Обява

Свий
Няма добавени обяви.

9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

    Списъкът е от преди 2 години, затова ги виждаш.

    Коментар


    • #32
      От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

      Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
      Списъкът е от преди 2 години, затова ги виждаш.
      Много несериозно правиш си заявка на линка който са дали и той фактически не работи и ние тънем в неведение

      Коментар


      • #33
        От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
        Списъкът е от преди 2 години, затова ги виждаш.
        Много несериозно правиш си заявка на линка който са дали и той фактически не работи и ние тънем в неведение.Значи Саша ако не се лъжа може да пусне тема а информация никаква не дава.Въобще някъде има ли актуален списък? Стояне давай ти жокери знам ,че си комуникирате със Саша

        Коментар


        • #34
          От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

          В заявката има ел.поща. На нея като получиш потвърждение значи си записан.

          В Харда са записани: Киро, Бакалов, Слави от Сандански, бай Ангел и чичо Оги, Крум, като гледам и Ети и аз. За перничаните незнам в кой клас са.

          В Софта: Краси, Асенчо и Зари и Пешо

          За Туриста: са 20-30 екипажа

          Коментар


          • #35
            От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

            Е все пак съм се регистрирал с две години назад.Толкова ли е трудно да предоставят редовен сайт? Стояне мерси за инфото
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от eti; 15-10-15, 22:17.

            Коментар


            • #36
              От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

              Тази година е добре да караме в екипи. Както добре знаете трябва да се преминат екстрмиете и специалните точки. Останалото не е за скоростно каране, а за преминаване.
              Последно редактирано от Стоян Францов; 15-10-15, 22:31.

              Коментар


              • #37
                От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

                Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                Тази година е добре да караме в екипи. Както добре знаете трябва да се преминат екстрмиете и специалните точки. Останалото не е за скоростно каране, а за преминаване.
                Това е добра идея но не съм сигурен ,че така ще стигне времето.Ние миналата година въпреки ,че не карахме трасавището пак не успяхме да финишираме.Ако сме на куп и трябва да се чакаме нещата ще се случват много бавно и няма със сигурност да влезем в контролното време

                Коментар


                • #38
                  От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

                  Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                  Тази година е добре да караме в екипи. Както добре знаете трябва да се преминат екстрмиете и специалните точки. Останалото не е за скоростно каране, а за преминаване.
                  По принцип винаги сме карали в екип защото така има възможност за екипна работа при свързващите етапи и на СР където реално са екстремните места , а и навигацията е по лесна когато работят няколко навигатора едновременно . След три участия на Сърбия Трофи имам наблюдения как протича състезанието - 1-ви етап около 40 км , нощен в условията на мъгла , 2 или 3 SS-а със висока трудност и няколко СР-та където реално са най тежките участъци от трасето , това всичкото нощем при гъста мъгла и вероятен снеговалеж или дъжд . 2-ри етап около 60 км които се карат цял ден , няколко SS-а и 4 , 5 СР-та които отново са най тежката част - торфенно блато , каменна река с морени около 1 м , дълго стръмно изкачване по кален склон и други все такива хубави неща . 3-ти етап е затворено трасе за клас Прото , но малко по леко . Класирането се формира като се вземат времената от SS-те ( засича се време за преминаване на всеки SS ) като се умножава по коефициент и се начисляват "наказателни" точки , липсата на СР-та също носи "наказателни" точки , така накрая екипажа със най малко общо време и максимален брой СР-та , съответно с най малко точки е победител .
                  Прави ми впечатление , че SS-те , където екипажа няма право на помощ от друг са сравнително преодолими , а СР-тата , които са най тежката и екстремна част можеш свободно да оказваш асистенция , затова екипната работа е от голямо значение . Като оборудване на автомобила - фарове с къси светлини или фарове за мъгла , малки фарове или лед светещи настрани за да можеш да виждаш пътя в многобройните серпентини , заден фар с независимо включване , навигаторска лампа , челници за двамата със резервни батерии , радиостанции във всички автомобили . За основното оборудване -поне две сигурни лебедки от които едната да може да работи като задна , около 30 метра колани , кални гуми на ниско налягане , гориво за поне 150 км състезателно каране , по възможност два твърди блокажа , резервни части , инструменти и други такива неща .
                  Имам карта на Копаоник за Гармин със означени асфалтови и черни пътища , пътеки и ски писти по които се кара , както и тракове от предишни състезания - много помага при навигацията , така че ако някой иска да ми даде мейл на лично за да му я изпратя , черпенето на Копаоник вечерта в механата - пия само бира Jelen
                  Състезанието е тежко , но не е невъзможно , така че ако сме заедно ще се справим
                  Последно редактирано от Бакалов; 16-10-15, 09:56.
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #39
                    От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

