Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Извънградско поведение на LR 300TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Извънградско поведение на LR 300TDI

    Здравейте. Чудих се дали има такава тема, но не намерих. Интересно ми е в какви обороти вкарвате вашите стари дизеляци при извънградско каране и какъв разход дава. До колко оборота е желателно, за да не му идва в повече.

    Вчера на прибиране от морето (така си го карах и на отиване) се загледах и на 125км/ч беше на 2750об/мин. Максимално го настъпвах до 3000об. и тогава стигаше почти 140км/ч и джипката си движеше много комфорнто. Разход даде около 10/10.5 . До сега ми е давал под 9 един единствен път, когато изленах извън България и го карах с Хърватска/Македонска и Черногорска нафта. ( но скоростите бяха до 110)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150922_162715.jpg
Прегледи:1
Размер:40.7 КБ
ID:6099297


    Всичко това с пълен джип до тавана:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150922_121050.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:6099298

    Когато съм с караваната на старият дизел му идва малко тежко и вдига до 120км/ч на равното. По баирите си му е мъка. Ако му вярвам на бууст метъра турбото работи на около 0.9/1 bar. Дали не му е удължен/намален хода на westgate-a?

    П.П. Ремонт на мотора е правен преди 12000км и преди толкова си купих новото турбо(turbo cartridge) (1г )[внос от ктиай]
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

  • #2
    От: Извънградско поведение на LR 300TDI

    Много ти е добре ако натоварен при 2900 оборота вдига 140, при мен това го прави на над 3000 оборота, на мотора основен ремонт не е правен при мен само са сменени впръсквачите и е пипана помпата, за разлика от теб аз съм и със малко по добър интеркулер.
    Сподели н лични как мериш налягането на турбото?

    Ще ти пратя едно линкче за температурен датчик за турбото. Ти беше сменял само централната част на турбото ако си спомням добре, останалото от охлюва е от оригиналното.
    Имам китайска турбина цяла, но охлюва не е чугунен и това ме спря да я монтирам.

    Коментар


    • #3
      От: Извънградско поведение на LR 300TDI

      Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
      Много ти е добре ако натоварен при 2900 оборота вдига 140, при мен това го прави на над 3000 оборота, на мотора основен ремонт не е правен при мен само са сменени впръсквачите и е пипана помпата, за разлика от теб аз съм и със малко по добър интеркулер.
      Оборотите по никакъв начин не зависят от двигателя, нито от състоянието му, а само от предавателните числа в трансмисията и височината на гумите.

      Коментар


      • #4
        От: Извънградско поведение на LR 300TDI

        За което забравих да спомена. Гумтие са 235/70/16. Раздатката не съм гледал но май си е тая на Диското - течаща Относно налягането на турбината го меря с "boost gauge" вързан при вакума до турбото. За изгорелите газове мислих да слагам, но се отказах за сега. За турбото, да само централната част, другото си е на Garett и е алуминиево спроед мен.
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • #5
          От: Извънградско поведение на LR 300TDI

          980 километра със 75 литра гориво.

          Километрите включват Русе - Приморско - Русе, десетина километра на първа на бавни и останалото - градско. Ма не в София. Извън града карах с 80-90 максимум, че возих куче и багаж на едно място и леко ме беше страх да не направя беля на животното. Оборотите не съм ги гледал.

          пп За Диско 1 300tdi '95-та се отнася, забравих да спомена.

          Коментар


          • #6
            От: Извънградско поведение на LR 300TDI

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Оборотите по никакъв начин не зависят от двигателя, нито от състоянието му, а само от предавателните числа в трансмисията и височината на гумите.
            И двамата сме със стоково окачване, гуми и ходова част.....
            Моето турбо обаче отваря по късно.

            Коментар


            • #7
              От: Извънградско поведение на LR 300TDI

              Интересно колко пъти ще се повтори в тая тема, че налягането от турбината, харченето на масло и всякакви други "отворени" и "затворени" неща по и около двигателя нямат отношение към скоростта, която се развива и поддържа при дадени обороти. Да не говорим, че при ЛР заводската комплектовка в един модел няма вариации в предавателните числа, както при други марки. И двамата сте с диференциали 3.54, раздатки 1.22 и еднакви отношения на предавките в скоростните кутии - съответно при едни обороти на мотора, на една и съща предавка, скоростомерите ви показват едно и също. Оттук нататък вече е въпрос на размер на гумите каква е реалната скорост, но това на таблото не се вижда.

