Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Софтуер за учебни цели?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Софтуер за учебни цели?

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Знам, че четеш добре, затова опитай отново: Кражба е тежка квалификация за използването на нелицензиран софтуер в учебен процес, с цел неговото усвояване.

    Няма кво са опитвам пак. Това че според теб е тежка квалификация е само твоето лично и не особено меродавно мнение. Кражбата си остава кражба. Подбудителството към такава също.
    Иначе няма и 100 долара корела - дал съм линк.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Софтуер за учебни цели?

      Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
      ... Ако ще им показва елементарни неща, то тогава има далеч по-прости програми, че и безплатни.
      Ееее и аз си мислех да му върна "домашните" в *.svg формат, правени на Inkscape, примерно, да видим дали ще схване намека.
      Иначе, резултатите дотук са окуражаващи. Толкова сме свикнали да крадем, че дори не го намираме за нередно.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #18
        От: Софтуер за учебни цели?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Няма кво са опитвам пак. Това че според теб е тежка квалификация е само твоето лично и не особено меродавно мнение. Кражбата си остава кражба. Подбудителството към такава също.
        Иначе няма и 100 долара корела - дал съм линк.
        Пред Закона с този американски лиценз си също толкова голям крадец, колкото този с "лиценз" от замунда.
        Ако имаш предвид мен за подбудителство към т.н. кражба, вероятно си прав. Но за даскала - не си. Виж учебната програма на МОН за някои специалности в средното образование.

        Коментар


        • #19
          От: Софтуер за учебни цели?

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Пред Закона с този американски лиценз си също толкова голям крадец, колкото този с "лиценз" от замунда.
          Успех ти пожелавам.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Софтуер за учебни цели?

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Кражба е тежка квалификация за използването на нелицензиран софтуер в учебен процес, с цел неговото усвояване.
            Кражбата си е кражба, независимо дали нелицензирания софтуер го ползваш за учебен процес, лекуване на болни от проказа или да откриеш бира на прах.

            Още по нелепо е да караш деца да го правят.

            П.С. Да, и аз не съм ангел, ама не се гордея с този факт.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #21
              От: Софтуер за учебни цели?

              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
              ...Корела има траял версия, фотошопчето и то...
              Качвате, 30 дни и край....
              30 дни траял и 30 дни мъни бак дали са едно и също и колко пъти, и от колко айпита да го купувам за 4 години? А годишен абонамент за облаците?
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Софтуер за учебни цели?

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                Странно мислене имате... Може би просто не се занимавате с производство и продажба на... интелектуален продукт. И омаловажавате кражбата му.
                Щот вариант 3 си е точно такъв!
                Будителя да вземе да се вземе в ръце и да не оставя тези решения на децата, щот те и те не са много наясно - неговата роля нали е да им показва правият път, а не да оставя родителското тяло да се справя с каквото не му е ясно.
                Корела има траял версия, фотошопчето и то...
                Качвате, 30 дни и край.

                И изниква логичният въпрос - а ако нямате нужният хардуер за тези програми - ще го вземете от съседа, докато е на море ли? Щот то с инсталацията само се започва, после, нали, за да правят разни неща се иска повер
                Намери ми IT специалист от където си пожелаеш в световен мащаб, чиито родители не са милионери, и който да може да докаже че е ползвал само легален софтуер през целия си живот, и щъ черпя с квото кажеш.

                Сметката просто не излиза - никой стартиращ неможе да си позволи предварително да купи всички продукти, които евентуално ще се пробва да научи, и дори да ги научи, процента да си изкарва хляба с точно определен от тях рядко е дори двуцифрено число на тия години.

                За протокола - изкарвам си хляба със софтуер от едни 15 години. И това, което ми трябва за тая дейност, е купувано, ъпгрейдвано, прекупувано и т.н. амнайсе пъти за тия 15 години. С това вече сметката излиза - средства за производство са - просто част от цената на крайния продукт.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Софтуер за учебни цели?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Успех ти пожелавам.
                  Приеми моите извинения в тази насока. Току що от corel us ми потвърдиха, че закупен от техния сайт за 89.10 може да се ползва в България, доколкото се спазва EULA, в която няма огранчения за нас.