                    Тази година нощен етап нямало да има.Правилно ли съм разбрал?
                    За софт класа как протича състезанието?
                    Последно редактирано от unikat13; 16-10-15, 09:48. Причина: ааа

                    Коментар


                    • #40
                      От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

                      Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                      Това е добра идея но не съм сигурен ,че така ще стигне времето.Ние миналата година въпреки ,че не карахме трасавището пак не успяхме да финишираме.Ако сме на куп и трябва да се чакаме нещата ще се случват много бавно и няма със сигурност да влезем в контролното време
                      Ети , единичен екипаж има шанс само с много подготвена кола , голям опит от предишни участия и познаване на планината около Копаоник - такива са братята и стария Ракич , Амер Ходжич , Ярек , Саша и др. На вас времето не ви стигна именно защото трябваше сами да се справяте с трасето както и заради тежката навигация , мисля че заедно ще сме по силни - четири механични лебедки , седем навигатора , оборудване - мисля че ще успеем седем Български екипажа да преминем трасето в контролното време !
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #41
                        От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

                        Аз поне бих карал с още някой или няколко в екип. Всеки сам може да си избере стратегия . По принцип няколко екипа от по 2-3 джипа е най-вървежно. А който е бил на RFC знае колко добре се получава.

                        Нощен етап няма вече, сега петък се стартира в 12, но това не бива да ви успокоява, в 16:00 вече е тъмно и мъглата си е същата мъгла.
                        Последно редактирано от Стоян Францов; 16-10-15, 13:01.

                        Коментар


                        • #42
                          От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

                          Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
                          Тази година нощен етап нямало да има.Правилно ли съм разбрал?
                          За софт класа как протича състезанието?
                          Реално нощен етап няма , но е почти сигурно че ще се кара по тъмно , така че трябва да сме подготвени за това . Клас Софт отговаря на клас Експерт във българското Трофи , тежка навигация по пресечен терен в планината със големи денивелации , SS-и които представляват скоростна навигация по пътна книга по силно пресечен терен - в никакъв случай не е рали , но най веселото е че има части от трасето където са минали Харда и след тях е станало мазало , на други места трасето е такова че уплаши повечето от нашите експерти -пет шест Софтаджий закъсали тотално , рядка кал до предния капак и само двата блокажа и заварка на газта успя да ме извади на здраво . Така че блокажите , калните гуми , сигурната лебедка и умението да боравиш с нея са огромно предимство . На всичкото отгоре със сигурност ще имате удоволствието да се борите срещу Владимир Вуйошевич , който познава планината и кара все едно е в задния си двор , така че Софт класа не е въобще за подценяване .
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • #43
                            От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

                            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                            Реално нощен етап няма , но е почти сигурно че ще се кара по тъмно , така че трябва да сме подготвени за това . Клас Софт отговаря на клас Експерт във българското Трофи , тежка навигация по пресечен терен в планината със големи денивелации , SS-и които представляват скоростна навигация по пътна книга по силно пресечен терен - в никакъв случай не е рали , но най веселото е че има части от трасето където са минали Харда и след тях е станало мазало , на други места трасето е такова че уплаши повечето от нашите експерти -пет шест Софтаджий закъсали тотално , рядка кал до предния капак и само двата блокажа и заварка на газта успя да ме извади на здраво . Така че блокажите , калните гуми , сигурната лебедка и умението да боравиш с нея са огромно предимство . На всичкото отгоре със сигурност ще имате удоволствието да се борите срещу Владимир Вуйошевич , който познава планината и кара все едно е в задния си двор , така че Софт класа не е въобще за подценяване .
                            И аз сега като нямам и един блокаж на тойотата и лебедката китаец да се отказвам ли?

                            Коментар


                            • #44
                              От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

                              Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
                              И аз сега като нямам и един блокаж на тойотата и лебедката китаец да се отказвам ли?
                              Ама имаш опит и сърце да караш , така че никакво отказване ! Дявола не толкова черен колкото изглежда , да трасето не е леко но почти всички участници в този клас са със серийните си джипове , дори имаше и два три дълги кораба на Тойота и Нисан които едва ли са по проходими от Вас . Няма да се предаваш , газ до ламарината и ще се видим на Копаоник
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • #45
                                От: 9th Serbian Trophy 13-15.11.2015

                                Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
                                И аз сега като нямам и един блокаж на тойотата и лебедката китаец да се отказвам ли?
                                Абе не се шашкай, изобщо не е толкова трудно. Миналата година Витарата на Камен мина цялото трасе без лебедки. На едно място само малко са ги дръпнали. Витарата не се счупи! На 5 или 6 място бяха в класирането.

                                Асенчо с моя Самурай ще ви пребие
                                Ще му сложим лебедка PowerWinch 6000, ако Денислав се смили над Асенчо, ама и без лебедка ще мине навсякъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X