Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Графичните таблети ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Графичните таблети ?

    Здравейте колеги!

    Напоследък се заглеждам по графичните таблети! Все ми се иска да имам "устройство" което да се занимава само със снимки!
    Купувам все едни лаптопи, който изкарват 4 години / че и по малко/ и после само ги разнасям по сервизи.
    Та ако някой работи с графичен таблет има опит или поне познава някой да работи с такъв да напише какви са плюсовете и минусите на този вид устройства!

    Благодаря!
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Графичните таблети ?

    Дай да уточним понятията - графичен таблет е уаком за 150-200 лв, графичен таблет е и на сина таблета - за 400 паунда втора ръка, с процесори, охлаждане и т.н. Не говоря за големите токмаци - 22-инчовите за Н-бона. И защо тоя (кой да е) таблет няма да се амортизира след 3-4-5-... години?
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

    Коментар


    • #3
      От: Графичните таблети ?

      Ами тук ме "хвана" ! Идеята ми е да обсъдим възможностите по принцип! Като устроиство,което ще работи само за обработка на снимки!
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Графичните таблети ?

        По принцип не съм много запознат, защото не съм го ползвал, но това, което си заслужава е поне 10-11 и нагоре инча от типа на Самсунг слейт 7 или по-големите уакоми. Тия дни и епъл пуснаха май айпад про (не съм сигурен в името).
        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

        Коментар


        • #5
          От: Графичните таблети ?

          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
          Ами тук ме "хвана" ! Идеята ми е да обсъдим възможностите по принцип! Като устроиство,което ще работи само за обработка на снимки!
          Щом си купувал лаптопи, значи трябва да е мобилно? Има графични таблети, които се вързват за компютъра:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6726_scr.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5681576

          Ако говориш за алтернатива на лаптоп с писалка, то всеки convertible лаптоп или таблет с Windows, който има писалка, ще ти свърши работа.

          Ако не трябва да е мобилно и да е супер професионално, то отиваме на нещо от рода на Cintiq 24HD Touch.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cintiq_24HD_touch-In_use_v1.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5681577
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Графичните таблети ?

            Всъщност, що реши, че трябва да е таблет? Не, че е лошо, ама все пак... Моя син учи транспортен дизайн и рисува коли и яхти с него, прави комбинации между различните програми, вкл. и 3Д, ама том нещата са по-различни. А само за обработване на снимки... Няма смисъл да купуваш евтин таблет, ама хубавите са от 800-1000 паунда нагоре. Де е киро...?
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • #7
              От: Графичните таблети ?

              Пак поясни за таблет в смисъл компютърно устройство ли иде реч или за таблет като тия дето ги е показал фокса. Ако е от тия - пипкава им е употребата.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Графичните таблети ?

                Интересен подход към обработването на снимки. Хората купуват все по-големи монитори а ти искаш да работиш с начелна лупа. Имам 13" ХП със завъртащ се екран и възможност за работа с писалка, но като пусна ЛР или ФШ на него и излязат всички странични редове от програмата, за снимката не остава нищо. Вервай ми, не би искал да обработваш снимки на такова чудо. Реално приложение на това устройство поне за мен е директното снимане през него.Така ще имаш го-о-о-лям монитор за оценка на снимката. Единствено предимство пред лаптопа е теглото, но едни 1000 лева повече за кило от теглото по-малко не ми се връзват. Теб може би те изкушава евентуалната възможност да носиш нещо такова при пътуване с мотора!?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Графичните таблети ?

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Пак поясни за таблет в смисъл компютърно устройство ли иде реч или за таблет като тия дето ги е показал фокса. Ако е от тия - пипкава им е употребата.
                  Да. Има ги "на корем" във "фотосинтезатора" . Все ми се струва ще с писалка ще ми е по лесно, но колегата "Коко" е прав. Ако е голям то ще дойде на цена на хубав лаптоп.
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Графичните таблети ?

