Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за течност за чистачки . Налягане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпа за течност за чистачки . Налягане

    Имам такъв въпрос . Оригиналната помпичка на казанчето на чистачките на Pajero 2 явно има определен дебит/налягане. С каква друга мога да я заменя която да прави по-голямо налягане . Смених пръскалките с такива които разпръскват течността като мъгла но не им достига налягане и не пръскат хубаво.

  • #2
    От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

    Що се занимаваш с глупости....?!?

    Коментар


    • #3
      От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

      Пробвай с помпичката за измиване на фаровете.
      Ако не с тая от Паджерото, с някоя подобна - за миене на фарове.

      Коментар


      • #4
        От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

        Не мисля, че са глупости - когато помията е пръсната на мъгла, нямаш сухо триене (което при прашен прозорец води до надраскване).
        В дългосрочен план инвестицията си струва, занимаването - също. Негро, какви пръскалки ползва?
        42

        Коментар


        • #5
          От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

          Много фолксвагени/шкоди/сеати са с такива пръскала. Помпички за тях дал господ.

          Конкретно: Шкода Фабиа 1, и аналогичното и Polo (от тия с 4-те фара). От магазин за Шкода можеш да си купиш и пръскалки, и помпичка. Твърде вероатно е дори да можеш да я сложиш върху казанчето си без особено преправяне. Поне на тераното е кажи-речи същата. Въпрос на едно уплътнение - помпата се "нанизва" върху казанчето, и ако хобота на новата е по-тънък, трябва просто да му нанижеш подходящ шлаух. Това съм го правил, слагайки помпа от Golf на Lada Samara.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

            Клапаните по магистралата в ред ли са (ако има такива)?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Клапаните по магистралата в ред ли са (ако има такива)?
              не знам да има такива клапанни

              Пръскалките са оригинални от шкода октавия . Не бях се сетил да търся помпичката от същата кола . Сега ще проверя колко е нова и втора употреба.

              Коментар


              • #8
                От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

                Хм.... Въпроса за ефекта е спорен.... Последните ми няколко автомобила правят 'мъгла'....
                На джипа стъклото се надраска за под 10000км, и то при условие, че никога не го трия на сухо....
                Другия негатив е че зимата са по-капризни към течността...
                С джипа май не съм имал проблеми зимата, но и Маздата и Нисана не понасяха хубави течности... При отрицателни температури дюзите спираха да правят мъгла, и започваха да църцорят тънка къса струйка....
                С евтините незнайни течности (Геотех май най я понасяха) нямаше проблеми - пръскаха си добре при същите температури...

                Не бих слагал помпа за фарове - там налягането е доста по-високо, но в същото време май помпичката е предвидена да работи доста кратко време...

                П.С. колегата явно има предвид невъзвратните клапанчета по магистралата/тръбичките - за да не се връща течността обратно в казанчето като спреш да пръскаш...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

                  Клапаните за предните пръскалки понякога са вградени в самите пръскалки. Обикновено към задната има клапанче някъде по пътя.

                  Фабията ми няма проблем с готова зимна течност на OMV.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

                    Най-логично е с помпа от същата кола. Тя ще е сметната точно за такава работа. Само дето на моето VW е така закачена за резервоара, че не знам дали ще може да се сложи на друг резервоар.

                    С помпа за чистачки не съм убеден, че ще стане. Първо, че налягането е много голямо, второ, че дебита също е доста голям. Там няма чистачки и се разчита точно на силна струя с голям дебит да изчисти фара.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

                      Сааб и Нива имат чистачки на фаровете, вероятно не само те. Слагай тази, която ще куплираш най лесно, а и работеща.
                      Последно редактирано от veskov; 15-09-15, 21:46.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

                        На сееда съм оригинално с такива,никакъв проблем досега
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

                          Така пръскалките са от skoda octavia 2 2004-2013 . След като се разтърсих по-различните сайтове ми излиза че се използва една и съща помпичка за модели от 2000 до 2013 .

                          На този сайт пише до 1999 г . но е с номер 1J5 955 651

                          http://namaleniavtochasti.com/a6-4b-c5-1997-2005/3100-1j5-955-651-audi-bmw-mercedes-skoda-vw.html

                          На този сайт е със същия номер и я пише до 2013
                          http://www.aliexpress.com/item/VW-OE...221126369.html

                          Тук също има : Специално първата на линка е и за задна чистачка , но по-надолу в резултатите я има същата като на горните линкове но по-скъпа.
                          http://www.avto.bim.bg/Pompa-za-chis...m562.html#tab1

                          От къде мога да намеря инфо с какъв дебит/налягане са тези помпи ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

                            Що не пробваш първо как ще пръскат с оригиналната помпа, пък после да мислиш дали въобще ще ти се налагат промени?
                            Защото при тези дюзи разликата е основно във формата на самата дюза, която формира формата на струята... А разлики в дебит и т.н. няма...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помпа за течност за чистачки . Налягане .

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Що не пробваш първо как ще пръскат с оригиналната помпа, пък после да мислиш дали въобще ще ти се налагат промени?
                              Защото при тези дюзи разликата е основно във формата на самата дюза, която формира формата на струята... А разлики в дебит и т.н. няма...
                              Виз първи пост. Той е пробвал с опригиналната, ама не пръскали добре.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X