                  Хвала на Corel.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Софтуер за учебни цели?

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Пред Закона с този американски лиценз си също толкова голям крадец, колкото този с "лиценз" от замунда....
                    дрън-дрън,
                    ама ето и европски избор, цената е същата.

                    @Тропчо, що не питаш първо местния представител, много е вероятно да ви дадът лиценз за обучение.

                    пп
                    Корела вървеше в комплекта на някои скенери.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #25
                      От: Софтуер за учебни цели?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      4. Писъмце до МОН как въпросния госин ви принуждава да крадете интелектуална собственост
                      Единствено правилният подход

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Не мисля това за добра идея. Гусина май иска да ги научи на нещо.
                      На отдавна остарели концепции и софтуери които са били актуални когато гусинът е бил млад. За да може да цицат ония дето иначе първи реват от пиратството

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Например да крадат?
                      ... или да дават пари за глупости което е почти толкова лошо.

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Доста тежка квалификация за използването на софтуер в училище с цел неговото усвояване.
                      правилната дума е "зарибяване".

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Ееее и аз си мислех да му върна "домашните" в *.svg формат, правени на Inkscape, примерно, да видим дали ще схване намека.
                      Иначе, резултатите дотук са окуражаващи. Толкова сме свикнали да крадем, че дори не го намираме за нередно.
                      Всъщност няма нищо лошо в това да му се изпълнят задачите с други софтуери. Ама трябва да си готов за разправията.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Софтуер за учебни цели?

                        Що си мислите че производителите на въпросните продукти не са наясно че те се теглят и инсталират нелегално на милиони компютри по света? Реално реагират когато някой съвсем прекали и очевадно прави кинти от тях без да си е платил. От другото не понасят вреди, а изгоди - докато бизнеса купува, а той купува защото има достатъчно народ, дето да е в състояние да ползва тия продукти, те са на зверска далавера, особено големите. Цялата игра я диктуват те. Цялата екосистема, в която всичкото това се случва, я създават и управляват те. Кой ще купи да речем SolidWorks и продукти от сорта или с няколко нули повече отзад като стойност, ако на пазара няма работна ръка която да може да ползва тия продукти? И от другата страна - как някой ще се цани за работа с продукт, струващ колкото годишния доход на среден американец, без да го е пипнал и разучил предварително?

                        Нищо не е случайно в цЕлата схема. А че конкретния казус е сбъркан изначално няма никакъв спор. Като ще преподават работа с конкретин продукти, трябва да осигурят легалното ползване на тия продукти за учебни нужди. Ако са сериозни, трябва да предоставят и учебни лицензи на учащите или да им предоставят свободен достъп до инсталирани машини. Не мисля че по въпроса може да има някакъв спор. Само дето живеем в България и често дори даскала да има искреното желание всичко да е както трябва, то просто няма как да е такова.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Софтуер за учебни цели?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Що си мислите че производителите на въпросните продукти не са наясно че те се теглят и инсталират нелегално на милиони компютри по света? Реално реагират когато някой съвсем прекали и очевадно прави кинти от тях без да си е платил. От другото не понасят вреди, а изгоди - докато бизнеса купува, а той купува защото има достатъчно народ, дето да е в състояние да ползва тия продукти, те са на зверска далавера, особено големите. Цялата игра я диктуват те. Цялата екосистема, в която всичкото това се случва, я създават и управляват те. Кой ще купи да речем SolidWorks и продукти от сорта или с няколко нули повече отзад като стойност, ако на пазара няма работна ръка която да може да ползва тия продукти? И от другата страна - как някой ще се цани за работа с продукт, струващ колкото годишния доход на среден американец, без да го е пипнал и разучил предварително?