                    При wacom стандарта си се спазва - "аматьорските" в среден размер са малко под 200 зелени (тук), профитата в същия размер са от 350 нагоре. Разликата вече не е голяма освен с дребния детайл че аматьорските идват само с една писалка която е коварно направена с формата на обикновена писалка, без други аксесоари. Проф-ските идват с писалки които се разширяват в долната част и при ползване цял ден са много по-удобни. Също за тях се продават различни видове писци, резервни части и прочее. При аматьорските дори не съм сигурен дали се продават отделни писци, май идва един комплект резервни с таблета и после като ги изхабиш си за нова писалка (вярно, по-евтина от писалката на профитата).

                    Писците са просто едни пластмасови клечици които стърчат като пълнител от писалката и с времето се изхабяват (от овален профилът им става ръбест). Не знам от какво точно са направени но писците за единия модел таблет не работят на другия (вероятно играят със съпротивлението).

                    Wacom са водещите при тия джаджи понеже доста отрано се усетиха с писалките - нямат батерии. Активната част е в таблета, писалката работи на съпротивление и е пасивна. При всички други китайци и подобни писалката е активна и ползва батерйка. Поне едно време беше така.

                    Дали ти трябва - всичко е според зависи. Моите дизайнери половината не могат без таблет, другата половина не могат без мишка. При избирането на детайли (примерно да изрежеш фона от дадена снимка) са наистина по-бързи за работа, но трябва да се свикне с тях, при това отрано.

                    Що се отнася до мен откакто ме карат да снимам фирмените неща - пробвах да се насиля да работя с таблет, но накрая се отказах. Читава мишка (с фина стъпка) върши същата работа. Предполагам че някоя геймърска мишка може направо да ги бие.
                    Последно редактирано от Goblin; 22-09-15, 18:52.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Графичните таблети ?

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      При wacom стандарта си се спазва - "аматьорските" в среден размер са малко под 200 зелени (тук), профитата в същия размер са от 350 нагоре. Разликата вече не е голяма освен с дребния детайл че аматьорските идват само с една писалка която е коварно направена с формата на обикновена писалка, без други аксесоари. Проф-ските идват с писалки които се разширяват в долната част и при ползване цял ден са много по-удобни. Също за тях се продават различни видове писци, резервни части и прочее. При аматьорските дори не съм сигурен дали се продават отделни писци, май идва един комплект резервни с таблета и после като ги изхабиш си за нова писалка (вярно, по-евтина от писалката на профитата).

                      Писците са просто едни пластмасови клечици които стърчат като пълнител от писалката и с времето се изхабяват (от овален профилът им става ръбест). Не знам от какво точно са направени но писците за единия модел таблет не работят на другия (вероятно играят със съпротивлението).

                      Wacom са водещите при тия джаджи понеже доста отрано се усетиха с писалките - нямат батерии. Активната част е в таблета, писалката работи на съпротивление и е пасивна. При всички други китайци и подобни писалката е активна и ползва батерйка. Поне едно време беше така.

                      Дали ти трябва - всичко е според зависи. Моите дизайнери половината не могат без таблет, другата половина не могат без мишка. При избирането на детайли (примерно да изрежеш фона от дадена снимка) са наистина по-бързи за работа, но трябва да се свикне с тях, при това отрано.

                      Що се отнася до мен откакто ме карат да снимам фирмените неща - пробвах да се насиля да работя с таблет, но накрая се отказах. Читава мишка (с фина стъпка) върши същата работа. Предполагам че някоя геймърска мишка може направо да ги бие.
                      Благодаря за изчерпателният отговор! Сега като ви чета си мисля, че просто засега не е за мен. Не съм толкова напред с фотографията Старая се! По висок клас лаптоп + добра мишка наистина ще е добър вариант!
                      Последно редактирано от Goblin; 22-09-15, 18:52.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Графичните таблети ?

                        Една геймърска мишка с регулируема разделителна способност струва 50-60 лева.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X