Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kiev - Sofia Ukraine way // пътуване Киев София Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kiev - Sofia Ukraine way // пътуване Киев София Украйна

    Колеги, здравейте!

    Моля за бързо съдействие.

    Предстои ми пътуване с булката от Украйна в сряда - 23.08.2015 на обяд.
    Моля ви, насочете ме за добър маршрут Киев - София.

    Нагледах се на гига зле пътища тук, ще разправям живи и здрави скоро. Четох теми на колегите, но не успях да си харесам път. Склонен съм да обиколя една идея повече, но да е нормален път.


    Поздрави,
    Пътуващият с украинска булка.

  • #2
    От: Kiev - Sofia Ukraine way // пътуване Киев София Украйна

    Аз съм карал Киев- Одеса-Татарбунар - Измаил -Рени -Галати( Румъния)-Браила -Констанца -Мангалия и влизам в България през Дуранкулак, после Варна и газ към София.....Хубав е пътя....Особено Киев -Одеса е супер пътя,магистрала, пък това са си 500 километра...
    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

    Коментар


    • #3
      От: Kiev - Sofia Ukraine way // пътуване Киев София Украйна

      Одеса-Измаил е кошмарен път даже за адвенчър мотор ...

      Коментар


      • #4
        От: Kiev - Sofia Ukraine way // пътуване Киев София Украйна

        Те го асфалтираха...Заливаха го,правиха го....
        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

        Коментар


        • #5
          От: Kiev - Sofia Ukraine way // пътуване Киев София Украйна

          А в самия Измаил оправиха ли го?
          Че имам изпадали няколко пломби от този път.
          Останалото се понася.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Kiev - Sofia Ukraine way // пътуване Киев София Украйна

            Здравейте, колеги!

            Върнах се :-)

            Избрах маршрут Киев - Житомир - Староконстантинов - Хмелницки - Каменец подолс - Черневци - Сирет - Сучеава - Роман - Бъзъу - Букурещ околовръстно - Русе - София

            За по-горния маршрут в Украйна давам 4 от 5. Дупки има, но не са прекалено изненадващи, може да се кара с 90-100, на някои места и повече. Все пак внимавайте! Скрепяван е пътя, не е много зле. Също малко по-заобиколен е, но е добър. Бързаме сигурно, нали? Киев до границата - 6 часа.

            Границата от Украинска страна- 2 часа докато се изредим, 100 метра само коли имаше, но... по 5ма с калашниците, гледат с фенери, пипат гуми, ровят багаж.

            За Румъния знаем, хубави пътища, но село до село. Лично минавах през нощта към 2 - 3, след румънски коли (110 не свалят). Взимайте винетка!
            За Русе - София - всичко е ок.

            Препоръчвам:
            1/ да не се кара по тъмно, в Украйна особено! В Румъния е ок, но много силни тея ксенони бе...
            2/ Спазвайте дистанция, че се напъват да се изпреварват стабилно.
            3/ Ползвайте магистрали/първокласни пътища, особено в Украйна!
            4/ Проучвайте даден маршрут от 3-4 мнения, за всеки случай, за да няма изненади!
            5/ Навигацията ъпдейната до краен предел, преглеждайте от къде ще ви прекара. Създавайте чек пойнтс.

            По пътя ми към Украйна от София избрах - Русе - Букурещ - Слобозия - Браила - Галац - Болград - Татарбунар – Одеса



            В Румъния - малко ремонтни дейности, но като цяло пътищата са ок, с кеф си караш.
            В Молдова / Украйна - калашници по пунктовете, сърдитковци. Разпитват те стабилно, преглеждат ти добре колата, проверяват те както могат по системите, под колата гледат, куче също души.
            Работят и с едни листчета в Молдова, кога си влезнал, кога излезнал. Пазете ги.
            Преди да влезеш в Украйна - у тибя денги йест?

            2.5/3 от 5! Много внимавайте с пътищата, големи асфалтни коловози – вижте видеа (скорошни) в тубата. Да не се пътува с ниски колеги, че... Смятайте, щом през Рени е ужасен пътя, а през Болград е една идея по-добре...

            Ще кача скоро някоя и друга снимка.
            За Украйна, хубави хора, жени с крака до врата, навсякъде са! Инак - лоша инфраструктура извън големите градове, бавни институции, неуредености, пост социализъм цари. Паркират безобразно, паяци нямат. Ужасни блокове.
            Разбира се – има изключения, но всеки със стандартите си.
            Полицията седи на обозначените места за това. Спряха ме веднъж, за неспиране на стоп. Разминах се, щото уж не говоря на техния език.
            Вкусна храна, цените са като тукашните, кажи речи. Горива - наливайте до дупка преди да излезете.

            До скоро,
            Пътуващият и върнел се с украинска булка :-)

            Коментар


            • #7
              От: Kiev - Sofia Ukraine way // пътуване Киев София Украйна

              И сега се започна като при нас ! Застраховки всяка година ,куп пари за такса жена нов внос 5 години, лични карти визи Д. Ще си намразиш държавата след не много повярвай.
              о897ч87о3о

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X