни часовници. Не знам дали съм писал другаде, но ето ви една задача: Някой чувал ли е за марката Terval. Имам такъв, произведен около 1930. Принадлежал е на пилот служил в швейцарската армия между 1933 и 1939 ако не се лъжа. Гравирани са годините отзад, и ми е подарък от сина на този човек. На него пише така познатото Swiss/дано не се лъжа, но мисля/. В момента не е при мен, но никога не съм виждал друг часовник от тая марка. И чичо Гугъл не е много отзивчив. Ако някой има инфо ще съм благодарен.

    Пфу забравих снимките. Ето ги, а на Terval скоро. Суоча е 92ри набор и скоро ще става и той за музей. Забравих да обърна снимката...
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от cveti; 13-06-09, 23:06.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

    Коментар


    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
      Ходих да разгледам часовниците Suunto.
      Има много интересни модели Observer.
      Това, което истински ме притесни е, че кашката е някаква като гумена. Еми не ми вдъхва доверие. В магазина казаха, че си е консуматив. ОК, но струва 100 лева!!! Иначе като часовници изглеждаха супер.

      Искам си металната каишка, сапфиреното стъкло, здравина, и туристически функции като на Suunto. Не мога да открия нещо, което да ме плени да му се невиди! Искам да го ползвам за туризъм, за ски, за спорт и за плуване.
      Suunto са страхотни часовници, но освен каишката имат и друг проблем - батерията. Не че е лоша, ама пият яко ток и при активна употреба, често може да се окажеш с една тежка нефункционална гривна на ръката баш когато ти трябва най-много... Така че за този клас часовници слънчевата батерия е почти задължителна екстра. Правилният материал за часовник и верижка е титана . Така че всичко сочи към Касио Протреците... Само дето не щат да им слагат сапфирени стъкла и това си е .
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Гледам ги тези Касио Протреци, но май само верижките са им от титан. Корпусите са пластмасови. Иначе наистина са правилния избор за такъв тип часовници...
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
          Гледам ги тези Касио Протреци, но май само верижките са им от титан. Корпусите са пластмасови. Иначе наистина са правилния избор за такъв тип часовници...
          Да, много странни решения за корпуса. Пластмаса и пръстени от благородна стомана . И минерални стъкла . Но поне ги има с титаниеви каишки...

          Перфектен корпус и каишка има при Тисот Т-Тъч, заедно с уникало удобно управление... но съм чел по ревюта, че точноста на уредите му не е особено добра, а и цената му е една...
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

            На мен Тисот-а ми е много "градски".
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Ей никой не ще да ми даде насока за търсене на часовник, а ръчен часовник не ползвам от доста време преди да сме чували за мобифон.

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Малко извън темата, но ми трябва някакъв ефтин ръчен водоустойчив часовник с LSD дисплей, който да бъде с възможно по-големи цифри. Марката функциите и точността не са от значение. Искам да го закрепя на кормилото на АТВ-то, за го виждам, като карам.
              Гледал съм по магазини и пазари за такива "ментаци" но не съм открил такъв с голям дисплей, а съм виждал такива по ръцете на хората.
              Какво бихте ми препоръчали?
              Дайте предложения, моля Ви.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Ей никой не ще да ми даде насока за търсене на часовник, а ръчен часовник не ползвам от доста време преди да сме чували за мобифон.
                Дайте предложения, моля Ви.
                http://cgi.ebay.com/Casio-FE10-1A-Di...3A43|294%3A200




                Защо не разгледаш Велокилометражите като горната Сигма - издържат на вода, часът се вижда добре, само нямат подсветка
                Per aspera ad astra.

                Коментар


                • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Ей никой не ще да ми даде насока за търсене на часовник, а ръчен часовник не ползвам от доста време преди да сме чували за мобифон.



                  Дайте предложения, моля Ви.
                  Хвърли едно око на този, хем с обширно ревю:
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...king_Watch.htm

                  Моето мнение накратко: за тази цена не можеш да намериш нищо толкова добро. Много точен часовник, даващ 2 часа, точен компас, точен термометър, отличен хронометър. До тук с плюсовете. Имах такъв. Сравнително лесно скъсах гумената му каишка (всъщност счупех корпуса), а вече е и загубен. Ако държиш на часовник, носещ на "грубо отношение" не избирай този. Стъклото му също бързо се драска, проблеми с батериите... Но на тази цена (м/у 65-85 лв) няма по-добро нещо. Принципно и високомера и баромера му стават за ползване, макар и с доста уговорки.

                  Коментар


                  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Този Tissot T-Touch Expert Titanium T013.420.44.202.00 изглежда доста приличен! В сайта на Tissot пише, че е водоустойчив 100 м, а в амазон - 30 м. Хайде разбери къде е истината!

