Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов Outback във форума

    Днес направих запитване в три сервиза, като исках цена за най-лошия случай, тоест най-сйъпата.
    Офертите бяха: 1200;2000;3000.
    Понеже вдругиден летя , ще търся , когато се върна.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Нов Outback във форума

      Тези не познават парите! 5 степенен автомат за Б13 Н6 го взе мой познат за 600 паунда преди 3 седмици на острова.
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • От: Нов Outback във форума

        Нов ли?
        Дарин ми даде цена 750 лева за употребявана кутия с всичките последици от това.
        250 лева за труд .
        Така или иначе сега пари няма.
        Като се върна ще видя какво ще става.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Нов Outback във форума

          Употребявана работеща кутия. Ако има кой да направи качествен ремонт с гаранция на твоята това е по-добрият вариант според мен, защото ти втора употреба кутия си имаш вече в колата.
          Subaru Legacy 2.5
          Suzuki GS500 E

          Коментар


          • От: Нов Outback във форума

            Това и ще търся, като се прибера.
            Сервиз , който да дава гаранция .
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Нов Outback във форума

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Това и ще търся, като се прибера.
              Сервиз , който да дава гаранция .
              Виж в Мартен, поне ти е близо.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • От: Нов Outback във форума

                Точно Любо ми каза по телефона да си търся друга кутия , че ремонта щял да бъде 3000 лева, защото редуктора е заминал.
                Като се върна , и реша да я правя, колата ще се прави от-до, от сервиз , който ще даде писмена гаранция за ремонта.

                Стоян от Пловдим ми даде контактите на сервиз във Варна, където ми обявиха максимална цена 2000 лева.

                За сега колата е прибрана в Русе и чака да се прибера.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: Нов Outback във форума

                  Да използвам темата.
                  Аутбек 2005-?? Не знам кога до коя година е този модел.
                  Кои мотори,детски болести,цени на части. Може ли да се газифицират. ...
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • Re: От: Нов Outback във форума

                    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                    Да използвам темата.
                    Аутбек 2005-?? Не знам кога до коя година е този модел.
                    Кои мотори,детски болести,цени на части. Може ли да се газифицират. ...
                    3 та генерация от 2005 до 2009 та. 2.5 или 3.0 моторетка. Карат ги много на газ, но изчетах доста мнения, че горят клапани. На 2.5 горят гарнитури на около 140к, сменяш и караш още 140к. 3.0 за мен е подходящия за тази колица. Много различни мнения има за този мотор, прегрявал и т.н, не твърдя, че са верни аз не съм имал такъв.

                    Има го и със стария 4 ри степенен автомат и с по новия 5 степенен.

                    Лично аз бих си взел без да се замислям 2.5 дохц турбо. Ама нямаааа......
                    Последно редактирано от Daniel; 29-09-18, 20:13.

                    Коментар


                    • От: Нов Outback във форума

                      3.0 ми звучи по-добре. Доколко разбрах всички са автомат. Газ ще се слага на 100%, че това вероятно гори.
                      Звънях на познати ама никой не имал досег с такова. Една идея по-скъпи части не ме плашат. Не знам какви са им по-честите сериозни дефекти,че да не пия успокоителни после.
                      Задвижването как е ? Понижаващи има ли тоя модел?лсд?
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Нов Outback във форума

                        Някои мотори имат тъпа болест,износване на колянов вал обаче при семеринг,слагаш нов семеринг и не уплътнява,трябва да се сваля вал за наслояване ,а това си е приключение .Някакъв вариант със семеринг и скъсена пружина .Върши работа за известно време.Проблема не е масов ,но е гаден.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • Re: От: Нов Outback във форума

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          3.0 ми звучи по-добре. Доколко разбрах всички са автомат. Газ ще се слага на 100%, че това вероятно гори.
                          Звънях на познати ама никой не имал досег с такова. Една идея по-скъпи части не ме плашат. Не знам какви са им по-честите сериозни дефекти,че да не пия успокоителни после.
                          Задвижването как е ? Понижаващи има ли тоя модел?лсд?
                          Има и с ръчни скорости за 2.5 за 3.0 не съм сигурен. Около мен има доста субита на приятели и познати, доскоро и мойто, общо взето нещо сериозно никой не е имал като проблем, но си е кола и то стара, никога не знаеш какво може да изкочи.

                          Коментар


                          • От: Нов Outback във форума

                            3.0 няма с ръчни скорости. 2.5 с автомат е малко муден, но с ръчка е добре. 2.5 е по-евтин за обслужване и експлотация, при 2.5 ръчка имаш и бавни.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Нов Outback във форума

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              3.0 няма с ръчни скорости. 2.5 с автомат е малко муден, но с ръчка е добре. 2.5 е по-евтин за обслужване и експлотация, при 2.5 ръчка имаш и бавни.
                              На Аутбак няма , но на Легаси има.


                              Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • От: Нов Outback във форума

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                3.0 ми звучи по-добре. Доколко разбрах всички са автомат. Газ ще се слага на 100%, че това вероятно гори.
                                Звънях на познати ама никой не имал досег с такова. Една идея по-скъпи части не ме плашат. Не знам какви са им по-честите сериозни дефекти,че да не пия успокоителни после.
                                Задвижването как е ? Понижаващи има ли тоя модел?лсд?
                                3.0 е с ръчка единствено при Легаси СпекБ, всичко останало е автомат. Автомата бавни няма, LSD в задния диф при това поколение няма. Има електрони помощници - VTD (Vehicle Torque Distribution) и VDC (Vehicle Dynamics Control) и то само при Аутбек.
                                При четирискоростния автомат на 2.5 разпределението на въртящия момент преден/заден мост е 80/20.
                                При петскоростния автомат, 3.0 е само с такъв, разпределението на въртящия момент преден/заден мост е 45/55.
                                Относно задвижването - и при двете предаването на въртящ момент към задния мост се елиминира с поставянето на един 15-амперов предпазител в специално гнездо, което ако се не лъжа е отпред в коша върху дясното бомбе. Поне няма да се чудиш дали няма да ти прецакат колата като идеш на преглед.
                                2.5 е с ремък, а 3.0 с верига. 3.0 е с променливо газоразпределение AVCS (Active Valve Control System), която общо взето не е кой-знае какво.
                                Ако разбираш руски напиши в Ютюб "Теория ДВС Subaru", там човека достатъчно подробно обяснява и за 2.5, и за 3.0.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X