Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов Outback във форума

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Цитата , който си посочил е свързан със смяната на гарнитурите на главите, а не със смяната на ангренажен комплект. Комплекта беше сменен по него време, от тогава съм изминал 27 000 километра и ремъка се скъса.
    Грешката е моя. Трябваше да цитирам само последните две изречения.

    Коментар


    • От: Нов Outback във форума

      Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
      Грешката е моя. Трябваше да цитирам само последните две изречения.
      Разбрах те, проблема е , че ми трябва няква "купчина желязо", защото се грижа за двама старци, единия е с проходилка.Водя ги постоянно по лекари за лекаства.....
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Нов Outback във форума

        Какво става със скъсания ангренаж, колега?
        Вчера сменях на моята (подтикнат от тази тема) и пробвах - наистина клапаните подпират буталата - за пореден път засичам невярни данни в Аутодата...
        Между другото - странно, но поотдено поръчани частите идват по-евтино, отколкото готов комплект ангренаж.
        В тази връзка и аз имам (ставащ, но аз лично реших да съм спокоен и го смених с нов) комплект работили ролки и ремък за подаряване.
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • От: Нов Outback във форума

          Ами какво става....ремъка се оказа здрав, но едната паразитна ролка се е пръснала. Бях сменил всичко преди 27 000 км, но сега установихме, че ремъка който са ми сложили е от най-евтините и съответно, е малко по -къс, макар и със същия брой зъби. Това явно е довело до голямо напрежение в системата и съответно до смърта на въпросната ролка, която пък изглежда сякаш е сменен само лагера а не цялата ролка.
          Резултата е 4 криви смукателни клапана.
          Цецо от Габрово ми изпрати неговия стар комплект и колата запали на четвърт, но само на 3 цилиндъра. Преди случката всяка сутрин имах проблеми с паленето. Явно това е бил признака за проблема, но разни "майстори" ми смениха половината електроника по колата в опити да оправят запалването.
          Днес трябва да носят главите на шлайв и проверка за пукнатини.
          Утре банката ще ми преведе парите и автомобила ще бъде ремонтиран.
          Аз лично смятам да инвестурам пари в собствен гараж , инструменти и образование , че да не ходя повече по сервизи.
          За съжаление това е жалката истина. По принцип съм на мнение, че хляб трябва да има за всички, но българския, тарикат е неубиваем.
          Дадоха ми оферта от 420 лева за оригинален ангренажен комплект, но ми се скараха, че много питам а не купувам.
          Ще споделил ли ценята , която ти си платил и какъв е комплекта?
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Нов Outback във форума

            От вчера с монтирани изцяло рециклирани предни полуоски - това е поредното слабо място на модела коментирано на дълго и на широко в субару форумите. Беше заминало едното вътрешно каре, но и останалите бяха тръгнали и имаха луфт за това реших с едно сваляне да оправя всичко тъй като минавам по около 2000км на месец искам колата ми да е изправна. По принцип вътрешно каре не се предлага, а само цяла полуоска комплект, оригинална на цена от около 1000лв за брой. Рециклирането излезе по 210лв за брой, или около 500лв целия масраф с демонтаж и монтаж, дадоха ми 6 месеца гаранция. За сега не съм тествал задълбочено, около 30км само минах, по-натам ще споделя дали е успешено рециклирането.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161125_195902.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5735546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161125_195918.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5735547Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161125_195930.jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5735548
            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
            2007 HOMDA FMX 650

            Коментар


            • От: Нов Outback във форума

              Искаш да кажеш, че това са си твоите полуоски, рециклирани за по 210лв/бр, или си купил такива? Не се ли намират на пренаситения ни (вярно - със смотани части) пазар за авточасти неоригинални полуоси за подобни пари - най-вероятно рециклаж естествено - също с "гаранция", но поне сваляш и монтираш веднага. Т.е. ми се струва доста, ако си даваш твоите за ремонт.
              Моите засега не ги усещам да се обаждат, но като гледам/чета наистина може и до там да стигна. Та ми е интересно и как ще са във времето...
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • От: Нов Outback във форума

                Моите са, рециклирани за по 210лв за брой да. Няма заместители, само оригинални по около 1000лв бройката, има някакви рециклирани по международните сайтове, но излизат по-скъпо, има доставка и т.н. В две фирми в София звънях - цените са сходни, 140-150лв за вътрешно и 70лв за външно каре. Много е скъпо ако питаш мен, но какво да се прави, даже не знам какво се рециклира точно, казаха че са шлайфали легла, сменяли лагери /колко пък лагера да има и по колко пари да са ......./, дет се вика тва е положението, дано да са ги направили като хората поне.
                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                2007 HOMDA FMX 650

                Коментар


                • От: Нов Outback във форума

                  А дали ги фосфатират при рециклирането? 1000 лв за бройка много бре. То външното е 230 лв.
                  ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                  Е250 1998-продаден
                  Субару Пустош

                  Коментар


                  • От: Нов Outback във форума

                    Нямам идея дали ги фосфатират, самите "пръти" ако мога така да се изразя бяха изчистени от ръжда и намазани с нещо мазно. Външни карета има заместители китайски между 60-80лв, вътрешните са основния проблем. Иначе днес тествах колата на два конкретни завоя на които започна да пука преди две седмици при навит на около 20-30 градуса волан и подаване на повечко газ - сега е добре. При стоене на сфетофар на D вибрациите утихнаха. При разко подаване и връщане на газта също изчезнаха вибрациите. Остава да тествам само над 120-130км/ч дали са изчезнали, че вчера в тоя сняг нямаше как - непочистено и пълно с изтръпнали и неадекватни водачи.
                    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                    2007 HOMDA FMX 650

                    Коментар


                    • От: Нов Outback във форума

                      Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                      А дали ги фосфатират при рециклирането? 1000 лв за бройка много бре. То външното е 230 лв.
                      Да ама вътрешно , само с цяла полуоска .
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Нов Outback във форума

                        Я какво намерих
                        Цък

                        Наистина двойно по-скъпо от офертата на Цецо, но 2 години гаранция и 40 000 км
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Нов Outback във форума

                          Я да питам , то няма как да стане за днес , ама някой да има алтернатор за продаване ?
                          Взялох в черна серия, след като в петък един автобус е отърка в мен на магистралата , снощи в гоелмия дъжд ми умря алтернатора
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Нов Outback във форума

                            Черната серия продължава... Днес сложих отремонтирания алтернатор и ... нямам задна Самодиагностиката на колата не показва грешки. Като я оставях оня ден в дъжда , без алтернатор си се движеше и напред и назад .. а сега .. само напред
                            Маслото и в кутията и в двигателя си е ок. Съвети някакви , или да я тикам в някой гараж и като се върна догодина да го мисля
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Нов Outback във форума

                              Оказа се че и първа няма . Диагностика по телефона реши - редуктор на кутията
                              Сега търся читава автоматична скоростна кутия ..
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Нов Outback във форума

                                При Дарин няма ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X