                    Ето линк:
                    http://www.amazon.co.uk/Tissot-T-Tou...4858595&sr=1-1

                    Само цената е висока, иначе изглежда доста прилично.
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                      Този Tissot T-Touch Expert Titanium T013.420.44.202.00 изглежда доста приличен! В сайта на Tissot пише, че е водоустойчив 100 м, а в амазон - 30 м. Хайде разбери къде е истината!

                      Ето линк:
                      http://www.amazon.co.uk/Tissot-T-Tou...4858595&sr=1-1

                      Само цената е висока, иначе изглежда доста прилично.
                      Разглеждал съм го. Абсолютно бижу!
                      Обаче пак да предупредя, че не съм го ползвал, така че не мога да кажа от личен опит колко са му читави уредите, но от това, което съм чел - не са особено добри. Така че имай едно на ум...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Не е лошо тисото. Аз имам такъв, пак с карбонов дисплей, но полиран титан. Падна ми на сметка... Като недостатък мога да посоча, че дигиталния дисплей не е осветен, хронометъра - незнайно защо се "превърта" на 10 часа (9 ч. 59 мин. 59 сек.) И тази водоустойчивост 30М, не значи май 30 метра. Мой приятел часовникар ми каза - ...абе, много гледай да не го мокриш, все пак... За да мериш температура, трябва да е свален от ръката поне 15 мин - така пише в мануала, да може да приеме околната температура. С този висотомер така и не се оправих - винаги се разминава с GPS-а. Онзи ден на морето показваше -43 метра . Като го калибрирам после за деня е добре. Барометричен е и има известна грешка ( то и това си го пише в мануала ) Интересни са показанията на атм.налягане. При докосване на дисплея върху натписа "метео" стрелките се събират на 12ч. Ако клонят към 1,2,3 значи има тенденция за покачване последните 8 часа. Ако към 9,10,11 - обратно - налягането пада - това помага да се предвидят промените във времето. Компаса е много як - стрелките застават срещуположно и все ено ползваш магнитен такъв... Няма механичен секундарник на 20 сек. се премества минутната стрелка с 1/3 минута. Лек е като пластмасов. И е със сапфиркристал стъкло - не се драска (за разлика от корпуса ) Лично на мене ми харесва като часовник, но не и като надежден партньор сред природата. На сайта на тисо има интересно демо точно на този модел. (моя)

                        http://www.tissot.ch/index_offer.php?c=eu&l=en

                        - след това отивате на "виж още" и после на "демо флаш"
                        Последно редактирано от lupus; 13-06-09, 19:12.

                        Коментар


                        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Новите Т-Тъч вече са с водоустойчивост до 100 м.
                          Иначе неточността на уредите е проблем. За какво са ми, ако не са читави!
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Аз днес се обзаведох с този екземпляр...за моите цели е идеален...ударо и водоустойчив....




                            Shock Resistant G-Shock Collection.
                            Water Resistant to 200m.
                            Black resin case with stainless steel case back.
                            Black dial.
                            Neo-brite luminous hands and markers.
                            World Time with 29 times zones (27 cities), city code display, daylight saving on/off.
                            Daily Alarm.
                            1/20 second chronograph Measuring capacity: 24:59:59.95. Measuring modes: Elapsed time.
                            Auto Calendar (pre-programmed until the year 2099).
                            12/24 Hour Formats.
                            Accuracy: +/-20 seconds per month.
                            Battery SR927W.
                            Approx. battery life: 2 years.
                            Module 5034.
                            Case measures 45mm diameter by 16mm thick.
                            Per aspera ad astra.

                            Коментар


                            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Здравейте колеги, харесал съм си това "животно"



                              http://www.watchesbg.com/catalog/pro...oducts_id=1508

                              ...това са му спесификациите...

                              и мисля до седмица да си го напазарувам.

                              Споделете какво мислите по въпроса. Също така имате ли варианти за издействане на отстъпки на база лични контакти, предишни покупки и прочие.

                              Мерси предварително!

                              Коментар


                              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                                Здравейте колеги, харесал съм си това "животно"



                                http://www.watchesbg.com/catalog/pro...oducts_id=1508

                                ...това са му спесификациите...

                                и мисля до седмица да си го напазарувам.

                                Споделете какво мислите по въпроса. Също така имате ли варианти за издействане на отстъпки на база лични контакти, предишни покупки и прочие.

                                Мерси предварително!
                                Не знам дали си го виждал наживо но е доста голям водомер .
                                Нямам преки впечатления, но според мен е добър избор

                                P.S. - разгледай и в e-bay, цените там са доста по-ниски и има по-голям избор
                                Последно редактирано от Тануцо; 23-06-09, 10:51.
                                Per aspera ad astra.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X