Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на подходящи гуми за КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: избор на подходящи гуми за КИА

    Ахам-съвсем правилно заключение!

    Коментар


    • #17
      От: избор на подходящи гуми за КИА

      Аз съм с Hankook Dynapro ATM 195/80/15,изминал сум около 3000 км. с тях, и за сега съм доста доволен пробвах ги извън пътя на стръмен чакълест баир с големи канавки само на задно преди 2 седмици, пробвах ги на асфалт със спортно каране(както карам субаруто) стоят стабилно за, а днес жената излезе с тях по баира до нас само на задно след дъжда.

      Коментар


      • #18
        От: избор на подходящи гуми за КИА

        Аз също търся подходящ вариант за гуми и мисля, че се спрях на Maxxis MT-764 с размер 235/75/15. Отначало мислех за Goodyear Duratrac със същия размер, но се оказа че са изчерпани и не е ясно кога, ще ги има отново. Говорих със всякакви дилъри и с официалния вносител, откъдето ми казаха, че се очаквало след нова година евентуално, но по пазарната мрежа най-рано края на януари. Това ми е късно, то ще си мине зимата. В момента съм с KUMHO Road Venture 215/80/15 и не съм никак очарован. То вярно, че са си доста стари, но все пак..... Този размер има едно закачане при определени условия и силно натоварена кола в края на амотисьора, то е леко но го има и си личи къде търка. (Поне при мен, като съм с чисто нови оригинални пружини.) Затова си мисля че при 235/75 ще опира много повече и затова съм решил да взема 30мм фланци, които да разрешат проблема. Има ли някой, впечатления от тези гуми, и по специално за поведението им на асфалт при нормално каране и също до каква степен ще се повиши натоварването на лагерите с тези фланци и дали ще бъде проблем. И също така, дали ще има проблем да монтирам тези гуми 235/75 на стандартните джанти за KIA.
        Последно редактирано от dilyan_n; 30-09-15, 21:03.

        Коментар


        • #19
          От: избор на подходящи гуми за КИА

          Аз съм с 235/75/15 от както съм взел джипа ...относно закачането на гумата в амотрисьора когато е разчекната задницата го имах докато не смених оригиналните джанти с такива с ЕТ -40. Относно натоварването на лагерите не се притеснявай ....здрави са!!!!
          LZ1ICD
          Иван - 08девет683едно883
          VW GOLF4 1.8 4motion.

          Коментар


          • #20
            От: избор на подходящи гуми за КИА

            Бях зачекнал една тема за налягането в гумите,но ще ползвам тази.
            Споделете с какво налягане,в гумите карате.На асфалт и извън него.
            Въпроса е доста общ за марки и модели,но все ще има нещо средно.
            General Graber AT2-2.2 асфалт,за сняг и кал не са пробвани още.
            Последно редактирано от georgipetkov64; 01-10-15, 23:10.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: избор на подходящи гуми за КИА

              Асвалт 2.2 (обичам да ми е твърдо)
              Кал и сняг 1.0-1.5 в зависимост от ситуацията!
              LZ1ICD
              Иван - 08девет683едно883
              VW GOLF4 1.8 4motion.

              Коментар


              • #22
                От: избор на подходящи гуми за КИА

                Кама-И-502 на КИА-та 225/85-15 и Ласа ОК-144 6.00-16 на НИВА-та:
                На асфалт 2.0,на горски разкалян път с коловози също толкова,на дълбок сняг съм ги спускал и до 0.5атм. без да скъсам вентил-/за щастие/ и проходимостта при проправяне на път е съвсем прилична.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  От: избор на подходящи гуми за КИА

                  1.8 - толкова дават по книжка за Кията (и на табелка на купето). Иначе лятото - до 2.0.
                  БИО пчелен мед и пчелни продукти
                  0888 66 59 73

                  Коментар


                  • #24
                    От: избор на подходящи гуми за КИА

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Кама-И-502 на КИА-та 225/85-15 и Ласа ОК-144 6.00-16 на НИВА-та:
                    На асфалт 2.0,на горски разкалян път с коловози също толкова,на дълбок сняг съм ги спускал и до 0.5атм. без да скъсам вентил-/за щастие/ и проходимостта при проправяне на път е съвсем прилична.
                    Янко при това налягане 0.5 предполагам че трябват и вътрешни гуми?
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #25
                      От: избор на подходящи гуми за КИА

                      Да-винаги 4х4 колите ми са били с вътрешни гуми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: избор на подходящи гуми за КИА

                        Аз ги карам на 2.7 моите, иначе ми се струват много меки на асфалта

                        Коментар


                        • #27
                          От: избор на подходящи гуми за КИА

                          Привет Колеги,
                          От скоро съм собственик на КИА , дългата 2 лтр, 128 коня. Обслужих я с нови течности, ремъци и прочие , но искам да я подготвя. Интересувам се:
                          1. Ще купувам гуми - колебая се между Тойо опън кънтри АТ+ и Купър Дискавъри в размер 235/75 р15, може и Дуратрак , ама не намирам. Кой ще са по-добри зимъска и на мокър асфалт?
                          2. 4 или 5 да купя? идеята е, дали сегашната резервна която е 205/70, може да се кара в случай на нужда 50-100 км до отстраняване на аварията с другите , които ще са по-големи на предно или задно колело...

                          Коментар


                          • #28
                            От: избор на подходящи гуми за КИА

                            Аз моите ги карам на асфалт на 2.5 атм., иначе ми се мачкат по завоите и се хлъзгат. На пръст, камъни и кал - 1.8-20 атм. Аз съм с TOYO Open Country AT 255/65/16, на това от подписа.
                            KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X