              По отношение на питането в първия пост - мое лично мнение, с което не искам да ангажирам никой - продължително каране на турбодизелов двигател с обороти над 2500 не води до нищо добро. Същото мисля и за карането на автомобил с два цели моста със скорост над 120км/ч
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Извънградско поведение на LR 300TDI

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Интересно колко пъти ще се повтори в тая тема, че налягането от турбината, харченето на масло и всякакви други "отворени" и "затворени" неща по и около двигателя нямат отношение към скоростта, която се развива и поддържа при дадени обороти. Да не говорим, че при ЛР заводската комплектовка в един модел няма вариации в предавателните числа, както при други марки. И двамата сте с диференциали 3.54, раздатки 1.22 и еднакви отношения на предавките в скоростните кутии - съответно при едни обороти на мотора, на една и съща предавка, скоростомерите ви показват едно и също. Оттук нататък вече е въпрос на размер на гумите каква е реалната скорост, но това на таблото не се вижда.

                По отношение на питането в първия пост - мое лично мнение, с което не искам да ангажирам никой - продължително каране на турбодизелов двигател с обороти над 2500 не води до нищо добро. Същото мисля и за карането на автомобил с два цели моста със скорост над 120км/ч
                Дори размера гуми са ни едни и същи, ако искаш може и двете да ти ги докараме да тестваш на място......
                Когато се намеси Майсторска ръка Българска и тия коли спират да вървят.

                Мога да ти демонстрирам как при БестБГ на който е настроен двигателя след ремонта, както ГНП, така и уестгейта колата е по пъргава от мойта, а аз съм с нови дюзи и ъпрейт интеркулер, както и уж настроена помпа (дори маркучите са от джиджаните силиконови при мен, егр-а е махнат).
                После ще те заведа на магистралата да ти демонстрирам разликите.
                Споделям ежедневното си шофиране на автомобила, също така и миналата седмица врътнах за отскок 1500км по магистралата напред назад софия/бургас по работа.

                А и в темата сравняваме возията по между си, ако имаш 300ТДИ може и ти да споделиш......

                п.с.разхода с малко по скъпата нафта на Еко ми даде почти като по книжка около 8 на 100 по извънградско, а да и аз нямам шнорхел, малко или много шнорхела вдига леко разхода, или поне останалите с който сме сравнявали и имат шнорхели дават сходни показания за разход +1 литър отгоре.
                Последно редактирано от Vasil Botev; 24-09-15, 23:36.

                Коментар


                • #9
                  От: Извънградско поведение на LR 300TDI

                  Димо, е те това ме интересуваше Да не го пържа мотора До преди джипката съм карал бензинови кошноици само, защото не съм фен на дизела. Значи трябва да му върна леко газта Макар че доста комфортно лашка с 130. Аз разход 8/100 със скорост над 120 не съм постигал от година и половина. Средно все ми е около 10/100.

                  Васко, при мен кулера е мит и чистен над 7-8 пъти, както и входящият колектор. Свалям си ги за закуска, че бяха се спекли много. Шнорхела незна дали влияе на разхода, но като го обърна назад го чувам как смуче въздух като за световно.

                  С караваната джипа замира. Тогава топ спид е 120, а на Вакарел 80-90. Без караваната по баирите на вакарел е 120 и толкова, но за толкова стар дизел - това е положението. На приятелката 206 ХДИ (1.4) на вакарел спира на 140, а иначе си е идеално по пътя.

                  Главното питане ми беше за това с до колко оборота е желателно да се ръчкат тези стари дизели, защото доста често и по магистрала и градско и навсякъде гледам летящи стари Дифендъри и Дискавърите. Аз градско се мъкна бавно, защото чакам синхронизатора на втора, че да няма "хърр"
                  LR Discovery 300Tdi 1996
                  Subaru Outback 2.5 1998
                  Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                  Коментар


                  • #10
                    От: Извънградско поведение на LR 300TDI

                    Напълно съм съгласен с колегата stargazer, в рамките на 1900 - 2400 оборота разхода ми е около 8 извън града, отделно съм с "таралежки" 2-инча нагоре и фланци, което също се отразява според мен. Но идята ми да стигна от т. А до Т. Б, просто това са си "камиончета". Преди имах 200TDI, там съм стигал до 7.5 нафта но при около 90км. средна скорост и около 1900-2000 оборота. И двете машини са на около 200К километра. Дано да съм бил полезен. Поздрави на колегите и дълги безаварийни оф-километри.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Извънградско поведение на LR 300TDI

                      Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
                      Напълно съм съгласен с колегата stargazer, в рамките на 1900 - 2400 оборота разхода ми е около 8 извън града, отделно съм с "таралежки" 2-инча нагоре и фланци, което също се отразява според мен. Но идята ми да стигна от т. А до Т. Б, просто това са си "камиончета". Преди имах 200TDI, там съм стигал до 7.5 нафта но при около 90км. средна скорост и около 1900-2000 оборота. И двете машини са на около 200К километра. Дано да съм бил полезен. Поздрави на колегите и дълги безаварийни оф-километри.
                      А шума как е с таралежките по магистралата?

                      За всекидневно ползване да търкам кални гуми не е оферта.

                      Със БФ Гудрич АТ трансмисията е по шумна от гумите, а й уплътненията на вратите ми издишат и това допълнително увеличава околония шум.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X