Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нагъл, по-нагъл, VAG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нагъл, по-нагъл, VAG

    Идеята да усетиш кога те измерват и да заработиш с други настройки (benchmark optimization) е разпространена в софтуерните среди. Идеята е да си добър на тестовете, даже ако е за сметка на нормалната работа. Периодично излиза някое скандалче примерно с видеокарти.

    А сега са колите и по-специално всички 4-цилиндрови дизели на VAG продадени в САЩ с моделни години 2009-2015 или около половин милион бройки.

    Въпросните автомобили били забелязани че когато са на тест за изгорели газове работят различно спрямо когато не ги тестват и в нормален режим изпускат повече азотни окиси отколкото на тестовете. Сега от тамошното екоминистерство са казали на VAG да си ги привикат един по един и да им сменят софтуера.

    http://www.nytimes.com/2015/09/19/bu...ware.html?_r=0

  • #2
    От: Нагъл, по-нагъл, VAG

    Хитрата сврака и с двата крака. А дано, ама на дали?
    „Свободата е скъпа, но си струва“

    Коментар


    • #3
      От: Нагъл, по-нагъл, VAG

      Сега някой обясни как става тая шашма ? Някаква партенка ми се струва тая ,,новина''
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        От: Нагъл, по-нагъл, VAG

        Още преди време бях слушал за нещо такова. По спомени - тестовете за емисии се правеха като се натоварваше двигателя с дино. ЕКУто като види, че едните гуми се въртят, а другите не - минаваше в някакъв еко режим.

        Ама никакъв спомен нямам къде съм го чел. Може би е в ecuconnection-а. Там се занимават основно с модификация на софтуера на автомобили с цел засилването им, но покрай това и доста други интересни неща се споделят.

        Коментар


        • #5
          От: Нагъл, по-нагъл, VAG

          Това са го открили още и Форд с Мондео 2.2 дизела,което е уж 155к.с.Реално мощността е около 220 к.с,но отчете ли че задните гуми не се въртят минава в еко режим.Нищо ново под слънцето.Трябват едни пари в хазната,и се търси откъде...

          Коментар


          • #6
            От: Нагъл, по-нагъл, VAG

            И на мен ми беше интересно как става:

            The device is programmed to detect when the car is undergoing official emissions testing, and to only turn on full emissions control systems during that testing.
            Потърсих процедурата как се извършва official emission testing и примерно в Илиноис става така:

            ...
            Prior To Arriving at the Test Station:

            • Please bring your vehicle's test notice with you to the test station.
            • Make sure the vehicle brought in for testing matches the vehicle identified on the test notice.
            • Please drive your vehicle for at least 15 minutes prior to entering the test station to ensure that your vehicle is adequately warmed-up for the inspection.
            • If your 1996 or newer OBD-equipped vehicle has a covered or otherwise obstructed diagnostic link connector (DLC), please open or remove the cover (consult owner's manual for location and instructions), or remove the obstruction prior to arriving at the test station.
            • If your 1996 or newer OBD-equipped vehicle has recently been serviced, or if the battery has been disconnected, please drive the vehicle for several days before bringing it in for inspection.
            • Ensure your vehicle is safe to operate. Your vehicle may be rejected if the test cannot be safely conducted.


            Доколкото може да се предположи - при тестовете се закача през OBD-то (ако е след 1996). VAG колите се усещат и минават в "еко" режим.

            Смело, много смело. Вероятно ще страдат много.

            Коментар


            • #7
              От: Нагъл, по-нагъл, VAG

              Мдааа, сега ми се изясни защо когато карам на предни гуми, колата не върви както трябва. Някак, спъната е. А то какво било...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                От: Нагъл, по-нагъл, VAG

                В случая конфликтът на интереси е по-широк. Влизането в нормите за азотни окиси при дизелите общо взето води до повишен разход който също се нормира в регулациите, но се измерва по друг начин. Също на много места по света данъкът е обвързан с разхода на гориво. Твърде възможно е някои от машините да не могат да влязат едновременно в нормите за азотни окиси и въглероден двуокис( т.е. разход). Така че сега ще има много нацупени наведнъж.

                А и двата подхода имат смисъл. В гъсто населени райони азотните окиси са голям проблем и преразходът заради тях е оправдан. В пущинаците пък азотните окиси не пречат на никого (даже повишават продуктивността в земеделието), а преразходът си е преразход.

                Коментар


                • #9
                  От: Нагъл, по-нагъл, VAG

                  Ако до нЕой ден докажат, и че нарочно правят шашми с ресурса на определени части за да имат печалба и от продажбата на резервни такива, това ще е вече голям успех в наша полза.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нагъл, по-нагъл, VAG

                    Не е партенка. Конкретно тук в Щатите VAG са просто поредните изловени в подобна врътка. Форд и Хонда минаха преди тях, а при индустриалните дизели пък постоянно се гонят котката и мишката. Просто в случая за пръв път май става въпрос за производител на автомобилни дизели, а - ако не е било вестникарска грешка - в "нормален" режим (демек когато не лъжат) изпусканите азотни благини били до 40 пъти повече от разрешеното (остава да се види дали е 40 пъти или зле прочетени 40%).

                    Белята за VAG е че като ги накарат да си флашнат компютрите сега дори да им се размине максималната възможна глоба (която е 37000$ на продаден автомобил, демек към 18 милиарда в случая и е наистина слабо вероятно да им я тупнат в пълен размер), колите им ще започнат да харчат повече.

                    А като почнат - ще завалят делата за лъжливо описание на стоката.

                    С тях почват едни споразумения и едни сложни изчисления и после гонят собствениците да им връщат пари за "надхарченото" гориво. На мен за първия Хюндай ми пращаха подобни писма с някакви формули да се види дали имат да ми връщат. Мен не ме ловеше обаче, не минавах достатъчно километри на година за да ме хване разликата.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нагъл, по-нагъл, VAG

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      ...
                      А като почнат - ще завалят делата за лъжливо описание на стоката.
                      С тях почват едни споразумения и едни сложни изчисления и после гонят собствениците да им връщат пари за "надхарченото" гориво. На мен за първия Хюндай ми пращаха подобни писма с някакви формули да се види дали имат да ми връщат. Мен не ме ловеше обаче, не минавах достатъчно километри на година за да ме хване разликата.
                      Вие сте от старите джентълмени- вярвате си. Да ви пратим баячки да врътнат нестигащите километри.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нагъл, по-нагъл, VAG

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Вие сте от старите джентълмени- вярвате си. Да ви пратим баячки да врътнат нестигащите километри.
                        Трябваше да има налице съвкупност от навъртяни години и/или километри. Май. Абе помня че не ме ловеше.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нагъл, по-нагъл, VAG

                          Е явно VAG ще има проблеми.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нагъл, по-нагъл, VAG

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Е явно VAG ще има проблеми.
                            В случая проблем има регулаторният орган. Трябва да им нашие такова наказание (глоба + компенсации) че хем да ги откаже от такива врътки, хем да не ги откаже от бизнеса с което ще постигне сумарно обратен ефект. Също и медийния ефект - да не изглежда като персонална атака, но и да не изглежда като отбит номер.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нагъл, по-нагъл, VAG

                              А пък и ФВ си признават...
                              http://www.forbes.com/sites/billvisn...investigation/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X