Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за кемпер над 3.5 тона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за кемпер над 3.5 тона

    Някой знае ли регистриран като кемпер, камион с общо тегло 7.5 тона извън България, подлежи ли на допълнителни такси за това че е над 3.5 тона или се таксува като лек автомобил ? Също така ме интересува забраните, които са за камиони биха ли важали в случай, че е кемпер.
    Някой, ако знае нека сподели .

  • #2
    От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

    Няма как да ти важат забраните,те са за товарни автомобили,а ти си кемпер,ако ще и влекач с прицеп кемпер да е,не се съобразяваш с забраните.Другия въпрос е за кои забрани питаш-където става дума за общо тегло,примерно преминаването на мост,трябва да се съобразиш,но ако питаш за неделните забрани,нямаш проблеми.За таксуването-според държавата,ще те таксуват за бус или соло камион,като в повечето случаи фактор е дължината.
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

      Интересен е казусът в Бг.
      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

        Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
        Интересен е казусът в Бг.
        Въпрос на регистрация-М1 или специален.
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

          За България е все едно си кола, ако ти пише в талона кемпер. Друг е въпроса, че често биха те спирали ДАИ, докато се установи, че си кемпер

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

            В България щом е над 3.5т трябва винетка К2 ...
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

              Преди седмица ходих в Кат и в Даи. И на двете места ми казаха, че за кемпер до 7.5 тона винетката е К3, но ако спирачките са пневматични трябва да имаш категория "С". В БГ няма точна разпоредба за този казус каква трябва да е винетката.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

                А ако е с хидравлични спирачки и е над 3,5 тона общо тегло може ли да се кара с кат. Б? в Бг и навън?
                И трябва ли да има тафограф, че знам за един случай в който Форд пикап /камионче/ с двойна гума на задния мост е минавал през технотест, за да се докаже по-малка товароносимост, за да не го задължават да слага тахограф.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

                  По закон, превозни средства над 3,5 тона общо тегло, трябва да бъдат оборудвани с тахограф, да имат ограничител на 90 км/ч и да бъдат управлявани с ц категория. Ако ще не кемпер, а турбовоз да пише. Двойната задна гума, няма отношение към общото тегло.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

                    И пак по закон, до 8 тона обща маса, регистрирано на физическо лице, и при превоз за собствени нужди - без тахограф. Иначе и по друг закон - професионална компетентност на водача, ама има и изключения, абеееее...Но това е за товарни, а за специализирани(както предполагам е кемпера) - 3-ма служители, 5 мнения. Колега, моят съвет е писмено запитване до КАТ и ДАИ, после отговора с теб, за да нямаш ядове. И аз имах питане, получих няколко различни отговора и ме посъветваха да си пусна запитване, юридическият им отдел да ми отговорят. Не стигнах до там, просто изпълнявам по-високите изисквания да ми е мирна главата.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      И пак по закон, до 8 тона обща маса, регистрирано на физическо лице, и при превоз за собствени нужди - без тахограф. Иначе и по друг закон - професионална компетентност на водача, ама има и изключения, абеееее...Но това е за товарни, а за специализирани(както предполагам е кемпера) - 3-ма служители, 5 мнения. Колега, моят съвет е писмено запитване до КАТ и ДАИ, после отговора с теб, за да нямаш ядове. И аз имах питане, получих няколко различни отговора и ме посъветваха да си пусна запитване, юридическият им отдел да ми отговорят. Не стигнах до там, просто изпълнявам по-високите изисквания да ми е мирна главата.
                      Регламент (ЕО) № 561/2006 в помощ на хармонизираното извършване на пътни проверки
                      Там е описано към кои ППС какви изисквания има за тахограф и т.н.
                      относно пътните такси , няма значение кемпер ли е или камион данните се взимат от талона на автомобила /тонаж ,дължина или височина/ или те мерят на място. В Унгария и Словакия трябва да си оборудван с TOLL BOX /машинки/ за таксуване на изминатото разстояние в зависимост от тонажа на ППС-то.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за кемпер над 3.5 тона

                        Кара се с С категория, вида на спирачките и цвета на мигачите е без значение.
                        Пътните такси са според тонажа, добре е на всяка граница изрично да се пита за реда в съответната държава.

                        Регламенти и тахографи не ловят кемперкте, независимо колко са големи.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X