                          Нищо не е случайно в цЕлата схема. А че конкретния казус е сбъркан изначално няма никакъв спор. Като ще преподават работа с конкретин продукти, трябва да осигурят легалното ползване на тия продукти за учебни нужди. Ако са сериозни, трябва да предоставят и учебни лицензи на учащите или да им предоставят свободен достъп до инсталирани машини. Не мисля че по въпроса може да има някакъв спор. Само дето живеем в България и често дори даскала да има искреното желание всичко да е както трябва, то просто няма как да е такова.
                          Айде сега - колко време се обучаваш на даден продукт? Какво пречи работодателя ти да те обучи?
                          Колко големи корпорации ползват продукти написани специално за ИЕ? Защо като примерно Хром уж е по-така?
                          Че въпросните програми са направени лесни за кракване, да не кажа друго, и защо е така е ясно ма е съвсем отделна тема.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Софтуер за учебни цели?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Айде сега - колко време се обучаваш на даден продукт?
                            Понякога години.

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Какво пречи работодателя ти да те обучи?
                            Ако на опашката чакат 10-ина обучени например. Другото е изобилието от зеленчуци-пеперудки, които обучаваш 1 година и после си хващат пътя.

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Колко големи корпорации ползват продукти написани специално за ИЕ? Защо като примерно Хром уж е по-така?
                            Все по-малко, макар и не достатъчно малко. Ма не виждам каква връзка има това с темата въобще. Пък и Хром е по-така в някои отношения и по-иначе в други. Аз отдавна съм на мнение че на всичките броузерописачи им трябва един хубав пердах.

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Че въпросните програми са направени лесни за кракване, да не кажа друго, и защо е така е ясно ма е съвсем отделна тема.
                            Какво и е отделното? Правени са лесни за хакване за да се хакват. Това е проформа - носи им едни кинти отгоре и дава аргументи да те смачкат. И ги прави достатъчно полулярни. Ясен горе го каза - зарибяване. Напоследък поне при майкрософт модерно е друго - дават фрии версии на продуктите си, ако отговаряш на дадени условия. Практически ако си малък, съвсем легално и без хакване можеш да си разработиш продукта преди да си им платил и една стотинка, и чак като го продадеш на достатъчно клиенти вече не отговаряш на критериите за безплатност. Не че е величко майкрософтско откритие това - просто промяната в политиките им е факт. Както и други, далеч толкова нелицеприятни нещица, ама това вече наистина е друга тема.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Софтуер за учебни цели?

                              Благодаря за отговорите. За момента ще се въздържа от писмо до МОН и ще пробвам съвета на Добрил. Казусът едва ли е само мой, а съм сигурен че не е и от вчера. Принципно, корпорациите имат интерес, колкото може повече ученици да бъдат обучени за работа с техния продукт- зарибявката на Ясен.
                              Принципно, МОН като спуска учебни програми, трябва да е наясно как ще бъде обезпечено провеждането им- учебници, помагала..., в случая софтуер.
                              Принципно, съгласен съм че като искам добро образование за децата си, трябва да плащам. Е, не съм от "милионерите" на Спарки, но ако има правила, валидни за всички, ще се съобразя с тях. Търтей, гусинът не ме кара да крада. Имам пълното и суверенно право да си закупя въпросните програми. На него му трябва средство за обучение на децата, каквото средство са учебниците, тебеширът и черната дъска (или с квото там, пишат сега). Учебниците също си ги купуваме, и в този смисъл, той не е виновен.
                              Някъде между тези принципи е истината, но имам смътното чувство, че именно МОН са оставили нещата да се случват на самотек.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Софтуер за учебни цели?

                                Другата алтернатива, ако искаш да си "чист" и това:
                                http://www.gimp.org/downloads/

                                Ползвам го понякога, когато трябва да свърша нещо, защото ФШоп и КДроу нямам от години.
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X